Střelecká impotence stála Bílé tygry vítězství

Date of publication Author Jiří Beníšek

Utkání Liberec - Vsetín se hrálo za stálé převahy domácího týmu, ale jejich střelecká impotence v kombinaci s vynikajícím Bieglem je připravila o vítězství. Bílí Tygři měli převahu, místy až drtivou, ale opět je zradila koncovka. Ne že by nestříleli, ale důraz a přesnost chybí. Navíc Radovan Biegl byl bezkonkurenčně hlavním strůjcem vsetínského vítězství. Když utkání dospělo do prodloužení, Liberec si vytvořil šanci, ale neproměnil. Naopak inkasoval z hole kapitána hostí Stantiena, když na trestné lavici pykal ex-vsetínský <b>Vampola</b> (viz. foto), který tak udělal zbytečnou a hlavně drahou kaňku na svém jinak velmi dobrém vystoupení. Prohra přikovala Bílé Tygry na posledním místě tabulky, Vsetín se jim vzdálil na tři body.

22. kolo, pátek 14. listopadu 2003
2:3p
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 31. Jiruš (Kašpařík, Novák), 36. Rozsíval (Vampola) - 20. Selingr, 37. Mareš (Selingr), 64. Stantien (Kuboš). Rozhodčí: Minář - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 2912.

Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, Šmíd, Ťupa, Nedvěd, Moravec, Jareš - Novák, Kašpařík, Hašek - Korhoň, Čermák, Procházka - Vampola, Straka, Verčík - Rozsíval, Plodek, Hájek. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd st.

Valašský hokejový klub

Biegl - Jaškin, Štach, Luža, Polák, Kuboš, Frolo, Nedbálek, Horák - Stantien, Pavliš, Hudec - Selingr, Vak, Mareš - Ambruz, Hruška, Dubec - Badiura, Valko, Prokop. Trenéři: Tabara, Režnar.

Liberečtí vstoupili do utkání s cílem rychle vstřelit branku. To bylo patrné hned od úvodního buly. V první velké šanci se ocitl Novák. Neuběhla ještě ani minuta a po spolupráci s Kašpaříkem stál sám tváří v tvář Bieglovi. Ten jako ještě mnohokrát v zápase odolal. I v dalším průběhu první třetiny Tygři doslova mleli svého soupeře, aktivní byl na začátku utkání zejména Korhoň. Ani v pádu však vsetínského brankáře překonat nedokázal.

Tlak sílil, branky se ale Tygři ne a ne dočkat. Palečkovi svěřenci si museli připadat jako hluší, co bezmocně tlučou na vrata. Představení jednoho týmu pokračovalo, slovo si vzal Petr Vampola, bývalý hráč Vsetína. Ten svými finesami udivoval diváky ve Svijanské aréně a permanentně hrozil při každém svém pobytu na ledě. Na něm se také vyfauloval Ambruz. Liberec však svou první početní výhodu využít nedokázal.

Ve 12. minutě poprvé zahrozil soupeř. Tygři hráli oslabení a jedinou šanci, do které se Valaši dostali, vyřešil brankář Falta. To bylo poté, co od modré nebezpečně vypálil Kuboš. Pak mohl přinést klid na hole Liberce Verčík. Jeho tečovaná střela však skončila těsně vedle pravé tyče Bieglovy branky.

V závěru první třetiny se dostali Tygři opět k přesilovce. Tu však sehráli naprosto tragicky. "Vynikl" při ní Martin Čakajík, jenž se stal smutným hrdinou. Nejprve mu puk přeskočil hůl na modré, vzápětí se Tygři sice dostali do útočného pásma, Čakajík pod tlakem ale opět chyboval, tentokrát v nouzi vystřelil do Selingra a ten se dostal do samostatného nájezdu. Pavel Falta neměl šanci, puk byl trefen přesně k pravé tyči - 0:1.

Ve druhé části se obraz hry neměnil, Liberec byl i nadále aktivnější. Proti němu však stála nedobytná tvrz, v jejímž čele kraloval Radovan Biegl. Střely Jiruše a hlavně Čermáka byly nebezpečné, vsetínský brankář ale čaroval. Vsetín přeci jen zlepšil pohyb na ledě a také on zahrozil Polákem. Tečovaná střela skončila vedle Faltovy branky. V polovině utkání se ale Valaši nevyvarovali zbytečných faulů, za katr putovali Ambruz, o půl minuty později také Frolo.

Výhodu dvou mužů na ledě dokázal potrestat Valdemar Jiruš, který svou typickou střelou od modré propálil Biegla a vyrovnal na 1:1.

Liberci branka pomohla a o pět minut později si Vampola s Rozsívalem vychutnali Vsetín podruhé. Ve vlastním obranném pásmu chyboval Jaškin, dvojice Libereckých se ocitla nikým neatakována před Bieglem a ten, přestože první střelu Rozsívala dokázal vyrazit, kapituloval podruhé - 2:1. Domácí mohli rozhodnout, na rozdíl dvou branek však Liberec utekl naposledy před měsícem v utkání proti Českým Budějovicím… Dnes měla třetí gól ve svých rukou dvojice Plodek – Vampola. Druhý jmenovaný však puk nadzdvihl nejen nad Biegla, ale i jeho branku. A tak přišel trest. Selingr zpoza branky našel najetého Mareše a posila ze Znojma se za Vsetín trefila hned ve druhém utkání – 2:2.

Závěrečné dějství již toho hokejového moc nepřineslo. Domácí byli nadále lepším soupeře, jenže hokej se hraje na branky a ty již do konce normální hrací doby nepadly. Přišlo tedy na řadu prodloužení. V něm se dostali do výhody Tygři, když byl vyloučen jeden ze soupeřových obránců. Biegl ale odolal, a když byl v čase 62:31 vyloučen Vampola, osud domácího týmu se naplnil. Rozhodující branku Vsetína dal kapitán Stantien a Vsetín se tak mohl radovat z dalšího bodu, jímž se Liberci vzdálil.