Starší dorostenci v Hradci vyhráli už třetí zápas v řadě

Date of publication Author Martin Voltr, Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Starší dorostenci nyní zažívají šňůru vítězných střetnutí, která se dnešní výhrou v Hradci Králové rozrostla hned na tři triumfy v řadě. Kromě dostačující ofenzivy dnes opět ukázali bezvadnou defenzivu, když úplně vymazali všechny hradecké střelce. Venku tedy zatím nepadli a celkově obdrželi v šesti zápasech pouhých deset gólů. Nejvíce se dnes dařilo Tomáši Račickému, který dal dvě ze tří Tygřích branek.

6. kolo, sobota 24. září 2011
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Zacha (Kalfiřt), 18. Račický (Zacha), 39. Račický. Rozhodčí: Kareš - Buček, Budínský. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 77. Průběh utkání: 0:3.

Královští lvi Hradec Králové

Hejda - Skála, Suk, Novák, Konečný, Rejl, Štědrý, Souček - Ouzký, Půlpán, Pilař, Jebavý, Bury, Kastner, Procházka, Šeps, Brida, Bartoň, Nedvídek, Klemenc.

Sobotka - Havlín, Mrázek, Slavík, Beránek, Zedek, Erlebach, Pyrochta, Pálek - Kalfiřt, Hrníčko, Zacha, Klíma, Belovič, Havlas, Langhammer, Žďárský, Račický, Svoboda, Procházka, Suska.

Utkání zahájila velká šance domácího týmu. Lukáš Nedvídek našel mezi bruslemi soupeře puk a uháněl na Josefa Sobotku, který se ale proti němu vytáhnul výborným zákrokem. Stejně přesvědčivě vykopnul i Klemencův pokus v přesilovce a když byl jeho tým kompletní, udeřil. Liberečtí předvedli rychlý vzorec po vhazování zakončený milimetrovou střelou Pavla Zachy, po níž se Tomáš Hejda jen ohlédnul - 0:1.

To už Hradec věděl, že takhle silný tým se na jeho ledě letos ještě nepředstavil a ve vlastním pásmu musel přečkat dlouhé minuty liberecké převahy. V patnácté minutě se ale i domácí osmělili. V rychlém sledu musel Sobotka zasahovat nejprve proti Nedvídkově ráně po buly a také dobré střele Tadeáše Ouzkého z rychlého protiútoku. A tak trochu se opět projevilo staré pořekadlo „nedáš – dostaneš“. Další útok mladé liberecké formace totiž pohodlně zakončil Tomáš Račický a po první třetině svítil na kostce stav 0:2.

Také v úvodu druhého dějství si zahrál domácí tým přesilovou hru. Tu však nevyužil a sám měl problémy s útočnými choutkami hostů. V šestadvacáté minutě zaujal nejprve ukázkový hit Michala Procházky na Josefa Susku a následně rychlý brejk Hradeckých. Tadeáš Ouzký si na své modré obhodil protihráče a ujížděl se dvěma spoluhráči do přečíslení, ale situaci řešil zakončením pouze do hrudi připraveného Sobotky.

Svěží vítr do libereckého útoku vrátila útočná trojice Zacha – Račický – Kalfiřt, proti níž musel hradecký gólman několikrát zasahovat. Až v závěru druhé třetiny si svou první přesilovku zahráli i hosté, ani v ní ale gól nepadl. To se stalo až minutu před odchodem hráčů do šaten. Martin Bartoň udělal ve svém pásmu obrovskou chybu, když doslova namazal Tomáši Račickému a ten vsítil svůj druhý gól v zápase - 0:3.

V průběhu celého utkání hrály oba celky velmi disciplinovaně. I když stejně jako v předchozích dvou třetinách šli domácí i tentokrát brzy na přesilovku, šlo o poslední trest sobotního zápasu. Početní výhoda Hradec celkem nakopla a Sobotka musel řešit protiútok Nedvídka s Procházkou. Šance Romana Konečného pak skončila těsně vedle odkrytého růžku liberecké branky.

Třetí třetina se hrála ve velmi slušném tempu s minimálním počtem přerušení. Oba brankáři i tak neměli často několik minut práci, načež je protivník probudil velkou šancí. Přesně takhle vychytal Hejda v polovině třetiny dorážející Svobodu s Procházkou. Pět minut před koncem byly k vidění v rychlém sledu šance na obou stranách, ovšem v utkání skromném na góly se už stav nezměnil. Bílí Tygři tak vynulovali svého soupeře a domů si odvezli za každou vstřelenou branku jeden bod.