Starší dorostenci nestačili na třinecké Oceláře

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Daniel Ježek

Liberec/Třinec - Ve 42. kole extraligy staršího dorostu putovali liberečtí mladíci do severomoravského Třince, který patří k nejsilnějším celkům v této kategorii. V první třetině domácí celek odskočil už na tříbrankové vedení a přestože se Tygrům podařilo srovnat krok, nakonec prohráli o jednu branku. Po dvou gólech za Severočechy vstřelili Robin Škoda a Jakub Klíma. Liberečtí tak v tabulce zůstávají na osmé příčce.

42. kolo, sobota 25. února 2012
5:4
(3:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Jaroš (Kasala), 16. Cienciala D. (Kofroň), 16. Franek (Jaroš, Kasala), 32. Franek (Mičulka), 34. Mičulka (Heider) - 19. Škoda (Beránek), 30. Klíma, 46. Škoda (Arlt, Návrat), 50. Klíma (Havlas). Rozhodčí: Koliba - Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 113. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:4.

HC Oceláři Třinec

Němec - Kasala, Pěnčík, Mičulka, Valíček, Cienciala A., Zahradníček, Franek, Malyjurek - Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Samek, Kofroň, Rataj, Derkowski, Heider, Ohera, Jaroš.

Krejčí (35. Skřebský) - Návrat, Mrázek, Arlt, Beránek, Zedek, Kupčík - Kalfiřt, Belovič, Klíma, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Suska, Zacha.

Od úvodu utkání byli o krok lepší domácí Oceláři, ti se své zasloužené odměny dočkali hned po třech minutách hry. Před brankou stojící Tadeáš Jaroš byužil menších zmatků a otevřel skóre zápasu. Na další branku museli diváci ve Werk aréně čekat do patnácté minuty. Oceláři nejprve Růžičkou nastřelili tyč, následná akce Davida Ciencialy už ale přinesla brankovou radost. Domácím to poté netrvalo dlouho, aby zvýšili na 3:0. Třetí zářez na třineckou pažbu přidal Tomáš Franek, jenž dokončil souhru celé útočné řady. Rychlý nástup Ocelářů ale hosty do kolen nesložil, naopak Liberečtí ještě do konce první třetiny snížili. Postaral se o to Robin Škoda, který dorážel do prázdné branky Beránkovo nahození.

Do prostředního dějství tak Slezané nastupovali s dvoubrankovým vedením. To jim vydrželo do poloviny utkání, kdy hosté opět korigovali. Od hrazení pálil Jakub Klíma, brankář Němec zaregistroval puk až když byl v síti. Třinečtí se ale nenechali zaskočit a v průběhu čtyř minut si svůj náskok vzali zpět. Na 4:2 zvyšoval Tomáš Franek, pátou branku pak o dvě minuty později přidal Matěj Mičulka. Ten dokonale využil dezorientovanosti hostujícího brankáře a poslal puk do odkryté branky.

Liberečtí trenéři poté sáhli ke změně brankářů a podařilo se jim zastavit třinecký příval branek, ačkoli si domácí vypracovávali stále dostatek šancí. Na náhradníkovi Skřebském si zuby vylámali Franek, Samek či Ohera. V úvodu poslední periody se zdálo, že domácí si zisk tří bodů nenechají ujít. Hosté se ale s tím nechtěli smířit a postupně náskok smazávali. Čtyřicátá šestá minuta – druhá branka Robina Škody v zápase. Hosté potě měli i trochu štěstí, to když Valíček trefil tyč. Nicméně Bílí Tygři odpověděli. Podruhé v utkání se prosadil Jakub Klíma, čímž deset minut před koncem utkání dal hostům naději na zisk bodů. Liberečtí se mohutně snažili, další branku už ale nepřidali.