Starší dorostenci dostali od ofenzivně naladěné Plzně osm branek

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ve 37. kole extraligy staršího dorostu přijela pod Ještěd do Svijanské areny silná Plzeň, která okupuje druhou příčku v ligové tabulce. Co se vstřelených branek týče, je ale z celé soutěže nejlepší, takže Tygry čekal hned osmibrankový příděl. Přesto se domácímu celku podařilo v první třetině konkurovat, osudnou se stala nepovedená druhá část, která skončila poměrem 0:5.

37. kolo, pátek 03. února 2012
3:8
(2:0, 0:5, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Zacha (Svoboda), 20. Ordoš, 41. Žďárský (Havlas, Suska) - 22. Šimandl (Mašek), 26. Krliš (Polata), 31. Přikryl (Kepka), 35. Uhlík (Přikryl, Kepka), 40. Moravčík (Šimandl, Zimmermann), 45. Uhlík (Holý, Kepka), 50. Zimmermann (Mašek, Šimandl), 55. Přikryl (Moravčík). Rozhodčí: Smitka – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:8.

Skřebský (41. Hosnedl) – Slaboch, Havlín, Erlebach, Mrázek, Arlt, Zedek, Pyrochta – Kalfiřt, Hrníčko, Heřmánek, Gecko, Havlas, Král, Langhammer, Žďárský, Račický, Svoboda, Suska, Ordoš, Zacha.

HC Škoda Plzeň

Pacl – Polívka, Kubík, Šmíd, Lobo, Moravčík, Holý – Walter, Sladký, Šimandl, Mašek, Zimmermann, Polata, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Krliš, Vlček, Ryba, Kepka, Kristl.

Přestože je Plzeň nejčastěji skórujícím týmem letošního ročníku extraligy staršího dorostu, v prvním dějství se gólově neprosadila. K tomu pomáhal domácímu celku brankář Daniel Skřebský, který kryl velké množství střel. Liberci se ovšem podařilo vyrovnat i tempo západočeského týmu a po čtyřech minutách už Tygři zahrozili. Josef Suska se projel s kotoučem až k brankovišti hostů, kde ho předal Pavlu Zachovi, jehož pokus však kryl brankář Jindřich Pacl. O pár okamžiků později už byli Severočeši úspěšnější. Pavel Zacha totiž dostal mnoho prostoru na pravém křídle, odkud vyslal přesnou střelu a otevřel skóre zápasu – 1:0.

Ve čtrnácté minutě střílel na Paclovu branku Suska, plzeňský gólman ale pokus vyrazil k Vojtěchu Havlasovi, jehož bekhend byl vyražen za branku. Pacl byl však mimo správnou pozici, čehož málem o pár vteřin později využil Jakub Mrázek, jehož střela ale skončila na obranné linii indiánů. Na konci první třetiny mohl zvýšit vedení Zacha, který vyslal na Pacla nečekanou střelu z voleje, strážce indiánské svatyně ji však nastavil lapačku. O minutu později se za plzeňské beky dostal Jan Ordoš, který povedeným blafákem na brankovišti položil Pacla a pak zamířil přímo do šibenice – 2:0.

Zatímco z pohledu domácích se druhá třetina podobala noční můře, hosté konečně ukázali svou kvalitu v koncovce. Tu využili poprvé už v po jedné minutě, kdy svého soupeře na brankovišti přetlačil Martin Šimandl a poté zasunul kotouč do branky – 2:1. Při vyloučení domácího kapitána Havlase se pak povedlo indiánům srovnat. Skřebský se právě přesouval, když odkrytý kus branky bez problému trefil Václav Krliš – 2:2.

Druhou polovinu prostřední třetiny načali hosté také perfektně, navíc přebrali vedení vskutku povedenou akcí. Jiří Kepka téměř od modré čáry přihrál na brankoviště Romanu Přikrylovi, jemuž stačilo správně nastavit hůl – 2:3. O čtyři minuty později se na brankovišti prosadil Jiří Uhlík, který přesměroval prudkou přihrávku brankovištěm – 2:4. Nakonec se ještě prosadil Michal Moravčík, jehož pokus od modré prošel Skřebskému mezi betony – 2:5.

O druhé přestávce se Bílí Tygři rozhodli provést změnu v brankovišti a do klece poslali Lukáše Hosnedla. Hned v první minutě se jim navíc podařilo snížit plzeňské vedení na dvě branky, když se trefil Martin Žďárský – 3:5. Ale liberecká naděje na vyrovnání neměla dlouhého trvání. O čtyři minuty později vystřelil z dobré pozice Jiří Uhlík, jehož střela však letěla do domácí branky jen díky teči jednoho z libereckých beků – 3:6.

Pak se k velkému sólu přes celou ledovou plochu odhodlal Daniel Svoboda, který však po nádherném průniku nedokázal překonat položeného Pacla. Plzeňskou odpovědí byl samozřejmě rychlý gól. Hodně prostoru dostal v útočném pásmu Josef Zimmermann, který Hosnedla překonal dělovou ránou s pěknou přesností – 3:7. Hosté ale neskončili a přidali ještě jednu pěknou branku. Moravčík poslal do průniku Romana Přikryla, který na konci akce přesně zakončil – 3:8. Hattrick se však ani jemu, ani druhému plzeňskému dvoubrankovému střelci, Uhlíkovi, zkompletovat nepovedlo.