Starší dorostenci sice skóre otočili, nakonec však se Zlínem prohráli

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Starší dorostenci libereckých Bílých Tygrů zakončovali letošní nadstavbovou část letošní extraligy staršího dorostu zápasem s PSG Zlín v liberecké Tipsport areně. V první třetině dostali tři branky, ale po změně brankářů se jim povedlo otočit výsledek na 4:3. Nakonec ale hosté odjíždí domů se dvěma body za vítězství po nájezdech. Jednu branku a dvě asistence si za domácí připsal Matúš Belovič.

44. kolo, sobota 03. března 2012
4:5sn
(1:3, 1:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Belovič (Kalfiřt, Havlas), 29. Beránek (Havlín, Belovič), 48. Žďárský (Havlas), 49. Kalfiřt (Belovič, Havlas) – 1. Tomiga (Vyoral), 6. Macharáček (Vyoral, Skočík), 9. Skočík (Kratochvíl), 56. Dalajka (Skočík), rozh. sam. nájezd Kobylík. Rozhodčí: Třasák – Bosák, Prokop. Vyloučení: 1:6, navíc Langhammer (LIB) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 61. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.

Sobotka (9. Krejčí) – Beránek, Erlebach, Havlín, Kupčík, Mrázek, Slaboch, Zedek – Belovič, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Račický, Suska, Škoda, Žďárský.

PSG Berani Zlín

Haloda – Grygera, Hurta, Kobylík, Macharáček, Procházka, Stuchlík – Dalajka, Galuška, Haničinec, Hladiš, Hlaváč, Kratochvíl, Mika, Skočík, Tomiga, Vyoral, Zaremba.

Domácí celek nezačal utkání vůbec podle představ. Už po čtrnácti vteřinách totiž zlínský Vyoral založil protiútok, který zakončil Jakub Tomiga brankou končícím samostatným únikem – 0:1. Krátce poté obrana Severočechů neubránila skrumáž před vlastní brankou, ve které byl nejúspěšnější David Macharáček, který našel cestu pro kotouč pod výstrojí domácího brankáře – 0:2.

Když se o tři minuty později zlínští hokejisté radovali opět, jelikož se pěknou střelou z dálky trefil Tomáš Skočík, pro libereckého brankáře Sobotku zápas skončil – 0:3. V kleci ho zastoupil Krejčí, který podal velice slušný výkon. Možná právě jeden z prvních Krejčího zákroků inspiroval domácí k pilnější hře, a tak ještě před koncem první třetiny snížil vedení na dvě branky Matúš Belovič, který propasíroval puk pod hostujícím brankářem při jedné ze skrumáží – 1:3.

V první třetině byli hosté daleko aktivnější, ale do druhé třetiny jako by vstoupil úplně jiný tým v modrobílých dresech. Domácí začali tvrději tlačit na pilu a přestože měli přesilovku hosté, Belovič vyzval ke střele Havlase, na jehož pokus musel brankář Haloda zareagovat zákrokem. Po krátké chvilce se do samostatného brejku dostal Kalfiřt, ale opět Haloda zmařil Tygrům plány na snížení vedení.

To se povedlo až v polovině druhé třetiny Michalu Beránkovi, který proměnil jednu z šesti libereckých přesilových her – 2:3. Najednou byli Severočeši opravdu blízko vyrovnání, ale posléze šli do čtyř mužů, čehož málem využil hostující Kratochvíl. Ten se ocitl sám před Krejčího odkrytou brankou, ale domácí brankář mu ve skórování zabránil velice povedeným zákrokem lapačkou.

Do třetí třetiny se tedy šlo za těsného, jednobrankového stavu. Zlínské vedení mohl ihned smazat domácí kapitán Havlas, který ale v samostatném úniku selhal. Do vlastních rukou tedy osud zápasu uchopil Martin Žďárský, jehož trefa zhruba v polovině třetí třetiny vyrovnala skóre na 3:3. Hned v další minutě už bylo úplně všechno jinak, prosadil se totiž Jakub Kalfiřt, čímž byl dokonán pěkný liberecký obrat – 4:3.

Hosté se ale nepřestali bít o výhru. Krátce po čtvrtém gólu modrobílých Beránek podrazil při úniku Galušku, který však trestné střílení neproměnil, jelikož po kličce netrefil branku. Šťastněji dopadl necelých pět minut před koncem třetiny Patrik Dalajka, jehož střela akorát zapadla pod břevno, a tak se mohlo začít od nuly – 4:4.

A poté, co skončilo prodloužení, se opravdu od nuly začalo. Libereckým hráčům se však brankáře Halodu překonat nepovedlo, a tak si rozhodující samostatný nájezd připsal zlínský Richard Kobylík – 4:5.