Střídající Falta vychytal Tygrům bod

Date of publication Author Jan Rachota, Štěpán Hanuš

L i b e r e c - Ve třinácté minutě to vypadalo s Tygry v Litvínově velmi zle. Po druhém gólu ve své síti neudržel nervy na uzdě Milan Hnilička a dostal trest do konce utkání. Do branky proto putoval nerozchytaný Pavel Falta a několika kvalitními zákroky hosty podržel. V úvodu třetího dějství vedl Chemopetrol ještě 4:1, ale pak vzal otěže zápasu do svých rukou <b>Petr Vampola</b>, který dvěma brankami a jednou asistencí pomohl k dokonalému zvratu. Bílí Tygři tak dovedli do prodloužení letos už šestý duel.

12. kolo, neděle 09. října 2005
4:4p
(3:0, 1:2, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Skuhrovec (Branda, Benda), 12. Šaffer (Skuhrovec), 16. Morava (Trávníček, Benda), 28. Reichel (Prorok) - 26. Novák (Vaic, Podkonický), 39. Vampola (Víšek, Rataj), 42. Rataj (Richter, Vampola), 56. Vampola (Holub, S. Procházka). Rozhodčí: Bolina - Kostka, Český. Vyloučení: 4:2, navíc Sklenička (Litvínov) 5 minut a do konce utkání - Hnilička (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2305. Střely na branku: 36:44.

HC VERVA Litvínov

Fiala - Gýna, Poživil, Skuhrovec, Punčochář, Ťupa, Morava, Pojkar, Prokop - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Benda, Branda - Balázs, Jeslínek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer - Zadina.

Hnilička (13. Falta) - Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Hanzlík, Nikolov - Vaic, Podkonický, Novák - Plodek, Šachl, S. Procházka - Klimenta, Rataj, Víšek - Pabiška, Vampola, Jech.

Litvínov vedl již tři nula, Bílí Tygři se však dokázali vzchopit a z Litvínova vezou alespoň bod za remízu 4:4. Litvínov tak se čtyřmi body zůstává předposlední, Liberec je stále devátý. Oproti zápasu v Českých Budějovicích chyběl libereckým Bílým Tygrům útočník Tomajko, na druhé straně stále nemohla nastoupit posila domácích Jakub Petružálek, jehož transferkarta stále nedorazila. Ač vstoupili do utkání aktivněji hosté, byli to domácí, kdo si vypracoval první vážnější šanci. Ve čtvrté minutě přihrával Benda Gombárovi, ten však netrefil. Tato šance jakoby předznamenala nápor Chemopetrolu. V šesté a následně osmé minutě ještě Hnilička svoji branku proti Trávníčkovi, respektive Gýnovi ubránil, poté však již kapituloval. Do dobré šance se dostal Branda, ale nadvakrát Hniličku nepřekonal. Volného puku se však chopil domácí obránce Skuhrovec a dorazil ho do branky. Vedoucí gól Chemiky uklidnil a ti dále pokračovali v útočných manévrech. O minutu po vedoucí brance neuspěl Balázs, Hnilička ho vychytal lapačkou. Domácí obránce Skuhrovec byl dnes opravdu při chuti. Na konci dvanácté minuty vypálil od modré a Šafferšikovnou tečí překonal Hniličku podruhé. O třiadvacet vteřin později neudržel liberecký brankář nervy na uzdě, poté, co byl litvínovský Branda při akci sražen obráncem tak nešťastně, že v pádu do brankáře Tygrů vrazil. Ačkoliv bylo jasné, že centr domácích nemohl pád a následující srážku ovlivnit, vrhl se liberecký gólman na něj a několikrát jej udeřil hokejkou do krku a poté do něj bušil rukama. Pro Hniličku utkání po vyloučení na pět minut a do konce utkání předčasně skončilo. Do branky hostí tak musel Pavel Falta. Toho ještě studeného prověřil vzápětí Prorok, ale s blafákem neuspěl. V šestnácté minutě byli Bílí Tygři zralí na ručník, to když si obránce Morava najel na přihrávku ze strany a potřetí rozjásal litvínovské fanoušky. Tygři však nerezignovali a dál se pokoušeli překonat domácího gólmana Fialu. Litvínov si však svůj náskok pohlídal a do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí Chemopetrol.

O přestávce mezi třetinami proběhla zřejmě v kabině hostí pořádná bouře, protože Tygři hodni svému jménu, začali bojovat o kontaktní gól. Ve dvaadvacáté minutě ještě v akci dva na jednoho neuspěli, když na poslední chvíli zažehnal nebezpečí skokem jeden z litvínovských obránců. Vzápětí se na druhé straně dostával do nájezdu domácí Prorok, kterého jen za cenu vyloučení zastavil Procházka. Přesilovku Liberec ubránil a v zápětí udeřil. V šestadvacáté minutě Vaic vystřelil od modré a Novák dorazil puk do sítě. Liberecký kapitán si připsal třetí branku v třetím zápase za sebou. Liberecká střídačka se neradovala dlouho. V osmadvacáté minutě se poprvé v sezóně trefil Reichel, který vymetl Faltovy pavouky ze šibenice. V polovině zápasu si vytvořila tlak první domácí formace, ale skóre zůstalo stejné. V dvaatřicáté minutě hrubě fauloval domácí Sklenička Dernera, pro kterého zápas skončil, protože následně byl odvezen do nemocnice. Liberec dostal šanci hrát pět minut přesilovku, ale domácí oslabení bez úhony přestáli. Minutu před přestávkou se však na hosty přeci jen usmálo štěstí. Vampola po přihrávce Víška trefil v jízdě přesně k tyči a do kabin se tak šlo za stavu 4:2 pro domácí.

A hned na začátku třetí třetiny dal hostům šanci na zvrat Rataj, který snížil při přesilovce na rozdíl jediné branky. V těchto chvílích již definitivně převzali iniciativu hráči s tygrem na prsou a na Fialu se valil útok za útokem, domácí často jen odpalovali kotouče přes všechny čáry. Výjimkou byla devětačtyřicátá a padesátá minuta, kdy nejprve vyzkoušel Faltu tvrdou ranou Prorok a následně vyslal tvrdý projektil z levého křídla i Reichel. V dvaapadesáté minutě mohlo být vyrovnáno, to by však Klimenta musel v samostatném nájezdu překonat Fialu. Nutno dodat, že mladý litvínovský brankář hostujícího útočníka dokonale vychytal. Tlak Bílých Tygrů pokračoval a v pětapadesáté minutě přišlo vyústění v podobě vyrovnávacího gólu Vampoly. Po vyrovnání Liberec polevil a snažil se především neinkasovat, Litvínovu pak ke vstřelení vítězného gólu chyběly síly. Zajímavým údajem je poměr střel, kdy Liberec přestřílel Litvínov 44:36.