Starší dorost uspěl počtvrté v řadě, Boleslav přetlačil v nájezdech

Date of publication Author Lukáš Šonský, Lukáš Chuchválek

Ml.Boleslav/Liberec - Starší dorostenci Bílých Tygrů naskočili po nevyvážených výkonech opět na vítěznou vlnu. Na mladoboleslavském ledě sahaly mladé naděje libereckého hokeje také po třech bodech, ovšem dvoubrankové vedení udržet nedokázaly. Za nerozhodného stavu musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy, ve které zajistil Severočechům bod navíc Vojtěch Havlas.

28. kolo, pondělí 12. prosince 2011
3:4sn
(1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Šír (Pokorný, Kellerstein), 41. Marek, 51. Podsedníček (Marek, Brzák) - 19. Zacha (Beránek, Račický), 33. Zacha (Beránek), 34. Ordoš (Gecko), rozhodující sam. nájezd Havlas. Rozhodčí: Synek - Bosák, Ledinský. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4sn.

BK Mladá Boleslav

Bača - Kochubej, Kurka, Plíšek, Tržický - Bašus, Boček, Brzák, Kellerstein, Marek, Podsedníček, Pokorný, Semirád, Šimek, Šír.

Skřebský - Arlt, Beránek, Erlebach, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta, Zedek - Gecko, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Kalfiřt, Langhammer, Ordoš, Račický, Suska, Zacha, Škoda, Ždárský.

Do utkání vstoupila obě mužstva aktivně, takže hra přinesla vysoké tempo s množstvím pěkných akcí. A také faulů. Díky nim se na koně posadila po prvních minutách Mladá Boleslav a zavřela svého soupeře do jeho poloviny. Brankář Daniel Skřebský měl kolikrát hodně práce, aby udržel čisté konto, a to dokonce i při přesilovce Liberce, když ujel Patrik Podsedníček, ale u puku byl nakonec v mezikruží rychlejší hostující brankář.

Až v deváté minutě poprvé kapituloval. Jakub Šír si najel před bránou na místo, které nikdo z libereckých obránců nehlídal, počkal si na přihrávku od Pokorného. Stav 1:0 Liberecké znervózněl a ještě víc se vylučovalo. Boleslav si dokonce zahrála více než minutovou přesilovou hru pěti proti třem, avšak hosté při ní velmi obětavě bránili. Ke konci třetiny se hrálo nahoru dolů, ale po vyloučení domácího Šimka hosté udeřili. Už 15 sekund po vhazování se z vyrovnávací trefy minutu a půl před sirénou radoval Pavel Zacha - 1:1

Začátek druhého dějství se rovněž nesl ve znamení častého vylučování, takže mnoho situací nechalo vyniknout brankáře na obou stranách. Ve 22. minutě měl při závaru před bránou dost práce Maxmilián Bača, který po střele z pravé strany nakonec schoval kotouč pod sebe. Pak o dvě minuty později v nadějném nájezdu po chybě hostujících hráčů nepřekonal Skřebského Stanislav Brzák, podobně dopadl i Patrik Podsedníček se svým pokusem prostřelit gólmana mezi nohy.

Nerozhodný stav skončil až ve 33. minutě, když na trestnou lavici usedl Šimon Boček a o minutu a půl později i Tomáš Tržický. Střelou pod víko okamžitě navýšil liberecký náskok Pavel Zacha a téměř před koncem trestu Tržického využil pokračování přesilové hry tým ze severu znovu. Tentokrát rychlý průnik do pásma proměnil Jan Ordoš a zvýšil na 1:3. Boleslav se tak dostala do velice složité situace.

S hvizdem sudího však bylo jasné, že ještě chce dát o sobě vědět a drala se do útoku s cílem dát kontaktní branku. Po uplynutí Heřmánkova trestu nastal ve 41. minutě závar před brankovištěm Skřebského, v němž se nejlépe zorientoval Jakub Marek a poslal puk z brankové čáry do sítě. To domácí nakoplo a byla k vidění parádní hra nahoru dolů s tím, že ani jeden tým nedovolil druhému dostat se k nebezpečnému zakončení. Povolili až hosté, když nechali osamoceného Patrika Podsedníčka na modré čáře vypálit z dálky nad lapačku. Nerozhodný stav se již do konce třetiny nezměnil, přestože se oba týmy snažily strhnout bojovností vedení na svou stranu.

V prodloužení se hráči Liberce i Boleslavi první dvě minuty navzájem oťukávali, až se málem povedlo skórovat Kupčíkovi, když bombou z levé strany prověřil Baču. Bílí Tygři byli v prodloužení o něco nebezpečnější, než domácí, avšak ani Beránek pár vteřin před sirénou gól nevsítil. Proto se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech, které trochu připomínaly souboj "A" mužstva Boleslavi z předešlého dne, kdy se pouze jednou povedlo překonat brankáře. V tomto zápase se však radovali hosté, neboť při třetí sérii Vojtěch Havlas nekompromisně zavěsil zblízka pod víko - 3:4.