Starší dorost v klíčovém zápase čtvrtfinále zdolal Písek, rozhodne se v pátek

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Starší dorostence čekal těžký úkol. Z píseckého ledu si přivezli těsnou porážku a ve čtvrtfinálové sérii hrané na dva vítězné zápasy museli v bitvě na severu Čech bezpodmínečně uspět. Mladí Tygři obtížnou misi zvládli, v napínavém klání přetlačili soupeře poměrem 4:3 a vynutili si rozhodující souboj.

ČF2, čtvrtek 15. března 2012
(0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 34. Havlas (Psota), 42. Dlouhý (Klíma), 52. Psota (Dlouhý), 57. Dlouhý – 5. Ciboch (Janásek, Dudák), 47. Indrák (Bernad), 56. Reiniš (Indrák). Rozhodčí: Turčan – Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Sobotka – Beránek, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta – Belovič, Dlouhý, Havlas, Kalfiřt, Klíma, Pálek, Psota, Suska, Zacha, Škoda.

IHC Písek

Mazuch – Bernad, Červinský, Hanus, Hřebíček, Janásek, Švanda, Žáček – Březina, Ciboch, Duchoň, Dudák, Indrák, Reiniš, D. Vlk, Volf.

Liberečtí mladíci svého soupeře v letošní sezóně na svém ledě vždy porazili, pod hrozbou brzkého vyřazení ale zahájili druhé čtvrtfinále zakřiknutě. Slušně zaplněná Svijanská aréna, do které si našli cestu i bubeníci obou celků, sledovala v úvodu nebojácný výkon papírového outsidera z jihu Čech.

V páté minutě se černá pryž zatřepala v liberecké síti. David Ciboch se zmocnil kotouče na pravé straně a přízemní střelu zaslal za Sobotku. Bílí Tygři s přibývajícím časem lepšili svůj herní projev, ale svými akcemi brankáře Mazucha nikterak neděsili. Zato hosté nebyli daleko od druhého zásahu, Indrák však v přímém souboji s gólmanem neuspěl.

Do prostřední části ale vstoupili Severočeši s větším nasazením. Soupeře v úvodu přehrávali, Psota mohl vyrovnat. V přečíslení píseckých řad volil individuální zakončení, ale neuspěl. Rušno bylo také před Sobotkou, za jehož záda nedoklepl volný kotouč čiperný Indrák.

První trefy se Liberec dočkal posléze, a to při nabídnuté přesilovce. Vojtěch Havlas uspěl skrytou ranou přes obránce. Zanedlouho mohl Severočechy hřát těsný náskok, ale Janásek zamezil Psotovi před prázdnou klecí v zakončení – 1:1.

Přesilovou hru mohli zužitkovat také hosté v závěru druhé třetiny. Hanus mířil od modré čáry až příliš přesně, čtyři vteřiny před koncem se jeho pokus otřel o tyčku.

Ze závěrečné dvacetiminutovky se vyklubalo takřka infarktové drama. Bílí Tygři šli v čase 41:27 poprvé do vedení. Adam Dlouhý se v ponechané výhodě nejlépe zorientoval před Mazuchem a v nepřehledné situaci došťouchal puk za brankovou čáru – 2:1.

Za necelých šest minut si Písečtí nachystali odpověď, prosadil se Miroslav Indrák. Ujížděl sám na severočeskou klec a nezaváhal, bekhendovým blafákem potěšil píseckou část publika. Jenže hosté nerozhodný stav dlouho neudrželi, Matěj Psota zajistil další změnu stavu – 3:2.

Po vyloučení domácího zadáka Pyrochty však Jihočeši znovu rázně naznačili, že duel ještě zdaleka nevzdali. Kevin Reiniš zamířil přesně z těsné blízkosti a přehoupl psychickou výhodu opět na stranu svého výběru. Modrobílé ale soupeřův úspěch nepoložil, odpor protivníka definitivně zlomil Adam Dlouhý střelou do horní poloviny branky – 4:3.

V posledních vteřinkách sice ještě mohl zvýšit náskok domácích Belovič a za hosty senzačně vyrovnat Indrák, ale červené světlo se již za ani jednou brankou nerozsvítilo. Bílí Tygři svoji pevnost uhájili, v pátek se pod Ještědem definitivně rozhodne.

ČF2, čtvrtek 15. března 2012
(0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky

IHC Písek