Starší dorost: Liberec na Moravě předvedl stíhací jízdu a vyhrál 5:4

Date of publication Author Pavel Kuba, Petr Schultz

Brno/Liberec – V sedmém kole nadstavby extraligy staršího dorostu vyhráli Liberečtí na ledě Komety 5:4. V utkání prohrávali Bílí Tygři už 0:3, ale ve druhé třetině ukázali své srdce a duel dokonale otočili. Třemi brankami se v jihomoravské metropoli prezentoval útočník Daniel Svoboda.

35. kolo, pátek 27. ledna 2012
(2:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 14. Kusko (P. Mrázek), 15. Vaverka (Kusko, Garčic), 21. P. Mrázek (Kusko, Štancl), 60. Štancl (Vágner) - 21. D. Svoboda (Kalfiřt, Zacha), 37. F. Pyrochta (Zacha), 44. D. Svoboda (Zacha, F. Pyrochta), 48. D. Svoboda (Kalfiřt, Zacha), 52. Havlas (Suska, Havlín). Rozhodčí: Humpolíček - Měkýš, Šustr. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 3:0, 3:5, 4:5.

HC Kometa Brno

Jekel - Mytiska, Vágner, Vojáček, Vlček, Zbořil, Štancl - Garčic, Jenyš, Kovářů, Kozel, T. Král, Kusko, P. Mrázek, Raška, Vaverka.

Hosnedl (14. Skřebský) - Beránek, Erlebach, Havlín, Kupčík, J. Mrázek, Návrat, F. Pyrochta, Zedek - Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, J. Klíma, Langhammer, Ordoš, Račický, Suska, D. Svoboda, Zacha, Škoda, Žďárský.

Úvod zápasu začal opatrnou hrou z obou stran, do první vážnější situace se dostal až ve třinácté minutě hostující Kalfiřt, jeho střelu a následnou dorážku Svobody ale Jekel pokryl. Vzápětí mohli udeřit domácí, Garčic však z první trefil jen dobře povyjetého Hosnedla v bráně Liberce.

Přesto šli do vedení domácí. Chvilku po Garčicově šanci se zpoza brány vymotal Mrázek, jeho střelu Hosnedl ještě vyrazil, na další dorážku brněnského Silvestera Kuska byl ale krátký. Další branka Komety přišla co nevidět. Jan Vaverka byl na pravém kruhu sám a jelikož neměl komu přihrát, rozhodl se pro střelu. Trefil přesně nad lapačkou Hosnedla a vyhnal tímto gólem hostujícho brankáře z klece. Jeho místo převzal Daniel Skřebský, který musel ihned čelit velké šanci brněnského Rašky. Když pak ani Štancl netrefil z voleje pod břevno liberecké brány, odebraly se oba týmy do kabin za příznivějšího stavu pro domácí.

Druhá třetina začala pěkně zhurta, již po dvanácti vteřinách se sám proti Skřebskému octil Petr Mrázek a bekhendem trefil přesně do protipohybu libereckého gólmana. Po dalších dvaceti vteřinách se ale první branky dočkali i hosté, na střelu Daniela Svobody nedosáhl přesouvající se Jekel – 3:1.

Následně se hra uklidnila a větších šancí bylo vidět pomálu. Raškův individuální průnik gólem neskončil, a tak se o slovo přihlásili opět Tygři. Zacha našel na levém kruhu volného Filipa Pyrochtu, který si přihrávku zpracoval a nepříliš povedenou střelou zaskočil Jekela – 3:2.

Do třetí periody vstoupili lépe hosté a zásluhou Daniela Svobody, který zpoza brány zaskočil Jekela, vyrovnali stav utkání. Když následně nevyužil Mrázek možnosti vrátit vedení na brněnskou stranu, přihlásili se o slovo znovu hosté. Daniel Svoboda dostal přihrávku na druhé křídlo a svoji střelou k pravé tyči rozhodl o dokonání obratu. Zároveň se jednalo o jeho třetí branku v utkání – 3:4.

Aby toho nebylo málo, Liberečtí se radovali znovu po několika minutách. Vojtěch Havlas střelou přes obránce umístil svůj puk přesně. Dvougólové manko se na nervózní hře domácích projevilo, Kometě se sice podařilo v power-play zásluhou Patrika Štancla snížit, to ale bylo z brněnské strany vše. Stejně jako ve čtvrtek při zápase juniorů putují tři body pod Ještěd.

35. kolo, pátek 27. ledna 2012
(2:0, 1:2, 1:3)