Starší dorost přetlačil ve Svijanské Aréně Hradec Králové

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Starší dorostenci Bílých Tygrů vyhráli i desátý zápas v řadě, když v domácím prostředí porazili Hradec Králové 3:1. Hvězdou zápasu se stal brankář Daniel Skřebský, ze kterého byli hostující hráči zoufalí. K čistému kontu mu chybělo šest minut.

13. kolo, čtvrtek 20. října 2011
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Račický (Kalfiřt), 38. Klíma TS, 50. Zacha (Langhammer) - 54. Jebavý (Suk). Rozhodčí: Hribik – Barek, Maštalíř. Vyloučení: 4:3, navíc Beránek (LIB) na 5 + do konce. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Skřebský - Erlebach, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Slavík, Artl, Klíma, Belovič, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Račický, Procházka I., Pyrochta, Suska, Zacha.

Královští lvi Hradec Králové

Hak (náj. Hejda) - Skála, Ouzký, Půlpán, Pilař, Suk, Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Matějček, Konečný, Procházka M., Šeps, Brida, Rejl, Bartoň, Štědrý, Souček, Nedvídek, Klemenc.

Utkání mezi Libercem a Hradcem Králové začalo ve Svijanské Aréně hodně vlažně a prvních deset minut si hráči obou týmu takříkajíc jen odkroužili. O zajímavé situace tak byla nouze.

Blýskat na lepší časy se začalo až ve dvanácté minutě, kdy se prosadili Severočeši. Chybu v obraně potrestala dvojice Kalfiřt a skórující Tomáš Račický - 1:0. Královéhradečtí kontrovali o dvě minuty později, kdy si Michal Procházka vybruslil z rohu kluziště, ale v dobré příležitosti trefil nastavenou lapačku gólmana Skřebského. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení modrobílých.

Druhou třetinu začali aktivně hosté, ale neustále ztroskotávali na jistém domácím mladíkovi s maskou. Ve 22. minutě nejdříve zlikvidoval Skálu špičkou betonu a o chvilku později si vybral notnou dávku štěstí, když mu pomohlo břevno. Autorem nastřelené tyče byl Matějček.

Paradoxně tak při tlaku Hradce Králové opět udeřili Bílí Tygři. Suk fauloval v samostatném úniku Jakuba Klímu a ten měl k dispozici trestné střílení. Hosté vystřídali do nájezdů brankáře a Haka nahradil Hejda. Nový brankář ale byl na stoprocentní zakončení blafákem do forhendu bezmocný – 2:0.

Do závěrečné periody nastoupili Východočeši s obrovským sebevědomím a hlavně „totální“ ofenzívou V cestě jim stál jistě chytající Skřebský. Postupně vychytal Procházku, dvakrát Bridu a lapil i tutovku Bartoňě. V osmačtyřicáté minutě navíc dostali hosté pětiminutovou přesilovou hru po faulu Beránka, který se tak odporoučel do kabin.

Jenže jak už tomu bylo v zápase zvykem skóroval Liberec. V oslabení se ujal kotouče Pavel Zacha a nedal Hakovi šanci – 3:0. Pak přišla i gólová chvilka hostů, když Drahoš Jebavý střelou pod víko prostřelil Skřebského – 3:1. Na dostřel jedné branky mohl Královéhradecké poslat Nedvídek, ale jeho kulišárna si cestu do branky nenašla. Bílí Tygři tak porazili Hradec Králové 3:1.