Starší dorost přesvědčivě porazil Písek

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci extraligy staršího dorostu se v Liberci představili domácí Tygři a hosté z Písku. Oba soupeři se v tabulce nachází na samé špici a před zápasem je dělily pouze čtyři body. To se ovšem v zápase příliš neprojevilo, jelikož v podstatě celé utkání bylo pod kontrolou domácích. Ti také tuto kontrolu, či převahu, stvrdili gólově, když vyhráli jak zápas, tak také každou třetinu.

11. kolo, čtvrtek 13. října 2011
7:2
(2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Belovič (Hrníčko), 8. Suska (Žďárský, Havlas), 31. Suska (Havlas, Pyrochta), 37. Račický (Langhammer), 41. Klíma (Škoda), 56. Žďárský (Suska, Havlas), 59. Pyrochta (Klíma, Račický) - 18. Vlk (Reiniš, Indrák), 40. Indrák (TS). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Prokop. Vyloučení: 14:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.

Sobotka (Hosnedl) - Návrat, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Slavík, Arlt, Klíma, Belovič, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Procházka, Pyrochta, Suska, Pálek, Zacha.

IHC Písek

Havelka (Škuta) - Březina J., Schwamberger, Indrák, Švanda, Banci, Ciboch, Vlk, Žáček, Dudák, Březina P., Hřebíček, Reiniš, Bernard, Volf, Novotný, Paukner, Hanus, Janásek.

První větší šance, či spíše její náznak, si po ani ne dvou minutách připsali na konto domácí Zedek se Škodou, kteří se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, avšak druhý jmenovaný nemířil přesně a jeho střela skončila mimo. První branka přišla v šesté minutě, kdy z trestné lavice naskočil do hry Matúš Belovič, jenž podpořil únik spoluhráčů a poté ho také střelou mezi betony úspěšně zakončil. Další branka padla téměř přesně za dvě minuty a znovu do sítě hostí. Tentokrát byl úspěšným střelcem Josef Suska, který po kombinaci s Havlasem a Žďárským využil přesilovou hru. Branka přišla také na druhé straně, to když Dominik Vlk využil pas Reiniše skrz brankoviště a zhodnotil přesilovou hru hostů.

Také druhá třetina začala svižným tempem, když se tváří v tvář ocitli skoro jmenovci Havlas a Havelka. Úspěšný byl gólman Havelka, jenž utěsnil mezírku mezi betony. Na branku se tak čekalo do poloviny třetiny, kdy dvoubrankové vedení vrátil domácím Josef Suska. Ten střelou švihem z hranice pravého kruhu zamířil přesně a přidal další branku v přesilovce. Poté se i díky přesilovce pěti proti třem dostali do tlaku hráči z Písku, ti však svou převahu nevyužili a podle pravidla ‚nedáš, dostaneš‘ inkasovali. Postaral se o to Tomáš Račický, jenž vyslal z mezikruží střelu z otočky, která prošla až do branky. Vzápětí byl rozdíl znovu dvoubrankový, to když v oslabení vypíchl kotouč Miroslav Indrák a při svém kontru byl vyrušen vhozenou holí. Za to rozhodčí nařídil trestné střílení, které Indrák proměnil ve stylu Petera Forsberga.

A o krásné branky nebyla nouze ani ve třetí periodě. Ta oku diváka nejlahodnější přišla ihned po vhazování, kdy si po levém křídle nabruslil Jakub Klíma a krásnou střelou z kruhu vymetl pavučiny v Havelkově kleci. Poté přišla pasáž sedmi vyloučení, o které se oba týmy podělily. Liberec také jednu v čase 56:00 využil, konkrétně Martin Žďárský, který těžil ze spolupráce s Havlasem a Suskou. Poslední branka přišla necelé dvě minuty před koncem, kdy si na Klímův pas z rohu kluziště nabruslil Filip Pyrochta a z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Šanci na zkorigování výsledku měl ještě písecký Banci, který však sám před Sobotkou nedokázal přesně zamířit a libereckého brankáře trefil do hrudi.