Starší dorostenci vybojovali v Pardubicích těsnou výhru

Date of publication Author Pavel Zacha, Radoslav Vavřina

Libereckým hráčům do osmnácti let se povedlo prodloužit šňůru vítězství o další zápas. Tentokrát navštívili známou líheň talentů v Pardubicích, se kterou dokonce po první třetině prohrávali, mužstvo, jehož branku hájil brankář Lukáš Hosnedl, se ale vzchopilo a poté, co otočilo skóre utkání, už domácí do vedení nepustilo. Na druhém místě tak dotahují mladí Tygři vedoucí České Budějovice, které vyhrály až v prodloužení.

8. kolo, sobota 01. října 2011
(1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 9. Veselý J. (Fridrich), 45. Žilák (Fridrich) - 29. Belovič (Slavík), 30. Zacha (Kalfiřt, Račický), 54. Suska (Návrat). Rozhodčí: Kukeně – Barek, Budínský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 111. Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice

M. Veselý – Kubín, Divecký, Kalous, Polák, J. Veselý, Kysela, Srpek, Moravec, Žilák, Bohuněk, Fridrich, Zelinger, Bureš, Pilný, Petira, Schneider, Havel, Kracík.

Hosnedl – Návrat, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Slavík, Klíma, Belovič, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Svoboda, Procházka, Pyrochta, Suska, Pálek, Zacha.

V souboji o druhé místo v tabulce se hostům z Liberce podařilo zvrátit nepříznivě se vyvíjející utkání a vrátit Pardubicím porážku z úvodního kola letošní sezóny. V kvalitním a poměrně tvrdě vedeném utkání nakonec domácí tým výrazně přestříleli a po většinu zápasu si vybudovali územní převahu s množstvím šancí. V dresu Pardubic je největší hrozbou útočník Jan Veselý. Svoji extratřídu dokázal i v tomto utkání, když ve vlastním oslabení využil chybu libereckého obránce a po brejku nechytatelně zavěsil bekhendovým blafákem, čímž dostal svůj tým do vedení.

U libereckého týmu zase nejlépe fungovala souhra mladé lajny Kalfiřt, Zacha, Račický. Hráči vzájemně předvídají svůj pohyb, velmi dobře kombinují, zapojují do hry obránce a jejich střídání často končí ohrožením soupeřovy brány. Jakmile se jim podaří zlepšit koncovku, může být jejich podíl na výsledcích týmu ještě výraznější.

Jako příklad maximálního nasazení a bojovnosti může sloužit hra Josefa Susky, který je zvyklý odvádět výkon v každém střídání na sto procent.

Liberec má momentálně nejlepší defenzívní činnost ze všech 24 týmů celé extraligy. V osmi zápasech inkasoval pouhých 13 branek. To je číslo, kterému se žádný jiný tým ani nepřibližuje. Ve směru „obrany svého doupěte“ udělali Bílí Tygři výrazný pokrok v porovnání s přípravnými zápasy, kde se to občas hrubými chybami v obranné fázi doslova hemžilo. Vše jistí naprosto famózní Josef Sobotka v bráně, který podporuje svůj tým velice jistými a stabilními výkony. Na vítězné sérii Bílých Tygrů má svůj veliký podíl.

Defenzivní činnost také velmi aktivně podporuje většina útočníků, je to dnes už naprosto samozřejmý prvek moderního hokeje. Přesto ale ještě v týmu existuje několik jedinců, kteří tuto činnost nedoceňují a brání tak dalšímu rozvoji svému i týmovému.

Výsledek v Pardubicích je o to cennější, že se ho podařilo dosáhnout bez účasti hráčů hrajících stabilně vyšší kategorii, kteří byli tentokrát všichni využiti trenéry ELJ.

8. kolo, sobota 01. října 2011
(1:0, 0:2, 1:1)