Starší dorost vybojoval na Spartě bod

Date of publication Author Lukáš Šonský, Jiří Liebreich

Praha/Liberec - Po neúspěchu na plzeňském ledě nedokázali starší dorostenci Bílých Tygrů uspět ani v nadcházejícím duelu na kluzišti soupeře, pražské Spartě podlehli ve třicátém extraligovém kole po vyrovnaném boji v prodloužení. Liberecké mladíky nyní čeká série čtyř zápasů v domácím prostředí.

30. kolo, sobota 17. prosince 2011
4:3p
(2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Major (Hemr), 14. Preševa, 21. Brém (Pokorný, Abdul), 62. Slavíček (Hemr) - 6. Chlapík (Žďárský), 29. Pyrochta (Havlas), 41. Havlas (Návrat). Rozhodčí: Krejcar - Krátký, Kotek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3p.

Langer - Horevaj, Keller, Kolář, Mikliš, Březina, Široký - Hemr, Bartoš, Klindera, Brém, Slavíček, Pokorný, Oždian, Pulkráb, Preševa, Lojka, Abdul, Major.

Skřebský - Návrat, Havlín, Erlebach, Mrázek, Beránek, Zedek, Kupčík, Pyrochta - Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Chlapík, Suska, Ordoš, Zacha.

Utkání, které nabídlo po celou svou dobu vyrovnaný hokej, začalo rychlou brankou domácího týmu. První puk za Skřebského dostal Marek Major, který po přihrávce přes brankoviště trefil přesně za brankáře hostí. Hosté se ale nenechali zahanbit. Jen čtyři minuty stačili Tygrům k vyrovnání. O to se postaral Filip Chlapík, jenž trefil přesně pod víko - 1:1.

Liberec se poté výrazně zlepšil a domácí tlačil ke zdi. Paradoxně při přesilovce hostujícího týmu se ale domácí prosadili, i přes to, že byli pod silným tlakem. Do úniku se dostal Enver Preševa, který forhendovým blafákem zvýšil pro domácí - 2:1.

Sparťané měli šťastný den, již po padesáti vteřinách druhého dějství se prosadil také Tomáš Brém. Liberečtí poté dál tlačili i přes inkasovanou branku - nutno přiznat, že dosti nešťastně. Sparta mohla jít do tříbrankového vedení, Tomáš Brém trefil tyč. Nicméně, hostům se podařilo snížit, Filip Pyrochta trefil přesně mezi betony - 3:2.

Závěrečná část nabídla stejný moment, jako druhá. Gól ihned po začátku třetiny. Ve druhé se trefili domácí po padesáti vteřinách. Tentokrát jen o osm sekund déle trvalo hostům vyrovnání. Dominik Návrat našel svého kapitána Vojtěcha Havlase, jenž dorazil odražený puk z bezprostřední blízkosti. Následoval další tlak hostí, který Sparta dokázala i díky skvělému Langrovi odrazit a sama také hrozila z nebezpečných akcí. Domácí mohli rozhodnout při hře 5 na 3, avšak neuspěli.

Utkání se rozhodlo v prodloužení, při signalizované výhodě stanovil konečný výsledek Tobiáš Slavíček - 4:3.