To je velká škoda. Tygři doplatili na špatnou produktivitu a z Boleslavi se vrací s prázdnou

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygři cestovali do města automobilů na led svého vůbec nejoblíbenějšího soupeře. S Mladou Boleslaví drželi sérii dvanácti výher v řadě, ta dnes ovšem skončila. Liberečtí byli lepším týmem, bohužel je však srazilo velké množství neproměněných šancí.

18.kolo, neděle 29. října 2017
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 10. Klepiš (P. Holík, Žejdl), 33. Pacovský (Hanzlík, Eminger), 58. Lenc (P. Musil, Orsava) – 23. Jašek (Šmíd, Lakatoš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Lederer, Ganger. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 783 Střely na branku: 16:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička – Hanzlík (C), Knot, Kotvan, Eminger, Němeček, J. Říha, Hrdinka – Valský, P. Holík, Klepiš (A) – Orsava, P. Musil, Žejdl – Lenc (A), T. Knotek, Pacovský – P. Kousal, Urban, Pabiška.

Will – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Jašek – Lakatoš, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Vantuch, J. Stránský.

Lodivod Filip Pešán se rozhodl sáhnout do složení útočných formací. Oproti domácímu klání s Olomoucí byl při pohledu na sestavu na první pohled vidět posun Lukáše Jaška do první formace a účast Lukáše Vantucha, jenž po několika startech na farmě v Benátkách zaujal pozici centra čtvrtého útoku.

Tygrům se bohužel samotný úvod utkání příliš nevydařil. Ihned po úvodním vhazování sice zahrozil Krenželok, poté ovšem přišla tři na sebe navazující vyloučení, která liberecké hokejisty donutila trávit čas převážně před vlastní brankou. Mladoboleslavským se v početních výhodách dlouho nedařilo vytvořit si ideální střeleckou pozici a Roman Will čelil jen střelám z uctivé vzdálenosti. V polovině první části už se ale domácím podařilo hlouček bránících Tygrů vyšachovat a Jakub Klepiš napálil kotouč za přesouvajícího se brankáře - 1:0.

Navýšit vedení se pokoušel ex-liberecký Jakub Valský. Prezentoval se individuálním průnikem, který musel pohotovým zákrokem řešit Will. Následovala pasáž, ve které bylo k vidění velké množství nepřesností na obou stranách. Jako blesk z čistého nebe tak přišla zajímavá šance šelem! Po Jánošíkově nahození dorážel na brankovišti na Růžičku Bartovič. Brankář Boleslavi však ve spolupráci s obránci puk za čáru nepustil a do kabin si tak Bruslaři odnesli těsné vedení.

Vstup do druhé části strávili Liberečtí v přesilovce a i když ji využít nedokázali, mrzet je to nemuselo. V pokračujícím náporu nabídl Ladislav Šmíd kotouč Lukáši Jaškovi a mladý útočník se z poměrně ostrého úhlu prosadil chytrou střelou mezi betony - 1:1. Vyrovnaný stav ovšem nemusel vydržet dlouho! Při šelmách stálo štěstí, když se mohutná Říhova rána odrazila s cinknutím od tyčky Willovy svatyně do bezpečí.

Na druhé straně mohl strhnout vedení na libereckou stranu Jan Ordoš, který se z levé strany hnal proti Růžičkovi. Mladoboleslavského gólmana zkoušel překonat přízemní střelou, ta však ke smůle střelce zaduněla o beton. Tygři byli v těchto chvílích lepším týmem a další příležitost si připsal Kolmann. Poté, co ho ideálně našel Vantuch, vyslal tvrdou ránu od mantinelu a brankář ji musel vyrážet do ochranné sítě. O slovo se následně znovu přihlásil Ordoš, který se protlačil až do brankoviště, za svojí akcí však gólovou tečku napsat nedokázal.

Tygři tlačili dál a vytvořili si vyloženou šanci! Bakoš ale skvělou Ševcovu přihrávku v gól zblízka proměnit nedokázal, načež neuspěl ani dorážející Jelínek a bohužel přišel krutý trest. Dominik Pacovský dostal nabito na modrou čáru, načež se nerozpakoval a tvrdou ranou bez přípravy propálil zkoprnělého Willa. V praxi se tak předvedlo známé pravidlo "nedáš-dostaneš". Zbytek druhé periody se už obešel bez nějakých větších šancí. Tygři tuto část ovládli na střely 13:3, stejně ale prohrávali o gól.

Třetí třetina začala vyloučením Jaška. Tygrům se oslabení podařilo ubránit bez větších potíží. Zároveň se zklidnila hra a na obou stranách výrazně ubylo šancí. Domácím mohl dodat klid Žejdl, to by ovšem musel mířit přesněji. Vyrovnáno mohlo být deset minut před koncem, ale Tygři bohužel ukázali, jak se trápí v koncovce. Ve vyložených příležitostech selhal Jašek a po něm i Jelínek.

Libereckým se poté nedařilo vytvořit si nápor a z brejků hrozili výhradně Bruslaři. Sám před Willem se objevil Jakub Valský, který se zamotal do vlastních kliček a zakončit nedokázal. Chvíli před koncem byl ale vyloučen Ševc a šelmy dostaly definitivní úder, když přesilovkovou kombinaci zdárně zakončil Radan Lenc - 3:1.

Filip Pešán ještě v závěru sáhl k variantě s šesti hráči v poli, domácí ale dobře bránili a Tygři si žádnou větší šanci ve zbytku zápasu vytvořit nedokázali. Po prohře 1:3 tak ze ŠKO ENERGO Areny odjíždějí bez bodů, Boleslavi podlehli poprvé po sérii dvanácti výher nad tímto soupeřem. Další zápas je čeká v pátek, kdy se doma střetnou s třineckými Oceláři.

Patrik Augusta
„Bylo to velice bojovné utkání z obou stran, jiskřilo to od první do poslední minuty. Bojoval soupeř, stejně tak jsme bojovali my a byli jsme produktivnější. Podařilo se nám dát jeden gól na konci a jeden přímo při přesilové hře, to vždy pomůže a díky produktivitě v těchto přesilových hrách se nám podařilo utkání vyhrát.“

Filip Pešán
„Pro nás je kruté prohrát zápas, ve kterém jsme bojovali a kde jsme do toho dali všechno. V úvodu jsme neproměnili ty nejvyloženější šance a soupeř nás potrestal v přesilových hrách a při tolika šancích se venku s jen jedním gólem vyhrát nedá.“

18.kolo, neděle 29. října 2017
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav