Starší dorost v nádherné bitvě udolal Mladou Boleslav! Ondřej Chrtek vstřelil hattrick

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - V sobotu přivítali svěřenci trenéra Jiřího Kudrny na svém ledě rivala z Mladé Boleslavi. Utkání už od začátku nechybělo nasazení a náboj. Po velkém boji pro sebe nakonec tři body uzmuli Liberečtí, kterým se po zápase dostalo gratulace i od prezidenta klubu Petra Syrovátka. Třemi góly se v zápase blýskl Ondřej Chrtek.

24.kolo, sobota 19. listopadu 2016
(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 15. Chrtek (Turský), 29. Bouřil (Bálik, Charvát), 41. Chrtek (Turský), 60. Chrtek (Šír) – 33. Flynn (Dlabola, Imlauf), 58. Kučera (Dlabola). Rozhodčí: Vyštejn – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Novák – Aubrecht, Krejsa, Turský (C), Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Rychlovský, Šír, Šíp, Mocek, Litera, Bitman, Hájek, Burda, Piroutek, Chrtek, Šafářovský, Bouřil

BK Mladá Boleslav

Marek – Beneš, Novák, Dlabola, Imlauf, Horský, Homolka, Nepokoj, Červenka – Čermák, Křížek (C), Hrachovec, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera

Utkání začalo pěkně zostra. Nejdříve se do úvodního náporu pustili svěřenci trenéra Jiřího Kudrny, kteří dali hostujícímu brankáři zabrat a vyslali na něj několik střel. Karty se ovšem rychle obrátili, Mladoboleslavští přečkali tlak Tygrů a poté se sami vrhli do útoku. Ani jejich herní převaha však brankou neskončila. Hra se postupně vyrovnávala. V sedmé minutě Chrtek obdržel kotouč v neutrální zóně a zavezl ho do útočného pásma, kde se překřížil s Petrem Hadem, který nakonec vypálil bekhendem. Trefil ale pouze náruč boleslavského gólmana.

O několik okamžiků později se pro změnu na druhé straně ocitl v obrovské příležitosti Kučera, jenž si vybruslil po kruhu a poté golfem vystřelil směrem na Nováka. Liberecký brankář si však dokázal poradit. Následně se Křížek dostal mezi kruhy k puku a tvrdě vypálil. Novák jeho dělovku jen s těží vyrazil ramenem nad bránu. Z gólu se nakonec radovali jako první Liberečtí! Vítek Turský vyslal od modré projektil, který Marek vyrazil přímo na hůl Ondřeje Chrtka. Jeho první dorážku ještě stačil hostující brankář zlikvidovat, ale na tu druhou už byl krátký – 1:0. Do konce první třetiny se už nic významného nestalo, a tak si Severočeši odnesli do kabiny jednobrankový náskok.

Ve druhé třetině se pokračovalo v nastoleném tempu. Už po jednašedesáti vteřinách hry si Boleslavští neporozuměli v rozehrávce, čehož využil Adam Charvát. Tváři v tvář Markovi ale neuspěl. Vzápětí se Flynn protlačil až k Novákovi, kterého se pokusil překonat střelou bekhendem. Liberecký brankář však vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Poté měli Tygři i trochu štěstí, když Kučera zavezl puk do útočného pásma a v situaci tři na dva našel přesným pasem Hrachovce, jenž mohl zakončovat do prázdné brány. V klíčovém okamžiku mu ale kotouč sklouzl z čepele.

Domácí nakonec svém soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. A to v početní výhodě, kdy David Bálik zkusil vystřelit od modré čáry a jeho projektil tečoval přesně za Markova záda Kryštof Bouřil - 2:0. Hráči z města automobilů ale bezprostředně poté v přesilové hře snížili. Václav Imlauf přihrál na modré čáře svému kolegovi Martinu Dlabalovi, jenž našel křížným pasem napřaženého Oscara Flynna, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Následovala série několika vyloučení, během níž se Liberečtí museli bránit dokonce ve třech proti pěti. Žádná branka už ale do konce druhého dějství nepadla.

Trenér Jiří Kudrna o tom co rozhodlo utkání a následné návštěvě prezideta klubu Petra Syrovátka

"Rozhodlo naše naszaení. Hráli jsme dobře, byli jsme silní na puku a v osobních soubobjích. Hráli jsme týmově a výborně bruslili. Rozhodla naše trpělivot a odholání, čímž jsem soupeře přetlačili.

Návštěva pana prezidenta klubu je pro nás obrovská pocta a ukazuje to, jak tenhle klub perfektně funguje jako jedna velká rodina. Strašně moc si toho vážíme a děkujeme."

V úvodu závěrečné periody nejdříve nevyužili obrovskou šanci Jan Šír, což ale Liberec nemuselo mrzet, neboť se hned vzápětí zapsal mezi střelce Vítek Turský, jenž vypálil hned po Chrtkem vyhraném vhazování a puk si odrazem o tyč našel cestu až za Markova záda – 3:1. O několik minut později Petr Had našel před bránou úplně volného Chrtka, který přihrál ještě lépe postavenému Šípovi, jenž mohl zakončovat do úplně odkryté klece. Z nepochopitelných důvodu jí ovšem minul.

Poté ubylo šancí na obou stranách a už to vypadalo, že si Tygři v závěru zápasu vedení v klidu pohlídají. Hosté sice měli k dispozici několik přesilovek, ale v nich se do žádné výraznější příležitosti nedostali. Nakonec to bylo přeci jen drama, neboť necelé tři minuty před koncem se Lukáš Kučera ocitl sám mezi kruhy a střelou zápěstím nedal Novákovi šanci – 3:2. Středočeši to poté zkoušeli v šesti, ale pětaosmdesát vteřin před koncem se k puku dostal Ondřej Chrtek, který trefil prázdnou bránu, čímž završil svůj hattrick a rozhodl a výhře staršího dorostu 4:2 nad Mladou Boleslaví. Po utkání přišel hráčům do kabiny pogratulovat mimo jiné prezident klubu Petr Syrovátko.

Jiří Kudrna
„Musím říct, že jsme sehráli fantastický zápas. Výborně jsme hráli už včera v Hradci. Chci kluky pochválit jak, perfketně hráli. Byli jsme trpělivý, šli si za vítězství a zaslouženě jsme vyhráli. Hráčům patří obrovský respekt a myslím si, že náš mančaft je hrozně moc silný.“

Jiří Zörkler
„Myslím si, že to byl hezký zápas. Bylo to bojovné z obou stran a až do konce to bylo vyrovnané. My jsme poté dostali čtvrtý gól v power play, ale obě mužstva hrála výborně. Utkání se muselo líbit.“

24.kolo, sobota 19. listopadu 2016
(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav