Starší dorostenci nestačili na Kometu

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Na liberecký led zavítali v rámci extraligy staršího dorostu hokejisté Komety Brno. A jako hosté se zrovna nechovali. Domácí, ač neměli herní převahu, víceméně přejeli 5:0, když rozhodující náskok získali v úvodní třetině.

43. kolo, pátek 02. března 2012
0:5
(0:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Lašák (Raška), 17. Raška, 17. Vaverka (Kozel), 32. Kovářů (Jenyš), 45. Kusko (Jenyš). Rozhodčí: Nečas - Kokrment, Šimonovský. Vyloučení: 7:6, navíc Návrat (LIB) a Suska (LIB) oba 10 min. os. trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:5.

Krejčí (17. Skřebský) - Beránek, Havlín, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta, Zedek - Belovič, Dlouhý, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Račický, Suska, Zacha, Škoda, Žďárský.

HC Kometa Brno

Klimeš - Mytiska, Vágner, Vlček, Vojáček, Řeřucha - Beneš, Garčic, Grünwald, Jenyš, Kovářů, Kozel, Kusko, Lašák, Raška, Vaverka.

První perioda souboje starších dorostenců nabídla skutečně hodně a dopadla jinak, než začátek napovídal. Ten kontrolovali domácí a hosty téměř nepouštěli do pásma. To se ale začalo postupně měnit. Nejprve obraz hry, který dostal poněkud ostřejších rysů. Těm vévodil pěstní souboj domácího Návrata s hostujícím Benešem.

Po ní měli hosté čtyřminutovou přesilovku, jelikož Návrat jako iniciátor inkasoval tvrdší trest. Kometa sice přesilovku nevyužila, mrzet jí to ale nemuselo. Jelikož okamžitě po jejím skončení se z branky mohl radovat Jan Lašák, jenž tak poslal hosty do vedení.

Poté už hosté využili i přesilovou hru, to když Beránek pykal za zbytečný faul v útočném pásmu. V ní vzal kotouč ve vlastním pásmu Adam Raška, projel kluzištěm jako nůž máslem a střelou švihem pokořil Krejčího. Už za dalších 12 vteřin putoval domácí gólman na lavičku. Na 3:0 totiž zvyšoval Jan Vaverka a vyhnal tím Krejčího z branky. Do druhé třetiny tak šli ve výhodě hráči z Brna.

Ta se ale příliš neprojevovala. Lepším týmem byl znovu Liberec, který ale trpěl v koncovce. Zřejmě největší šanci Tygrů měl na svědomí Kalfiřt, jenž se ocitl téměř neatakovaný na levém křídle. A jeho střela mezi ruku a beton nadělala potíže. Na snížení to ale nestačilo.

Místo toho přišla rána z ničeho. Jenyš se utrhl na pravém křídle předložil kotouč na druhé straně jedoucímu Ondřeji Kovářů, který z první propálil už Skřebského. Liberec zbraně nesložil a v přesilovce na konci třetiny ještě zahrozil. Ani to ale nestačilo a do závěrečných 20 minut základní hrací doby se šlo stále za lepšího stavu pro Kometu.

Třetí třetina přinesla oku nejméně lahodící podívanou. Ale i tak nějaké šance přišly. První měl brněnský Kovářů, který se po šťastném odrazu od bránícího hráče dostal sám před Skřebského. Vyzrát se mu na něj ale nepodařilo.

To ho ale nakonec moc mrzet nemuselo. Kometa totiž za dvě minuty svůj náskok zvýšila. Jenyš našel Silvestera Kuska a ten se z předbrankového prostoru nemýlil. Tygři se poté snažili, ale jejich snaha byla vesměs bezzubá. Největší šanci na tom něco změnit měl Langhammer, ten ale zblízka minul.

Kometa si ve zbytku zápasu kontrolovala vedení a i přes mírné komplikace jej už nepustila. Liberec se snažil do posledních okamžiků alespoň korigovat výsledek, ale definitivní stopku jim vystavilo vyloučení v poslední minutě.

Jihomoravané tak rozhodující náskok z první periody neztratili a mohli se radovat z výhry 5:0.