Starší dorost: Modrobílí v derby převálcovali Mladou Boleslav

Date of publication Author Zdena Bobková, Petr Schultz

Mladá Boleslav/Liberec – Liberečtí porazili v extralize staršího dorostu Mladou Boleslav na jejím ledě jasně 5:0 a jejich vítězná šňůra tak má další pokračování. Tři kanadské body za gól a dvě asistence si připsal Jan Slavík a čisté konto vychytal Daniel Skřebský.

14. kolo, sobota 22. října 2011
0:5
(0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Havlas (Slavík), 20. Klíma (Slavík, Pyrochta), 25. Suska (Žďárský, Havlas), 41. Slavík, 47. Beránek (Belović, Hrníčko). Rozhodčí: Krejcar - Špringl, Zmeškal. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:5.

BK Mladá Boleslav

Bača (41. Ašenbrenner) - Groer, Nastoupil, Bašus, Plíšek, Hercig, Šulc, Boček - Šír, Kurka, Dlugoš, Borovec, Semirád, POkorný, Brzák, Kellerstein, Chmelař

Skřebský - Návrat, Kalfiřt, Belovič, Klíma, Beránek, Škoda, Procházka, Suska - Erlebach, Mrázek, Hrníčko, Slavík, Zedek, Havlas, Kupčík, anghammer, Žďárský, Račický, Pyrochta, Zacha.

Začátek utkání Boleslavským vůbec nevyšel. Ačkoli byl jednadvacet vteřin po úvodním buly vyloučen hostující Škoda, byl to právě Liberec, kdo první skóroval. Po hrubé chybě domácí obrany na modré se do úniku dostal Vojtěch Havlas a trefil se přesně nad betony brankáře Bači. Mladá Boleslav se ze studené sprchy oklepala rychle a hned ve čtvrté minutě zahrozil Dlugoš, když si najížděl před bránu. Jeho přihrávku na dorážku do brány však Liberec blokoval. V desáté minutě bylo nařízeno trestné střílení, které provedl domácí Hercig, jež byl předtím zahákován Zachou při samostatném úniku na bránu, ale bohužel neproměnil.

Liberečtí bruslili o poznání rychleji, ale Boleslav je stíhala a hlavně dohrávala osobní souboje, což znemožňovalo soupeřovi rozehrát. Ke konci třetiny se hrál velmi útočný hokej z obou stran. Jak Boleslav, tak Liberec měli několik vyložených šancí. Lukáš Hercig si vykličkoval před gólmana a chtěl zakončit nad betony Skřebského, ten si ho ale pohlídal, povyjel si a jeho úmysl skórovat mu zhatil. Na druhé straně měl v přesilovce tutovku Pavel Zacha, jeho střela prosvištěla brankovištěm, aniž by Bača stihl zareagovat. Ale byl to znovu Liberec, kdo vsítil Boleslavským gól do šatny, 44 vteřin před koncem. Mladoboleslavští obránci si nerozuměli a nepokryli libereckého Jakuba Klímu, který dostal přihrávku a zakončoval přesně do poodkryté Bačovy klece.

Zatímco první třetina hýřila střelami a rychlým bruslením, ta druhá se hrála o poznání volnějším tempem, Liberec vedl o dvě branky a tak začal hrát trpělivý hokej, založený na důsledné obraně vlastního pásma. Mladá Boleslav darovala hostům dvě přesilové hry, přičemž Liberec využil tu druhou, a to ve 25. minutě. Liberec semkl svůj pětiúhelník a začal s kombinací. Od mantinelu přihrál Žďárský a Josef Suska, nacházející se přímo před bránou, umístil puk přesně nad lapačku Bači na 3:0 pro Liberec. Po třetí vstřelené brance by se zdálo, že začnou faulovat spíše domácí, a že hra bude nervóznější, přesto to byl právě Liberec, kdo více ohříval trestnou lavici. Boleslav tak dostala šanci na zkorigování nepříznivého stavu, ale její přesilovky nebyly vydařené. Za zmínku snad stojí prudká střela Tomáše Groera, která ale skončila ve výstroji brankáře Skřebského. Šimon Boček měl v 31. minutě ruce nad hlavou, ale jeho střela minula horní tyč liberecké branky snad o pár milimetrů. Liberecký Langhammer měl na druhé straně vyloženou šanci, když netrefil odkrytou Bačovu klec. Přestože na Skřebského mířilo téměř dvojnásobné množství střel, udržel si čisté konto a do té třetí vstupoval s čistým štítem.

Ve třetím dějství Liberec přidal ještě další dva góly, zatímco Boleslav nevstřelila ani ten čestný, ačkoli šancí a času měla ještě dostatek. Ale popořádku. Jen co začala třetina, dostali se do šance Boleslavští, ale svou šanci promarnili, na druhé straně se po špatné přihrávce Mladé Boleslavi zmocnil puku liberecký Jan Slavík a skóroval. V té chvíli došlo na boleslavské straně ke střídání brankářů a místo Bači se do brány postavil Ašenbrenner. Utkání neztratilo na útočnosti ani ve třetí části. Šanci měl boleslavský Kurka, ale Skřebský před ním včas sklapl betony. Ve 45. minutě mohl Liberec výsledek ještě navýšit, ale přesilovku pět na tři nevyužil. Ve vyložené šanci se před bránou ocitl Zacha, ale téměř ležícího Ašenbrennera nepřestřelil. V pokračující přesilové hře pět na čtyři už ale Liberec skóroval. Po křížných přihrávkách v poli se od modré trefil Michal Beránek, přesně do levého horního rohu. Liberec mohl dosavadní skóre ještě navýšit. Ašenbrenner byl úplně mimo bránu, navíc ležel na zádech, přesto se Kalfiřtovi ani Račickému nepodařilo přehodit jeho tělo. Celou akci zakončil právě domácí brankář, když ještě z otočky stihl kotouč pohotově přikrýt. Jak už bylo napsáno výše, Boleslav nevstřelila ani čestný gól, a to ačkoli se ve vyložené šanci před bránou nachomýtl Dlugoš, ale nedokázal přehodit skoro ležícího libereckého brankáře. Utkání se dohrálo v poklidném tempu bez zbytečných vyloučení. Liberec si pojistil pozici vedoucího týmu v tabulce extraligy staršího dorostu, zatímco Mladá Boleslav se s osmi body stále drží na chvostu.