Špatný začátek a závěr, i tak ale Tygři vybojovali v Porubě bod

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Ve třetím kole jeli Bílí Tygři do Poruby, kde na ně čekal tým Vítkovic. Severočeši začali hodně špatně, když už po šestnácti vteřinách prohrávali. Z rychlé branky se ale dokázali svěřenci Jiřího Kalouse otřepat a skóre otočit, nakonec ale těsné vedení neudrželi a o vítězi musely za stavu 2:2 po šedesátí minutách rozhodnout nájezdy. Ty Tygrům dlouhodobě nejdou a ani v úterý tomu nebylo jinak. Bod navíc si tak po prohře 2:3 Liberečtí na cestu nepřibalili.

3. kolo, úterý 21. září 2010
3:2sn
(1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Svačina (Burger), 55. Svačina (Malík , Huna), rozhodující nájezd Pohl - 24. Podkonický (Ondřej, Víšek), 42. Nedvěd (Urban). Rozhodčí: Baluška, Konc - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, bez využití. Diváci: 3 281. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0,1:2,3:2.

HC Vítkovice Ridera

Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Voráček, Malík - Huna, Burger, Svačina - Szturc, Húževka, Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa.

Pinc - Moravec, Čakajík, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Trončinský, Derner - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, Hořava - Dušek, Urban, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček.

Domácí se v utkání museli obejít bez zraněného Ujčíka, Tomase a brankáře Pruska, šanci v brankovišti tak opět dostal Roman Málek. Ani Severočeši nebyli kompletní, k dlouhodobým marodům Vantuchovi a Štichovi přibyl po prvním kole ještě Plodek, i tak ale vstupovali do utkání Tygři jakožto první tým tabulky.

Pro Liberecké ale nezačal zápas dobře, Severočeši jako by byli myšlenkami ještě v autobuse po dlouhé cestě a jejich nepozornost potrestal už v šestnácté vteřině Vladimír Svačina, který vyjel zpoza branky a střelou z velkého úhlu poslal puk nad překvapeného Pince. Tygři mohli odpovědět Hořavou, ten ale v dobré šanci nezacílil přesně. Liberečtí se pak dostali do tempa a byli mírně aktivnější, Málek si ale poradil jak se střelou Urbana, tak s pokusem Vaka. Když se pak střela Pohla jen otřela o tyč a v závěru se neujala šance Klimka, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí a Tygři zaznamenali první prohranou třetinu v novém extraligovém ročníku.

Hosté mohli srovnat stav hned v úvodu druhé části, přesilovka, kterou dohrávali, se jim ale vůbec nepodařila a Málek zasahovat nemusel. Na další branku se tak čekalo až do čtyřiadvacáté minuty, ve které Holub vypálil od modré, Málek jeho střelu vyrazil k Víškovi, který předal přes Ondřeje puk na volného Andreje Podkonického, a ten propálil Málka – 1:1. Vítkovičtí po inkasované brance přidali a hrálo se více před Pincem, kterému pomohla v devětadvacáté minutě podruhé tyč, kterou opět nastřelil Petr Pohl.

Oba týmy pak předvedly ne příliš povedené přesilovky, s dalekonosnými pokusy si jak Málek, tak Pinc ve většině případů snadno poradili, a když se neujala střela Huny ani teč Klimka, šlo se z ledu po dvou třetinách za nerozhodného stavu.

Poslední dvacetiminutovka začala rychlým úderem Tygrů, který přinesl obrat ve skóre. Urban, který dostal šanci poprvé v sezóně, z úhlu nahodil puk na Málka, který ho vyrazil jen před sebe a Petr Nedvěd ho pohotově doklepl za vítkovického brankáře – 1:2. Pro libereckého kapitána to byl vůbec první bod v novém ročníku. Definitivní pojistku mohl přidat chvíli na to Bárta, z blízka ale přestřelil.

Vítkovičtí pak vrhli všechny síly do útoku a začalo se hrát hodně na jednu branku. Pinc ale odolával a pomohl hostům i během dvou oslabení, proti Klimkovi měl i hodně štěstí, v pětapadesáté minutě už se ale diváci v Porubě dočkali vyrovnání. Po střele Malíka využil závaru před Pincem Marek Svačina a svou druhou brankou v zápase dokázal vyrovnat. Domácí jakoby neměli dost a jejich tlak museli liberečtí trenéři přibrzdit oddechovým časem. V řádné hrací době už ale další gól nepadl a šlo se tedy do prodloužení.

I nastavení patřilo svěřencům Mojmíra Trličíka. Největší šanci v něm měl Barinka, který se protáhl přes Urbana a Hunkese, a jeho pokus musel zastavit až výtečný zásah Marka Pince. Liberečtí nakonec pět minut přestáli a o bodu navíc tedy rozhodly až penalty. Ty však Tygrům dlouhodobě nejdou, z posledních čtrnácti nájezdů v extralize Liberec vyhrál jen jednou a ani úterní večer změnu nepřinesl. Nedvěd, Víšek ani Hořava Málka nepřekonali a naopak Pinc na zakončení Petr Pohla nestačil. Po výhře 3:2, tedy zůstaly dva body v Porubě, Liberec veze pod Ještěd jeden.