Starší dorost musel opět zkousnout hořkou porážku, Sparta rozhodla již v prvním dějství

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Starší dorostenci Bílých Tygrů si po nevydařeném pátečním klání s Plzní nespravili chuť ani v nadcházející bitvě s pražskou Spartou. Libereckým mladíkům se nevydařila první třetina, po které prohrávali o tři branky. V dalším průběhu zápasu již dotahovali náskok soupeře marně, po divokém výsledku 4:7 si připsali třetí neúspěch v řadě.

38. kolo, sobota 04. února 2012
(0:3, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 30. Svoboda (Zacha, Kalfiřt), 35. Suska (Hrníčko), 53. Heřmánek (Račický, Langhammer), 59. Žďárský (Pyrochta, Havlín) – 1. Brém, 14. Bartoš (Slavíček, Brém), 17. Slavíček, 30. Slavíček (Černoch, Keller), 50. Pokorný (Kolář), 52. Krudenc (Černoch, Bílek), 57. Brém (Knobloch). Rozhodčí: Hladík – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7.

Hosnedl – Arlt, Erlebach, Havlín, Mrázek, Pyrochta, Slaboch, Zedek – Gecko, Heřmánek, Hrníčko, Kalfiřt, Král, Langhammer, Ordoš, Račický, Suska, Svoboda, Zacha, Žďárský.

HC Sparta Praha

Neužil – Bílek, Horevaj, Keller, Kliment, Knobloch, Kolář, Vacek – Bartoš, Brém, Černoch, Krudenc, Lojka, Major, Pokorný, Preševa, Slavíček.

První vzájemné měření sil těchto soupeřů v letošní sezóně vyznělo lépe pro pražský výběr, který v rámci osmatřicátého extraligového kola usiloval o další liberecký skalp hned od úvodních minut. Již po dvaadvaceti vteřinách hry vystihl laxní rozehrávku Bílých Tygrů Tomáš Brém, jenž se svoji následnou střelou nemýlil. Zanedlouho nebezpečně dotíral před Hosnedlem také Černoch, leč neúspěšně – 0:1.

Sparta svého soka v úvodní desetiminutovce přehrávala, liberečtí mladíci se dostávali do hry především díky čiperné první formaci vedené Zachou, na výraznější brankovou příležitost ale čekali. Na druhé straně naopak napřáhl zleva Martin Bartoš a puk se v domácí síti zatřepal znovu – 0:2.

Před hostujícím gólmanem Neužilem bylo rušno až po střele Svobody, která prosvištěla jen těsně vedle tyče. Sparťané však měli v první dějství o poznání lépe seřízená mířidla, třetí trefu přidal po samostatném úniku Tobiáš Slavíček – 0:3.

V prvních minutách prostřední dvacetiminutovky byl na ledě Tipsport areny k vidění opatrný hokej. Hosté ovšem v útočném pásmu stále působili svižnějším dojmem, po nebezpečné střele Bílka z mezikruží zasáhl liberecký gólman na výbornou. Už ale nestačil na dorážku Tobiáše Slavíčka, který o chvilku později v přesilové hře došťouchal kotouč za brankovou čáru – 0:4.

Severočeši si však připravili rychlou odpověď, po šestnácti vteřinách od zásahu protivníka dokázal snížit Daniel Svoboda, na jehož dobře mířený pokus pod břevno byl Neužil krátký. Bílí Tygři se vzápětí radovali podruhé, z těsné blízkosti uspěl Josef Suska – 2:4.

Mezi mantinely se posléze výrazně přiostřilo, sudí posílali za katr jednoho hráče za druhým. Domácí, povzbuzeni o dvě přesné trefy, toužili po dalším zářezu. Na Zachův pas si sjel Pyrochta, ale tvrdou ranou trefil jen brankářovu hruď.

První příležitost k rozšíření bohatého gólového účtu měli zkraje závěrečného dějství Pražané. Arlt trestuhodně ztratil kotouč ve středním pásmu, což mohl potrestat Pokorný. Ten jel sám na Hosnedla, liberecký gólman ale jeho zakončení lapil.

Posléze se mohl prosadit Krudenc, jenž zůstal na okamžik neobsazen před severočeským teritoriem, avšak na Hosnedla si nepřišel. Takřka padesáti členné obecenstvo následně zbystřilo při ukázkovém bodyčeku hostujícího Vacka. Důrazný zadák odhodil protihráče Langhammera takovým způsobem, že liberecký útočník přelétl hrazení a k burácení všech sparťanů zapadl po hlavě na střídačku soupeře.

Hostující mladíci se s dvoubrankovým náskokem neuspokojili, Dominik Pokorný navýšil střelou mezi betony vedení svého výběru a se spoluhráči se mohl radovat také v dvaapadesáté minutě, kdy Černochův pas přesměroval do sítě Václav Krudenc – 2:6.

Závěrečný brankostroj pokračoval, do černého zamířili také domácí. Jmenovitě Jan Heřmánek dorážkou z pozice před brankovištěm. Puk ze své klece ale lovil také Hosnedl, Tomáš Brém prostřelil brankáře mezi betony – 3:7.

Ovšem poslední slovo měli v divokém utkání Bílí Tygři, necelou minutu před koncem základní hrací doby tečoval Pyrochtovu střelu v mezikruží operující Martin Žďárský, čímž stanovil skóre na konečných 4:7.

38. kolo, sobota 04. února 2012
(0:3, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha