Starší dorost loupil v Havlíčkově Brodě

Date of publication Author Lukáš Šonský, Ladislav Vácha

Havl.Brod/Liberec - Starší dorostenci Bílých Tygrů pokračují ve výborných výkonech i nadále. Svěřenci trenéra Šťastného vyhráli již podeváté za sebou a okupují první příčku v tabulce. Na ledě Rebelů se první části dostali do vedení. Havlíčkobrodští sice v prostřední dvacetiminutovce dokázali vyrovnat, avšak Tygři dalšími třemi trefami ukořistili cenné vítězství. Jakub Klíma zaznamenal v zápase hattrick, čímž výrazně přispěl k vítězství svého celku.

12. kolo, sobota 15. října 2011
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Vala (Dundáček, Kuchta) - 4. Klíma (Škoda, Návrat), 31. Klíma (Škoda, Langhammer), 32. Suska (Havlas, Návrat), 57. Klíma. Rozhodčí: Kopeček - Budínský, Tuček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 21:53. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

BK Havlíčkův Brod

Jeřábek - Žuček, Dvořák, Bláha, Křípal, Meloun, Krajcigr, Dundáček, D. Vala - Kuchta, Hlídek, Brebera, Ludvík, Voplakal, Krajhanzl, Kundrát, Němec.

Hosnedl - Návrat, Mrázek, Slavík, Arlt, Beránek, Zedek, Pyrochta - Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Belovič, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Procházka, Suska.

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu a oba celky se prezentovaly aktivní hrou směrem dopředu. Postupem času si ale začínali vynucovat územní převahu hosté z Liberce, kteří se na začátku 4. minuty ujali těsného vedení. Z mezikruží vypálil po rychlé otočce Robin Škoda, jehož projektil sice vyrazil gólman Jeřábek betony, jenže do předbrankového prostoru si najel Jakub Klíma a pohotovou dorážkou prostřelil ležícího strážce svatyně - 0:1. Následující minuty znovu nabízely oboustranně vyrovnanou a atraktivní partii, při níž si brankáři na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohli.

Mladíci zpod Ještědu pomalu přebírali otěže zápasu do svých rukou a jejich tlak zastavil za cenu faulu bek Vala. Liberec si v přesilovce nic nebezpečnějšího nevytvořil, ale dostal se do tempa a těšil se územní převaze. Na výraznější šanci se čekalo až do 14. minuty, kdy v situaci 2 na 1 nastřelil tyčku liberecký forvard Procházka. Vzruch přinesla také 18. minuta. Nejdříve zasahoval betony proti Němcově ráně zblízka a bez přípravy gólman Hosnedl, poté zmařil únik Kalfiřta jeho protějšek Jeřábek. Několik sekund před první sirénou ještě zahrozil střelou z kruhu Ludvík, jenže trefil jen nastavené Hosnedlovy betony.

Do prostřední části naskočili pevnějším krokem domácí Rebelové, kteří využili útočného faulu Tygrů k vyrovnání. Ve 24. minutě stál na konci rychlé kombinace v útočném pásmu David Vala, jenž měl dostatek času a prostoru v levém kruhu k razantnímu zakončení, čehož využil ke gólové střele přesně mezi Hosnedlovy betony - 1:1.

Domácí družinu vstřelená branka očividně nakopla a na liberecké straně mohlo zanedlouho udeřit podruhé, když brankář Hosnedl musel vyjet z brankoviště a odstřelit před brodskými útočníky nahozený puk, ale našel jen volného útočníka Kuchtu, jenž z kruhu okamžitě pálil, ale trefil jen brankářovu hůl.

Fanoušci v ochozech stále sledovali zajímavou a útočnou hru, jíž se oba tábory prezentovaly. K vidění byla spousta vytvořených šancí na obou stranách, ale gólový úspěch ne a ne přijít. Severočeši si poté vynutili tlak a radovali ze znovu ze zisku hubeného náskoku. Na přelomu první a druhé půlky střetnutí Robin Škoda našel při rychlém protiútoku před bránou volného Jakuba Klíma, jenž bez přípravy vypálil a skóroval přesně nad rameno u bližší tyčky bezmocného brankáře Jeřábka - 1:2. To nebylo ze strany Tygrů zdaleka vše, za pár desítek vteřin zasypali hosté brankáře Jeřábka nepříjemnou sprškou střel a pohotovou dorážkou mezi betony skóroval Josef Suska - 1:3.

Ve 35. minutě si počínal za hranicí pravidel brodský kapitán Kuchta a připravil svým spoluhráčům nechtěně hodně těžké okamžiky. Liberec si vytvořil enormní nápor, jemuž vzdoroval skvěle chytající gólman Jeřábek a vynikajícími zákroky stále držel akcie Rebelů nahoře. Málo vídaný moment nadešel ve 36. minutě. Jeden z libereckých útočníků ošklivě udeřil do krku obránce domácích, jenž ztratil helmu a skácel se k zemi. Sudí stál pár kroků od obou hráčů a přerušil hru, forvarda Tygrů ale na trestnou lavici neposlal. Postižený hráč sice dojel na střídačku, kde ale prakticky okamžitě začal zvracet. Sudí Severočechům zřejmě upřel faul, inkriminovaný moment mohl být klidně na trest do konce utkání. Závěr 2. třetiny už nic zajímavého nenabídl.

Závěrečné dějství nebylo zdaleka tak atraktivní a pro oko hokejového fanouška zajímavé jako předchozí dvě třetiny. Liberec si hlídal svůj náskok, a i když daroval Rebelům několik příležitostí ke snížení, například v podobě přesilových her, kráčel si pro další triumf a tříbodový zisk. Domácímu souboru se rozhodně nedala upřít snaha a obrovská bojovnost, ale proti silnému soupeři se už střelecky prosadit nedokázali. Na větší šance se čekalo v poslední třetině až do 57. minuty.

Nejdříve zpracoval vysoký puk rukavicí obránce Bláha, ale jen pro před sebou stojícího Žďárského, jehož ránu zblízka vyrážel betony brankář Jeřábek. Na druhé straně střílel po obkroužení brány Němec, zblízka ale na u bližší tyče číhajícího gólmana Hosnedla nevyzrál. Havlíčkův Brod měl k dispozici hru v početní převaze na konci utkání a odhodlal se k power-play, při níž ale přidal definitivní pojistku pro liberecké barvy střelou do opuštěné brány Jakub Klíma, jenž završil svůj hattrick - 1:4.