Starší dorostenci pokračují v dominanci porážkou Pardubic

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Zajímavý zápas přineslo do liberecké Tipsport areny pondělní odpoledne, kdy na sebe narazili lídři z Liberce, které vyzvaly Pardubice. Tygři měli v zápase jasnou převahu a přehráli svého soupeře o více než dvacet střel. Solidní výkon navíc v liberecké brance předvedl Daniel Skřebský, po dvou gólech pak vstřelili Josef Mikyska a Marek Langhammer.

15. kolo, pondělí 24. října 2011
6:2
(3:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Mikyska (Beránek, Slavík), 15. Havlas (Dlouhý, Mrázek), 19. Mikyska, 21. Langhammer (Klíma), 30. Suska, 49. Langhammer (Beranek, Zedek) - 6. Schneider (Kalous), 52. Chvojka (Veselý, Moravec). Rozhodčí: Smitka - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 6:6, navíc Pilný (PCE) 10 min. za naražení zezadu. Využití: 2:1. Diváci: 98. Střely na branku: 42:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2.

Skřebský - Beránek, Erlebach, Kupčík, Mrázek, Návrat, Slavík, Zedek - Belovič, Dlouhý, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Mikyska, Pálek, Procházka, Račický, Suska, Škoda.

HC Dynamo Pardubice

Veselý M. - Divecký, Fridrich, Kalous, Kubín, Petira, Pilný, Susko - Bohuněk, Bureš, Chvojka, Kysela, Moravec, Polák, Schneider, Srpek, Veselý J., Zelinger, Žemlička.

Zápas začal poměrně vyrovnaně a až první přesilovka posunula síly v liberecký prospěch. Tygři ji také využili, když se k dorážce před prázdnou brankou dostal Josef Mikyska a bez problému poslal puk za Veselého záda - 1:0. Krátce poté si však přesilovku zahráli i hosté, střelu Kalouse od modré tečoval za Skřebského záda Jan Schneider - 1:1.

V patnácté minutě se Tygři probojovali několika pěknými pasy z vlastní zóny až před soupeřovu branku, kde jednu z přihrávek přesměroval Vojtěch Havlas - 2:1. Minutu a čtvrt před koncem zahájil pěknou kličkovanou Josef Mikyska, kterému se podařilo najít prostor mezi mnoha hráči a bezproblémově vykličkovat i brankáře - 3:1.

Ve druhé třetině netrvalo dlouho a domácí se opět radovali. Po jednatřiceti sekundách puk šťastně protlačil do branky Marek Langhammer - 4:1. Nedlouhou poté měli velkou šanci i Pardubičtí, Zelinger však trefil pouze spojnici Skřebského klece.

Ještě před polovinou třetiny se do úniku dostal Josef Suska, který byl ovšem podražen, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Mladý forvard jej bez problému proměnil střelou pod horní tyč - 5:1. Hosté si ve zbytku třetiny snažili vybudovat menší tlak, když se však dostali do šance, stál jim v cestě výtečný Daniel Skřebský.

Třetí třetina začala poněkud klidněji než ty ostatní dvě, a tak se na gól čekalo dlouhých osm minut. V té době se po Beránkově střele prosadil dorážkou do odkryté části branky Marek Langhammer, pro nějž to byl již druhý gól v utkání - 6:1.

Také hosté se však dokázali ještě jednou prosadit, a když se po přihrávce Veselého dostal do úniku Radovan Chvojka, Skřebský byl podruhé v zápase překonán - 6:2. Ve zbytku třetiny se hokej prakticky jen dohrával, žádné větší šance totiž další minuty nepřinesly.