Třetí třetina rozhodla o výhře juniorky nad Mladou Boleslaví 2:0

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Čtyřicáté druhé kolo juniorské extraligy zavedlo pod Ještěd tradičního rivala Bílých Tygrů z Mladé Boleslavi. Bruslaři v letošní sezóně nepatří mezi oblíbené soupeře Libereckých, protože v předchozích třech duelech se vždy radovali hráči z města automobilů. Napočtvrté se už ale radovali Tygři. Soupeři nepovolili ani jednu branku, sami skórovali dvakrát a rozloučili se tak s domácím ledem vítězně.

42.kolo, sobota 25. února 2017
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Beran (Jursa), 60. Janele. Rozhodčí: Veselý – Hejl, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 29:20.

Polášek (Žajdlík) – Turek, Klinger, Benák, Korecký, Husa, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Vlach, Rubeš, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Chlum, Bělohorský

BK Mladá Boleslav

Groh (Krofta) – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Chujac, Šanko, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Kerda, Planý, Jindra

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Postupně ale tempo gradovalo a v úvodní třetině měli více ze hry domácí Tygři. O první větší rozruch před brankou Groha se postaral Nezbeda, který se pokusil po rychlém objetí branky zasunout puk za tyčku. Brankář hostů byl ale připraven, stejně tak jako o několik okamžiků později, když kryl pumelici Bělohorského z mezikruží.

Centimetry dělily Liberec od vedoucí branky v jedenácté minutě, kdy Janeleho střela zápěstím orazítkovala tyčku boleslavské branky. Stejný hráč se v závěru třetiny řítil na Groha, ale i tentokrát byl hostující brankář úspěšnější.

Do druhé třetiny vstoupili naopak aktivněji hosté a liberecká obrana se měla co ohánět. Ovšem brankář Polášek předváděl, stejně jako jeho mladoboleslavský protějšek, velmi dobré zákroky. Překonat ho nedokázal z dobré pozice střílející Musliu, brankou neskončil ani pokus Straky, na kterého zívala poloodkrytá branka. Ani jeden z týmů branku vstřelit nedokázal, i druhá perioda tak skončila bez branek.

Trenér Valdemar Jiruš o sebevědomí v týmu

Pro psychiku a sebevědomí kluků to byl rozhodně důležitý zápas, protože jsme letos měli několik utkání, která jsme měli dobře rozehraná a nedokázali jsme je dotáhnout do vítězného konce. Dnes se nám to povedlo a věřím, že kluci se v tomhle posunuli a naučili se ty koncovky zápasů zvládat."

Vstup do třetí části už ale branku přinesl. Ve čtyřicáté třetí minutě se po skrumáži v mladoboleslavském brankovišti nejlépe zorientoval Lukáš Beran a zametl puk do sítě. Následně si Liberečtí dokázali vytvořit několik minut trvající tlak, ale Groh druhý puk za svá záda nepustil.

V poslední desetiminutovce zápasu hosté několikrát zamkli Bílé Tygry v pásmu, ale domácí obrana byla pozorná, případně zasáhl Polášek, jako například při průniku Veselého. Na druhý gól si tak diváci museli počkat až do úplného závěru. Deset vteřin před koncem se do prázdné mladoboleslavské branky trefil Albert Janele a definitivně přisoudil všechny body domácím.

Valdemar Jiruš
„Pro nás to dnes byl těžký zápas. S Boleslaví se nám v letošní sezóně nedaří, hrají důrazný a agresivní hokej, takže na to jsme kluky upozorňovali. Utkání jsme ale zvládli na jedničku, dobře nám fungovala obrana, dokázali jsme si vytvořit i šance, ale bohužel jsme jich mnoho nevyužili. Po té první brance už jsme hráli trpělivě a výsledek si pohlídali, přestože jsme si závěr zápasu zkomplikovali vyloučeními. “

Jan Křivohlávek
„Dnes to bylo o jednom gólu a bohužel pro nás byl soupeř ve třetí třetině důraznější v předbrankovém prostoru a dostal se do vedení. My jsme se pak snažili bojovat, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Mohou nás mrzet nevyužité šance především ve druhé třetině. Ze hry nemáme špatný pocit, ale hokej se hraje na góly, které jsme dnes vstřelit nedokázali. “