Severočeské derby skončilo smírně, Tygrům stál v cestě výborný Mařík

Date of publication Author Jiří Beníšek

Utkání začali aktivněji domácí hráči, měli více ze hry, ale držel je nad vodou vynikající Mařík. V poslední minutě první třetiny udeřilo před Svobodou a hosté vedli 1:0, střelcem byl MARTINEC. Druhá třetina přinesla sice dost vzruchu, hlavně před Maříkem, ale ten byl jako skála. Domácí tým se prosadil až na začátku třetí třetiny, nejprve ve 42. minutě vyrovnal TVRDÍK a o 10 minut později dostal domácí do vedení ROLÍNEK. O dvě minuty později vyrovnal na konečných 2:2 "videogólem" KRSTEV. V prodloužení byli Bílí Tygři blíže k vítězství, ale Mařík byl znovu vynikající.

52. kolo, pátek 27. února 2004
2:2p
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 42. Tvrdík (Ťupa, Podhradský), 52. Rolínek (Plodek, Podhradský) - 20. Martinec (Martínek, Droppa), 54. Krstev (Říha, Havel). Rozhodčí: Haškovec, Rejthar - Pouzar, Bláha. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3250.

O. Svoboda - Hanzlík, Čakajík - Jiruš, Šmíd - Ťupa, Podhradský - Moravec - Hájek, Kašpařík, Novák - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Plodek - Šulc. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd.

HC VERVA Litvínov

Mařík - Martínek, Kroupa - Hranáč, Droppa - Klobouček, Krstev - Řezníček, Balázs, Martinec - Gombár, Kaděra, Hreus - Trávníček, Havel, Říha - Hübl, Petružálek. Trenéři: Výborný a Hynek.

Domácí tým začal aktivněji a během úvodních minut si vytvořil několik šancí. Nebezpečně pálil Rolínek, aktivní byl Tvrdík a zejména obránce Jiruš. V 15. minutě si najel do šance Čakajík, ale minul branku. Do konce třetiny se snažili ještě Korhoň, Rozsíval a Hájek, ale Mařík byl všude. Když už oba týmy mysleli na přestávku, zaváhala domácí obrana a MARTINEC dostal hosty do šťastného vedení, když se k němu odrazil puk po střele od modré.

Druhá třetina přinesla další neplodný tlak domácího týmu. Zahájil ho dobrou střelou Novák, ale Mařík ji opět kryl. Ve 26. minutě v přesilovce pálil pěkně z boku Tvrdík, ale znovu do Litvínovského brankáře. Hosté kontrovali velmi nebezpečně ve 29. minutě, nejprve Havel a po něm Klobouček prověřili Svobodu, a celou situaci ukončil faulem Hanzlík. Ve 33. minutě byl ve velké šanci Plodek, dostal se sám před Maříka, ale neuspěl. Ve 37. minutě vyslal dvě ukázkové bomby hostující Martínek, ale Svoboda byl na místě. V závěru třetiny, ve 40. minutě si krásně najel Podhradský, ale trefil jen tyč Maříkovi klece.

Ve 42. minutě se domácí konečně dočkali. Po závaru před brankou hostů byl poslední u kotouče TVRDÍK a ze vzduchu sklepl puk za záda Maříka. Litvínovští sice protestovali, ale gól byl uznán. Změnu skóre měl na hokejce litvínovský Havel, ale jeho nájezd ve 47. minutě zlikvidoval Svoboda. V 52. minutě šli domácí do zaslouženého vedení. ROLÍNEK převzal puk ve středním pásmu a nádherně individuálně se prosadil až před branku a polovysokou střelou skóroval. Radost domácím zkazila 54. minuta a trojice Havel, Říha, Krstev. Prvně dva jmenovaní roztočili kolotoč v útočném pásmu a na jeho konci byla šťastná střela KRSTEVA. Po konzultaci s videem byla poslední branka utkání uznána. Do konce utkání sice Liberec mohutně tlačil, ale Mařík vychytal všechno.

V prodloužení byli opět blíže k vítězství domácí, ale branku už nedali. Šance měli Plodek, Šmíd a hlavně Kašpařík, ale utkání nakonec skončilo smírně.