Starší dorostenci sestřelili Letce až v nájezdech

Date of publication Author Petr Schultz

Starší dorostenci Liberce přivítali na svém ledě takřka poslední Letňany, ale jasné vítězství se nekonalo. Bílí Tygři se trápili a Letci jim uletěli až do dvougólového vedení. V závěru zápasu ale zaúřadoval Filip Pyrochta, který ho nejprve poslal do prodloužení a nakonec zařídil vítězství v nájezdech 4:3.

9. kolo, čtvrtek 06. října 2011
4:3sn
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Zacha (Kalfiřt), 52. Belovič (Pyrochta), 59. Pyrochta (Langhammer), roz. nájezd Pyrochta - 16. Arnošt (Brejcha), 20. Hes, 34. Kaplan (Minář, Ječný). Rozhodčí: Třasák - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 6:5, navíc Suska (LIB) na 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

Hosnedl (21. Sobotka) - Beránek, Erlebach, Mrázek, Návrat, Pyrochta, Slavík - Belovič, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Pálek, Procházka, Pálek, Račický, Suska, Svoboda, Zacha, Škoda.

HC Letci Letňany

Švihálek - Janda, Hes, Kraus, Machala, Minář, Vacek, Šír - Arnošt, Brejcha, Čapek, Freisler, Ječný, Jenček, Kaplan, Nebeský, Uhlíř.

Ve čtvrtek se konal v Tipsport areně souboj favorita s outsiderem. Liberec totiž přivítal Letňany. Domácí byli v úvodu aktivnější a brankář Švíhálek sebou musel během první pár minut několikrát slušně švihnout, aby zamezil Procházkovi a Belovičovi ve skórování. Letňany se probraly až v osmé minutě, ale Čapkovu pokusu chyběla potřebná špetka přesnosti.

To je ale nemuselo dlouho mrzet. Brejcha totiž vypálil v šestnácté minutě od modré, Hosnedl si srazil puk do brankoviště, kde ho hbitě poslal za jeho záda Daniel Arnošt – 0:1. Tygři v tu dobu vypadali jako neškodná koťata a Letci tak po ledě doslova létali a těsně před koncem odskočili na dvoubrankový rozdíl. Belovič si šel odpykat trest a jeho prohřešek potrestal střelou od modré Matěj Hes – 0:2. Snížit mohl těsně před sirénou Havlas, ale tváří v tvář Švihálkovi neuspěl.

Od druhé části hry se do liberecké branky postavil místo Hosnedla Sobotka a mohl přihlížet, jak Langhammer v jasné příležitosti minul. První ostřejší zákrok musel tak předvést už po minutě na ledě, kdy si vychutnal v samostatném nájezdu Kaplana. Snížení Severočechů tak přišlo až v čase 26:01. Kalfiřt vyzval ke skórování Pavla Zachu a ten na vnější tyč nedal Švihálkovi šnaci – 1:2.

Radost domácích z branky trvala jen sedm minut. Letňany rozjely smrtelný kolotoč, na jehož konci byl David Kaplan – 1:3. V závěru periody mohl snížit opět na jednobrankový rozdíl Zacha, ale bekhendem poslal puk do boční sítě.

Liberec měl hned v úvodu třetí dvacetiminutovky obrovskou šanci a Zachovi se o ní bude zdát ještě pěkně dlouho. Noční můrou mu bude Švihálek, který mu sebral jasný gól. Brankář Letců tygřím skokem totiž lapil puk akrobaticky do lapačky. Pojistit náskok hostů mohl prakticky z protiútoku Arnošt, ale v situaci 2 na 1 bekhendem nedal.

Letňany v závěru ubraly na důrazu a Podještědští se dostali na dostřel jediné branky. Matúš Belovič v 52. minutě snížil na 2:3. Nic tomu ale nenasvědčovalo, že by si hosté neodvezli tři body, protože ve zbylých minutách dobře bránili. Jenže jediná chyba je stála vítězství. Švihálek vyrazil Langhammerovu střelu k Filipu Pyrochotvi, který trefil šibenici přesně – 3:3.

V prodloužení mohl rozhodnout Brejcha, ale v dobré příležitosti minul. Utkání musely rozhodnout nájezdy. Do letňanské klece se postavil Švihálek, Liberec opět povolal Hosnedla. Penaltovou loterii rozhodl až v šesté sérii Filip Pyrochta a přisoudil domácím bonusový bod navíc – 4:3.