Špatná druhá třetina připravila juniory o body ve Vítkovicích

Date of publication Author Petr Schultz

Vítkovice/Liberec – Junioři modrobílých nestačili ve 27. kole extraligy na Vítkovice a prohráli vysoko 3:8. O vítězství Moravanů rozhodla především druhá třetina, ve které dostali pětkrát puk do liberecké branky. Další utkání čeká Bílé Tygry ve čtvrtek, kdy doma hostí Třinec.

22. kolo, sobota 03. prosince 2011
8:3
(1:0, 5:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Zdráhal (Hudeček), 24. Kilnar (Kovář), 31. Máj (Richter), 32. Kilnar (Žák, Holý), 40. Tomi (Suchý, Král), 40. Kilnar (Holý), 46. Holý (Kilnar, Pociecha), 49. Suchý (Tomi, Hawlík) - 21. Dlouhý (Psota), 28. Klíma (Kedršt), 56. Pícha (Maďar, Morong). Rozhodčí: Trombík - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 45:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 8:2, 8:3.

HC Vítkovice Ridera

Kubáň - Bail, Klimíček, Hawlík, Kovář L., Kubis, Pociecha, Žák - Richter, Šebesta, Máj - Slováček, Hudeček, Zdráhal - Kilnar, Holý, Walker - Král, Pasker, Suchý, Tomi

Sobotka (49. Jelínek) - Bednár, Pícha, Hloušek, Čechura, Dám, Šimek - Kedršt, Psota, Pálek, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Bittner, Pravda, Klíma, Miškovský.

Junioři Bílých Tygrů zavítali ve 22. kole NOEN extraligy juniorů do Vítkovic. Domácí celek je ani nenechal rozkoukat a už to bylo 1:0. Po útočném buly před Sobotkou došťouchal puk za jeho záda Patrik Zdráhal - 1:0.

V šesté minutě se k puku dostal Australan Walker a Sobotkovi pomohla tyč. Liberečtí byli pod tlakem a do útoku se dostávali pouze sporadicky. Další šance Vítkovic přišla v samém závěru periody, kdy se po puku natahoval Kilnar, ale touš do branky nedokázal dostat.

Severočeši si ale přichystali svůj úder na začátek druhé části hry. V čase 20:41 přihrál Psota Adamu Dlouhému a ten se nemýlil – 1:1. Radost z vyrovnání trvala necelé dvě minuty. Od modré totiž napřáhl Kovář a ve zmatku před brankou se nejrychleji zorientoval Aleš Kilnar - 2:1.

Liberec ale opět dokázal zareagovat. Po příhře Kedršta propasíroval puk podél tyčky do branky Jakub Klíma a bylo to opět 2:2.

Vítkovice poté přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly v rozmezí dvou minut dosáhly pohodového vedení. Nejdříve se v sólu prosadil Marián Máje a po něm se trefil po pěkné kombinaci Aleš Kilnar - 4:2.

Těsně před sirénou ohlašující konec druhé dvacetiminutovky přišla pro Bílé Tygry dvojitá rána. Steel si vytvořil drtivý tlak před Sobotkou a Vojtěch Tomi dotlačil puk za červenou čáru – 5:2. O dvaadvacet vteřin později vyhráli domácí vhazování před libereckou klecí a Aleš Kilnar mohl zkompletovat hattrick – 6:2.

Moravané utkání dohrávali v pohodě a přidali i sedmou branku. Po Kilnarově pasu zametl puk za Sobotku Marek Holý - 7:2. Netrvalo to ani tři minuty a po osmém gólu se Sobotka sbalil a odjel na střídačku. Autorem osmého zásahu Vítkovic byl Dominik Suchý - 8:2.

V poslední desetiminutovce si Bílí Tygři vytvořili po dlouhé době vážnější šanci, ale Klíma s Morongem puk za Kubáně nedostali. Pět minut před koncem zápasu pak upravil skoré na konečných 8:3 Patrik Maďar, který zužitkoval pas Moronga.