Starší dorostenci neporazili vedoucí Vítkovice

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ve třiatřicátém kole letošní extraligy staršího dorostu přijeli pod Ještěd vedoucí hokejisté z Vítkovic, kteří za celý ročník prohráli zatím pouze dvakrát. V Liberci se jim povedlo pokračovat v povedené sezoně čtyřbrankovým vítězstvím. Za domácí celek se trefili Daniel Svoboda a kapitán Vojtěch Havlas.

33. kolo, pátek 20. ledna 2012
2:6
(0:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 31. Svoboda (Havlín), 56. Havlas (Hrníčko) – 14. Štencel (Tomi), 28. Illéš (Ollender, Churý), 32. Ollender (Churý), 42. Česlík (Štencel), 44. Tomi (Česlík), 54. Rimmel (Ballner). Rozhodčí: Třasák – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 39. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6.

Skřebský – Návrat, Havlín, Erlebach, Mrázek, Beránek, Zedek, Kupčík, Pyrochta – Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Svoboda, Suska, Zacha, Gecko.

HC Vítkovice Ridera

Svoboda – Puzič, Charvát, Kubis, Klok, Černín, Pop, Rudl, Štencel – Ballner, Tomi, Churý, Rimmel, Kovář, Česlík, Illéš, Škutchan, Kafka, Klapetek, Ollender, Sysala.

Hosté byli od začátku aktivnější a co se tempa týče, vždy drželi alespoň těsný náskok. Po většinu doby se ale hrálo daleko od branky Vítkovic a domácí se do šancí dostávali jen vzácně. Hosté však postavili své první vedení na tlaku v ofenzivní zóně. Ještě před prvním gólem to Vojtěch Tomi zkoušel od pravého kruhu, kotouč ale jen těsně minul břevno Skřebského branky.

Krátce po půlce první třetiny se kotouč dostal před modrou čáru k Janu Štencelovi, který nejprve přihrál k Marku Kubisovi, který branku netrefil, pak sledoval dorážku Vojtěcha Tomiho, která prošla mezi betony Skřebského, ale ne za brankovou čáru, takže nakonec ji právě Štencel posunul do klece – 0:1. Domácí se ale zanedlouho dostali do přesilovky pět na tři, kdy měl největší šanci Filip Pyrochta. Jeho tvrdá střela však po teči před brankou skončila v rohu.

Polovina druhé třetiny přinesla krátké gólové hody. Nejprve se hostům podařilo zdvojnásobit své vedení, když Skřebského zaskočil volejem Jakub Illéš – 0:2. O necelé tři minuty později si však domácí spravili chuť, když Tomáš Havlín trefil tyč a Daniel Svoboda napálil dorážku do odkryté branky – 1:2.

O minutu později však bylo opět všechno jinak. Liberečtí beci zapomněli na vlastním brankovišti volného Samuela Ollendera, který přesně věděl, co má udělat, a blafákem do forhendu pokořil Skřebského – 1:3. Na konci prostřední třetiny se do obrovské příležitosti dostal na brankovišti hostů Dominik Hrníčko, který ale při blafáku příliš dlouho vyčkával a o kotouč přišel.

Nejvíce gólů padlo až v třetině třetí, jejíž skóre rovněž otevřeli Vítkovičtí. Petr Česlík při přesilovce z první napálil kotouč po zemi za nereagujícího Skřebského – 1:4. Zanedlouho mohl zvýšit Mikuláš Rimmel, jehož střela přestřelila poloprázdnou branku.

Krátce poté však Rimmelovu minelu odčinil junior Vojtěch Tomi, který z mezikruží poslal svůj bekhendový pokus pod víko – 1:5. Bílí Tygři byli ve třetí třetině aktivnější než dříve a pomohly jim v tom hned dvě přesilovky pět na tři. Po jedné z nich trefil talentovaný bek Michal Beránek břevno.

Dohráno ještě ale nebylo a radovat se mohli ještě jednou i domácí. Nejprve však Mikuláš Rimmel zasunul dorážku za Skřebského a dočkal se branky – 1:6. Pět minut před koncem se při přesilovce pět na tři prosadili Severočeši, když Vojtěch Havlas z poloviny útočného pásma trefil mezeru mezi Svobodovými betony – 2:6. Vítězové z Vítkovic si tak upevnili pozici na čele tabulky dorostenecké extraligy.