Starší dorost nestačil na soupeře z Letňan

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci třiadvacátého kola extraligy staršího dorostu zavítali na liberecký led Letci z Letňan. Jednalo se tak o souboj druhého a pátého celku severní divize. Zápas ale skončil opačně, než by napovídalo postavení v tabulce, když Letci díky vydařené druhé třetině porazili domácí Tygry šest dva.

23. kolo, pátek 25. listopadu 2011
2:6
(0:2, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Hrníčko (Langhammer), 60. Belovič (Návrat) - 13. Brejcha (Švábík), 17. Litera (Kaplan), 24. Chvátal (Brejcha), 28. Brejcha (Karabáček), 30. Litera, 60. Kaplan (Arnošt). Rozhodčí: Třasák - Ledinský, Hanzlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

Sobotka (30. Krejčí) – Návrat, Slavík, Mrázek, Erlebach, Beránek, Pyrochta, Kupčík, Zedek – Langhammer, Klíma, Škoda, Suska, Havlas, Žďárský, Kalfiřt, Belovič, Zacha, Račický, Hrníčko, Ordoš.

HC Letci Letňany

Švihálek (Horák) – Hes, Švabík, Janda, Rulf, Šír – Ječný, Brejcha, Karabáček, Jenček, Uhlíř, Arnošt, Nebeský, Chvátal, Homolka, Litera, Štosek, Kaplan.

První šance tohoto zápasu přišla hned v první minutě. To se před libereckou brankou objevil nekrytý Kaplan, ovšem svůj pokus nasměroval pouze do přesunujícího se Sobotky. Na další příležitost se muselo čekat až do poloviny první dvacetiminutovky, kdy se utrhl domácí Žďárský. Jeho pokus ale Švihálek vytěsnil ramenem.

Příležitost na první branku se naskytla hostům, kteří dostali výhodu dvou mužů v poli a touto šancí nepohrdli. Postaral se o to Tomáš Brejcha, jenž dorazil Švábíkovu tvrdou ránu. Vzápětí mohl zvýšit Karabáček, ovšem Sobotka si mezírku mezi betony pohlídal. Netrvalo ale dlouho a hosté se radovali podruhé. Tentokrát to bylo po střele Petra Litery. Ten se dostal se spoluhráči do přečíslení a vyřešil ho přesnou střelou z levého kruhu.

Druhá perioda tak začínala za dvoubrankového vedení hostujícího týmu. A ti ho rychle a výrazně navýšili. Vše započal David Chvátal, jenž v útoku doplnil z trestné lavice naskočivšího Brejchu a střílel do poloprázdné klece. Následně se dočkal i Tomáš Brejcha, jenž po asistenci Karabáčka zaznamenal druhou branku v zápase.

Příběh druhého dějství pak zakončil již jednou úspěšný Petr Litera. Ten natáhl na pravém kruhu a jeho projektil skončil za zády gólmana Sobotky. Na Josefa Sobotku to už zřejmě bylo moc a přenechal tak místo v modrém půlkruhu svému kolegovi, Jakubu Krejčímu. To se zápas přehoupl do své druhé poloviny.

Ve třetí třetině se zápas stal velmi tvrdým a hráči nechodili pro tvrdší zákroky daleko. Což hru oživilo a jediné, co chybělo tak byly branky. Ty ale nepřicházely a až na ojedinělou šanci domácího Zachy, který se prosmýkl od pravého mantinelu až před branku, nebylo ani moc brankových příležitostí.

Gólové sucho ale dorovnala závěrečná minuta. V ní nejdříve snížil domácí Matúš Belovič. Ten z brankoviště dorážel tvrdou střelu Návrata, jenž zachytil letňanské vyhození na modré čáře a okamžitě pálil. To zbývalo třicet čtyři vteřin do vypršení třetí třetiny a zdálo se, že takto zápas také dopadne.

Ovšem pouhých pět vteřin před koncem se ještě jednou radovali hráči Letňan. Na spodní hranici pravého kruhu se totiž ke kotouči dostal kapitán David Kaplan a poslední střelou zápasu stanovil skóre na 6:2 z pohledu hostů. Letci si tak z pod Ještědu odvezli tři body.