Starší dorost si veze z Pardubic jednoznačné vítězství

Date of publication Author Pavel Zacha, Petr Schultz

Pardubice/Liberec – Starší dorostenci Bílých Tygrů po dvou zápasech opět zabrali. Ve 22. kole si zajeli pro hladké vítězství na led pardubických hokejistů, kterým uštědřili debakl 5:0. Po dvou brankách zaznamenali Filip Pyrochta a Jan Ordoš. Další utkání čeká modrobílé už v pátek, kdy přivítají Letňany.

22. kolo, čtvrtek 24. listopadu 2011
(0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 19. Pyrochta (Škoda), 30. Langhammer (Pyrochta F.), 33. Ordoš (Beránek, Belovič), 38. Pyrochta F. (Zacha, Kalfiřt), 46. Ordoš (Škoda). Rozhodčí: Homola - Kis, Prchal. Vyloučení: 2:5, navíc Návrat (LIB) 5 + do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:5.

HC Dynamo Pardubice

Stibůrek (41. M. Veselý) -Divecký, Fridrich, Kalous, Petira, Pilný, Procházka J. - Bureš, Havel, Kysela, Moravec, Panna, Polák, Schneider, Žilák, Řezníček.

Sobotka - Beránek, Erlebach, Kupčík, Návrat, Mrázek, Pyrochta F., Slavík, Zedek - Belovič, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Ordoš, Račický, Suska, Zacha, Škoda, Žďárský.

Výhrou v Pardubicích si svěřenci trenérů Jana Šťastného a Jiřího Vozáka zajistili už šest kol před koncem základní části extraligy účast mezi nejlepšími dvanácti týmy v republice a tedy jistotu nadstavbové části play-off. Utkání to nebylo jednoduché a soupeř nebyl a ani nemohl být odevzdaný. Před očima Vladimíra Martince se Pardubice snažily o zisk všech bodů a zachování zase té své naděje na play-off. Ztráta doma s Libercem jim ale postupové šance opět vzdálila.

Hlavní zásluhu na jednoznačném vítězství má bezesporu brankář Josef Sobotka, který nastupuje v ELJ a po delší době se vrátil do sestavy staršího dorostu. Zvláště v první třetině vyřešil nejednu situaci zavánějící gólem, uklidnil svůj tým velmi jistými zákroky a nasměroval jej k jednoznačné výhře. Bylo to velmi příznačné, protože velká šňůra vítězství v základní části je spojena s jeho skvělým fungováním v liberecké brance.

Trenér Jan Šťastný sáhl před utkáním k riskantnímu kroku, který se mu ale bohatě vyplatil. Vyřadil ze sestavy hráče ročníku 1994, se kterými nebyl až tak úplně spokojen z hlediska celkového spektra aspektů důležitých pro fungování hráčů v týmu a dal příležitost dalšímu mladíčkovi ročníku 1996 Ordošovi. Byla to příležitost zasloužená, protože se jedná o sportovce nesmírně šikovného a pracovitého, který vyniknutí na poli sportu věnuje veškeré úsilí. Je tedy přesně tím typem hráče, který může do týmů vedených oběma trenéry velmi dobře zapadnout. A Jan Ordoš se odměnil tím nejlepším možným způsobem. Nejen že vstřelil dva krásné góly, ale vzhledem k sebevědomému, nebojácnému a velice agilnímu projevu na ledě se zařadil mezi nejlepší hráče zápasu. Bylo jenom logické, že nominaci do staršího dorostu si podržel i do pátečního utkání proti Letcům na domácím ledě.

Pokud je zde řeč o výrazných postavách zápasu, potom nesmí chybět v žádném případě ani hráč, který v české reprezentaci stejně jako v kategorii staršího a mladšího dorostu patří mezi nejlepší obránce v republice. Filip Pyrochta opět předvedl jedno ze svých excelentních představení. Nejprve otevřel skóre utkání odvážným proniknutím do třetiny a po střele, kterou domácí brankář zvládl vyrazit pouze před sebe dorazil puk za jeho záda. Mezi nejhezčí akce utkání lze zařadit jeho druhý gól, kdy si svým typickým způsobem načasoval v útočné třetině najetí mezi kruhy a přesnou přihrávku od Pavla Zachy poslal bez přípravy dělovkou za záda domácího gólmana. Tento gól před koncem druhé části hry definitivně zbavil Pardubice faktické možnosti pomýšlet ještě na zvrat v zápase.

22. kolo, čtvrtek 24. listopadu 2011
(0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky

HC Dynamo Pardubice