Starší dorostenci postupují do semifinále! V rozhodující bitvě nadělili Písku sedm branek

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Starší dorost otočil stav čtvrtfinálové série s houževnatým Pískem a otevřel brány semifinále. Liberečtí hokejisté třetí zápas zvládli, po první třetině vedli o dvě branky a svůj náskok postupně navyšovali. Jihočeského soka nepustili na dostřel a mohli si vychutnat postupové oslavy.

ČF3, pátek 16. března 2012
7:3
(2:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Klíma (Škoda), 15. Psota (Dlouhý, Havlas), 24. Zacha (Kalfiřt, Belovič), 29. Škoda (Pálek, Mrázek), 40. Škoda (Suska, Klíma), 58. Dlouhý (Psota), 60. Ordoš (Hrníčko, Havlín) – 22. Ciboch (Bernad), 44. D. Vlk (Indrák, Reiniš), 53. Indrák (D. Vlk, Bernad). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:3, navíc Hanus (PIS) 5 minut + do konce utkání a Bernad (PIS) trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 316. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 5:3, 6:3, 7:3.

Sobotka – Beránek, Havlín, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta – Belovič, Dlouhý, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Ordoš, Pálek, Psota, Suska, Zacha, Škoda, Žďárský.

IHC Písek

Mazuch (od 41. Škuta) – Bernad, Červinský, Hanus, Hřebíček, Janásek, Koutenský, Švanda, Žáček – Březina, Ciboch, Dudák, Indrák, Reiniš, Schwamberger, D. Vlk, Volf.

Třetí zápas definitivně rozlouskl postupový oříšek, po předchozím duelu se psychická výhoda přelila na stranu Bílých Tygrů. Ti sice v sérii hrané na dva vítězné zápasy prohrávali, ale po vydřeném vítězství v odvětě si vynutili na svém ledě také rozhodující souboj.

Modrobílí se mohli radovat již v páté minutě, po opatrném začátku zaplula do sítě střela Jakuba Klímy od levého mantinelu. Kupředu se posléze tlačili především hosté. Vyrovnat mohl Indrák a následně také Reiniš, jenž však trefil pouze ležícího gólmana Sobotku.

Přesněji mířil až liberecký útočník Matěj Psota. Zkušený forvard se dostal do samostatného úniku, rychlou kličkou oklamal Mazucha a černou pryž zaslal pod břevno – 2:0.

Písečtí si odpověď připravili na začátek druhé třetiny, David Ciboch trefil z kruhu přesně do horního růžku a snížil náskok severočeského družstva. Jenže Šťastného svěřenci měli zanedlouho dvoubrankové vedení zpět, Belovič ještě do sítě nemířil. Za brankovou čarou skončil až pokus Pavla Zachy – 3:1.

Liberec byl v prostřední dvacetiminutovce o poznání efektivnější. Když se s kotoučem před Mazucha natlačil Pálek, neměl Robin Škoda s prostřelením dezorientovaného gólmana problém.

Na hole hostujících mladíků se poté vkradla nervozita a neúčinnost v koncovce. Ostrostřelec Indrák čelil podruhé v zápase již pouze brankáři, ani tentokrát si však gólovou radost neužil. V čase 39:54 se naopak hrozen šťastných spoluhráčů nalepil opět kolem útočníka Robina Škody. Jeho lehkou střelu zprava neudržel Mazuch v lapačce – 5:1.

Do třetí třetiny již písecký brankář Mazuch nezasáhl, poprvé v sérii zaujal místo v modrém půlkruhu náhradník Škuta. A zdálo se, že hostující tým dostal nový impuls. Kontaktní zásah si připsal Dominik Vlk, který z mezikruží trefil přesně do horní poloviny branky. Miroslav Indrák posléze v početní převaze mířil z vrcholu pravého kruhu do vzdálenější šibenice a sedm minut před koncem základní hrací doby bylo zaděláno na drama – 5:3.

Bílí Tygři si však nadějně rozehranou partii nenechali sebrat, Jihočeši poslali v závěru do boje šestého hráče a Adam Dlouhý trefil prázdnou branku – 6:3.

Hosté byli v posledních vteřinkách vývojem duelu trošku frustrováni, po ostrých zákrocích na protihráče odešel předčasně do kabin Hanus s Bernadem. Šest vteřin před koncem ještě Severočeši definitivně pečetili své vítězství zásluhou Jana Ordoše – 7:3.