Starší dorost postupuje i přes prohru do čtvrtfinále

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Vladimír Koča

Karlovy Vary/Liberec – Druhý ze dvou osmifinálových zápasů mezi libereckými šelmami a karlovarskou Energií sice ovládl domácí tým, rozdíl ze zápasu pod Ještědem však smazat nedokázal. Na vlastním ledě totiž Liberec vyhrál o tři branky a venku prohrál jen o dvě. Energetikům se sice podařilo skórovat dvakrát hned v první třetině, ale zbytek utkání hosté ubránili. Radovat z postupu se mohou, i přestože nedali jedinou branku.

OF2, sobota 10. března 2012
2:0
(2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Hroch (Čápek), 13. Rubeš (Vaněk). Rozhodčí: Grech – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 148. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 2:0.

HC Energie Karlovy Vary

Fečo – Kodl, Michálek, Priškin, Rulík, Sturma, Vaněk, Šafář – Bečka, Csamango, Čápek, Gorčík, Hroch, Jirušek, Josef Klíma, Molnár, Petrov, Vrána, Zadražil, Ziegler.

Sobotka – Beránek, Havlín, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta – Belovič, Dlouhý, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Jakub Klíma, Pálek, Psota, Račický, Suska, Zacha, Škoda, Žďárský.

Do zápasu vstoupili aktivněji energetici, kteří museli dotahovat náskok Liberce, jenž činil tři branky. Hned z kraje si domácí zkusili přesilovku, kterou ale nevyužili. Radovat se tak diváci v KV Areně mohli až v 5. minutě. Po nahrávce zpoza branky od Čápka se trefil Daniel Hroch, když skvěle z voleje vymetl pavučinky v pravé šibenici. Zajímavá byla situace vzápětí. Po dvou vyloučeních byla domácími Liberci nabídnuta čtyřiceti-vteřinová přesilovka 5 na 3. Domácí se dokázali ubránit a nadále se snažili. Bojovný výkon se vyplatil. Psala se 13. minuta, když nahozením od modré trefil Vaněk spoluhráče Tomáše Růžka. Puk hodně změnil směr a Sobotka na něj dosáhnout nemohl. Domácím chyběl jeden gól. Do konce třetiny už nepadl, i když měli domácí hodně šancí.

Vstup do druhé části byl ze strany hostí daleko koncentrovanější. Hosté dokonce Energii tlačili, všechny šance však šperkovali, což byla někdy škoda. Hru srovnala až přesilovka domácích, kteří v ní měli pár dobrých střel. Sobotka ale nechytal vůbec špatně. Zápas se přelil do své druhé poloviny a byli to Tygři, kdo měl puk na svých hokejkách. Několikrát dobře stříleli, ale Fečo v domácí brance byl bezchybný. Ani v oslabení domácí neinkasovali, když výborně zachytal právě domácí golman. 2 minutky do konce prostředního dějství mohl dvouzápasový účet srovnat Zadražil. Jeho střela z kruhu ale nakonec těsně minula branku.

Do třetí periody vstupovaly oba týmy nervózně. Ani jeden nechtěl udělat chybu. Ta nakonec přišla, když hrála Energie v šesti, čehož si všimli sudí sobotního utkání. Domácí však výborně ubránili a hosty k ničemu moc nepouštěli. Šanci dostali Západočeši ve 48. minutě, kdy byl vyloučen Pyrochta. Energetici se ale moc v přesilovce nevyznamenali. Špatnou rozehrávkou pustili do úniku dva hráče hostí a mohli děkovat Fečovi, že situaci 2 na 1 zastavil a udržel tak šanci na postup do čtvrtfinále. O necelých 30 vteřin později trefili domácí konstrukci za Sobotkou a Gorčík byl hodně blízko k tomu, aby puk dorazil do branky. To se mu ale o centimetry nepovedlo. Domácí v posledních deseti minutách liberecké hokejisty skoro k ničemu nepustili, ale ani to nestačilo. Poslední dvě minuty odehráli Energetici bez brankaře Feča v brance, ale puk za Sobotkova záda nedostali a z postupu se raduje Liberec.