Starší dorost po dvanácti výhrách padl, v Letňanech přišel o body v závěrečném dějství

Date of publication Author Pavel Zacha, Lukáš Šonský

Letňany/Liberec - Obdivuhodnou sérii dvanácti vyhraných zápasů v řadě ukončili starší dorostenci v Letňanech, kde po dlouhé době poznali hořkost porážky. Na ledě pražského družstva několikrát vedli, Letci ale ovládli poslední desetiminutovku zápasu a ukořistili všechny body. Mladé Tygry stála porážka první místo v tabulce skupiny Střed.

16. kolo, čtvrtek 27. října 2011
(1:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8. Šír (Hes), 28. Chvátal (Kraus), 45. Litera (Jenček, Kaplan), 51. Ječný (Chvátal, Šír), 53. Šír (Arnošt) - 19. Kalfiřt, 19. Procházka, 40. Procházka (Beránek), 43. Klíma (Kalfiřt). Rozhodčí: Battěk - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 87. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 5:4.

HC Letci Letňany

Švihálek (od 41. Eder) - Hes, Janda, Kraus, Minář, Rulf, Vacek, Šír - Arnošt, Chvátal, Homolka, Ječný, Jenček, Kaplan, Litera, Nebeský Neuman, Uhlíř.

Skřebský (od 28. Hosnedl) - Beránek, Erlebach, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta, Slavík, Zedek - Belovič, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Procházka, Račický, Suska, Zacha, Škoda, Žďárský.

Letci v krátkém termínu několika málo dnů dokázali přerušit vítězné tažení Bílých Tygrů v kategorii mladšího i staršího dorostu. Čtvrteční vítězství není možné označit jako nezasloužené. Letci na Tygry umí zahrát, to potvrdili už oba vzájemné duely prvního a druhého kola, ve kterých Liberec zvítězil nejtěsnějším rozdílem a po dramatickém průběhu.

Tentokrát Liberec už dvakrát vedl rozdílem dvou branek, ale Letňany nesklonily hlavu a jejich úsilí bylo nakonec korunováno sladkým vítězstvím a ziskem všech tří bodů.

Severočeši předváděli silovější výkon, Letci byli šikovnější na puku a působili hokejovějším dojmem. Při druhém gólu se zranil brankář hostů Daniel Skřebský a v nezáviděníhodné situaci jej zastoupil Lukáš Hosnedl.

Utkání rozhodovaly přesilovky. Letci v nich zaznamenali tři branky, Liberec předvedl obrat skóre v koncovce první třetiny, kdy paradoxně ve vlastním oslabení strhli vedení dvěma slepenými góly na svoji stranu.

16. kolo, čtvrtek 27. října 2011
(1:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky

HC Letci Letňany