Starší dorostenci jsou mistry ČR! Ve druhém zápase finále porazili Brno

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Brno/Liberec – Starší dorostenci Bílých Tygrů slaví titul mistra České republiky ve své kategorii! Po pondělní výhře v úvodním utkání finálové série si dojeli do Brna pro druhé vítězství, když rozhodli ve třetím dějství. Jedná se o historický úspěch, liberecký tým do 18 let vyhrál svou extraligu poprvé ve své existenci.

F2, středa 02. dubna 2014
2:4
(1:1,1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Dymáček (Jenyš, Zbořil), 36. Jenyš (Boltvan) – 15. Babec (Klinger, Sviták), 32. Solenský (Pyrochta, Klinger), 57. Z. Král (Gecko, Husa), 60. Bělohorský. Rozhodčí: Trombík, Mrkva – Adamec, Štěpán. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 264. Střely na branku: 36:32. Třetiny: 1:1,1:1, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4. Stav série: 0:2.

HC Kometa Brno

Slavíček – Hájek, Štancl, Kratochvíl, Sedláček, Marcello, Zbořil, Švejda, Šnajnar, Kubeš – T. Král, Dvořák, Denk, Biolek, Horký, Dymáček, Garčic, Dufek, Zohorna, Jenyš, Boltvan.

Stezka – Běhula, Klinger, Havlín, Tržický, Husa, Mečíř, Divila, Pyrochta – Babec, Janele, R. Šír, Sviták, Z. Král, Gecko, Solenský, Lakatoš, Ordoš, Kačírek, Pilař, Bělohorský.

Brňané byli v úvodních minutách aktivnějším týmem, pokusy Garčice a Dvořáka však brankou neskončily. Po odpadnutí úvodního tlaku Komety se poprvé o slovo přihlásili také hosté a hned z toho byla vedoucí branka, Jiří Babec zaskočil brněnského brankáře Slavíčka a propasíroval mu puk za záda – 0:1.

Domácí se stavem snažili hned něco udělat, velkou šanci měl domácí Boltvan, od překonání brankové čáry však puk dělilo jen několik centimetrů. Nesložili zbraně a z další akce dokázali vyrovnat. Jenyš našel mezi kruhy dobře postaveného Romana Dymáčka, který dokázal zamířit přesně pod břevno liberecké brány – 1:1.

Ve druhé třetině se znovu jako první dokázali brankově prosadit hosté. Střelu Pyrochty od pravého mantinelu dorazil za Slavíčkova záda Samuel Solenský – 1:2. Ani tentokrát Libereckým vedení dlouho nevydrželo. Boltvan našel zadovkou na pravém kruhu Pavla Jenyše, který dokázal pohotově zamést puk pod břevno – 2:2.

V úvodu třetí částí byla k vidění jedna šance za druhou, branka ale stále ne a ne padnout. Pěknou střelu Gecka dokázal Slavíček vytáhnout mimo, na druhé straně se zaskvěl i liberecký Stezka proti dorážkám aktivního Dvořáka.

S přibývajícím časem narůstaly šance více na straně hostí. Teč Gecka minula těsně prázdnou část brněnské brány, neuchytila se ani střela Zdeňka Krále z bezprostřední blízkosti brněnského Slavíčka. Nakonec se však přeci jenom podařilo Libereckým dopravit puk do brněnské brány. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby našel Gecko mezi kruhy dobře postaveného Zdeňka Krále, který jednoduchou tečí zasadil Kometě smrtelnou ránu – 2:3.

Domácímu celku tak nezbylo nic jiného, než sáhnout po hře bez brankáře a zkusit dorovnat výsledek s šesti bruslaři v poli. Blízko kýžené brance byl Hájek, volný puk se mu však nepodařilo propasírovat do liberecké brány. Rozhodující slovo si tak vzali opět hosté, do prázdné brány pečetil výsledek Matouš Bělohorský – 2:4.