Starší dorost v Budějovicích dotahoval marně, z jihu se vrací s prázdnou

Date of publication Author Lukáš Šonský, Miroslav Mayer

České Budějovice/Liberec - Starší dorostenci po skvostné šňůře vítězných duelů strádají. Po prohře s Letňany nestačili ani na českobudějovický Mountfield, na jehož ledě marně dotahovali. Na body nestačily ani tři kanadské body Matúše Beloviče.

24. kolo, čtvrtek 01. prosince 2011
(1:0, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 13. Krátoška (Záhora, Plášil), 27. Rob (Prokop, Švec), 35. Prokeš (Škopek, Gába), 37. Záhora (Krátoška), 54. Švec - 29. Kalfiřt (Belovič, Beránek), 40. Beránek (Belovič), 45. Havlas (Slavík), 58. Belovič. Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Samuel. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4

Banes Motor Č. Budějovice

Gába - Plášil, Prokop, Škopek, Piegl, Ťoupal, Břečka, Kadlec - Švec, Rob, Bílek, Záhora, Krcho, Vácha, Šesták, Krátoška, Suchánek, Prokeš.

Skřebský - Návrat, Slavík, Mrázek, Beránek, Zedek, Kupčík - Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Suska.

V Budvar aréně se hrálo utkání prvního týmu skupiny s druhým. Úvodní šanci zápasu měli Liberečtí, když Suska získal puk po chybě domácí obrany a jeho střelu Gába jen s problémy vytahoval betonem. To ale bylo na dlouho od Tygrů vše. Zato domácí začali hrát útočněji a sevřeli soupeře před jejich gólmanem. Ten musel dvakrát řešit velké šance Roba, který netrefil ani odkrytou část branky. Další šanci Jihočechů si poté vypracoval také Záhora, který prošel s pukem až k brance a jeho bekhendová střela rozezněla břevno. Za chvilku se již mohli domácí radovat. Přečíslení dva jednoho krásně zahráli Krátoška a Záhora. Záhora v pravý čas našel volného Aleše Krátošku a ten neměl problém poslat puk do odkryté branky - 1:0.

Vzápětí hráli Tygři přesilovku a hráli ji výborně. Nebezpečně stříleli Langhammer a Hrníčko, Gába musel ukázat své kvality. Poslední šanci v první třetině měl Belovič, který před brankářem tečoval nahození svého spoluhráče a puk trefil dobře postaveného Gábu. Chvílemi byla hra v první části pohledná a chvílemi plná nepřesností. Přesto byli Českobudějovičtí o něco lepší než Severočeši a po zásluze vedli 1:0.

Druhá část hry byla bohatá na branky. Nejprve hned v úvodu třetiny hráli hosté přesilovku, ale zahrozili až v samotném závěru. Posléze si v početní převaze zahráli také hokejisté Mountfieldu, ale ani oni nezahrozili. Po jejím skončení bylo nařízeno trestné střílení, které jel domácí Švec, ale Skřebský ho ustál a českobudějovický útočník zakončil lehkou střelou po ledě vedle. Z dalšího tlaku již Jihočeši skórovali. Nejprve obránce Prokop získal puk ve vlastním pásmu, dojel do třetiny a našel volného Luboše Roba. Ten si najel do své oblíbené pozice a vymetl horní růžek branky - 2:0.

Hosté však vzápětí snížili, když Belovičovu bombu vyrazil Gába jen před najíždějícího Jakuba Kalfiřta, jenž pohodlně poslal puk do sítě. Pak byla k vidění část, ve které se plnila trestná lavice na obou stranách. Tygři hráli i pět na tři, ale brzo faulovali a o výhodu přišli. Po skončení přesilovek se bojovalo převážně v útočném pásmu domácích, pokus Radka Prokeše skončil v brance - 3:1.

Domácí zůstali v eufórii a přidali další zásah. Jeho autorem byl Martin Záhora a s hostujícím týmem to nevypadalo nejlépe. Domácí měli jasně navrch a zdálo se, že navýší své vedení. Jenže Bílí Tygři v samotném závěru ještě stačili snížit. Opět střílel Belovič a Gába vyrážel. Tentokrát se k puku dostal první Michal Beránek a po ledě se trefil k tyči - 4:2.

Začátek třetiny vypadal, že Tygři již nemají sílu a budou znovu inkasovat. Českobudějovičtí tlačili a stříleli, hosté se chvilkami nestačili bránit. Do hry je dostala až přesilovka, kterou nezačali nejlépe. Nakonec ji ale dokázali využít. Střelu od modré vyrazil Gába před Vojtěcha Havlase, který jen pohodlně dorazil puk za jeho záda - 4:3.

Pak se hrálo již na obou stranách a vše bylo znovu otevřené. Domácí následně přežili další početní výhodu soupeře a po jejím skončení trefil Švec horní tyč liberecké branky. Později měl Emil Švec další šanci, když prošel s pukem až k brance a chtěl přihrát na volného Bílka, ale liberecký bek si srazil jeho nahrávku do branky a dal si nešťastný vlastní gól. Tato branka byla pro další průběh zápasu důležitá. Jihočeši se uklidnili a začali opět hrát dopředu. Jenže Bílí Tygři ještě kousali. Matúš Belovič nádhernou střelou vymetl horní růžek domácí branky a bylo to jen o gól - 5:4.

Koncovka zápasu byla plně v režii domácích. Liberečtí se již vůbec k ničemu nedostali a ani nestačili odvolat brankáře. Zápas tak vyhráli Jihočeši, kteří byli přeci jen o něco lepším týmem.

24. kolo, čtvrtek 01. prosince 2011
(1:0, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky

Banes Motor Č. Budějovice