Šestnáctka se doma vyřádila a po jasném vítězství postupuje přes Kladno

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – Ve druhé zápase play-off s Kladnem měla šestnáctka výhodu jednoho vítězství a mohla sérii bleskově ukončit. To se také týmu pod vedením trenéra Loba povedlo a ve velkém stylu. Velký podíl na dnešním vítězství mělo hlavně střelecké představení ve druhé třetině, když Tygři nasázeli čtyři branky. Nejvýraznějšími hráči byli Vojtěch Jiruš (0+3), Jan Hampl (1+1), Tomáš Kollert (1+1), Tomáš Jakubec (1+1) a Vojtěch Strnad (1+1).

ČF2, úterý 20. března 2018
7:1
(1:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Strnad (Jiruš, Chmelař), 22. Cikhart, 25. Starý (Hladík), 33. Hampl (Jiruš, Nezbeda), 37. Kollert (Jiruš, Strnad) 52. Jakubec (Kollert, Hampl), 55. Gajda (Jakubec) - 48. Ton (Bulva). Rozhodčí: Kratochvíl - Pechánek, Roisel. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Čajan - Kovář, Hampl, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert - Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

Rytíři Kladno

Gabriška (25. Suk) - Staněk, Alscher, Robovský, Kohlíček, Sýkora, Ticháček - Chrenka, Bašta, Klevera, Procházka, Kraus, Vulva, Sachr, Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

První třetina byla velmi vyrovnaná. Přesto se už v 7. minutě měnilo skóre. A to na straně domácích Tygrů, za které se prosadil Vojtěch Strnad. Střelecky aktivnějším mužstvem sice byli kladenští, ale výborný Čajan zkrotil všech jedenáct pokusů na svou branku.

Ve druhém dějství se s brankami roztrhl pytel a domácí rozhodli o osudu utkání ve svůj prospěch. Hned dvě minuty po úvodním vhazování se prosadil vyhlášený střelec Jan Cikhart. Navázal na něj Adam Starý, který zvýšil už na 3:0 a vyhnal Gabrišku ze své klece. Ve druhé polovině prostřední třetiny se ještě zaskvěli Jan Hampl a Tomáš Kollert a o vítězství bylo víceméně rozhodnuto.

Přesto se kladenští nevzdávali. Čestný a jediný gól Rytířů vstřelil v 48. minutě hráč se slavným jménem Petr Ton. Na víc se ale hosté proti výborně hrajícím libereckým hokejistům nezmohli. Naopak ještě dvakrát inkasovali. Síť za brankářem Sukem rozvlnili Tomáš Jakubec a Petr Gajda, který upravil na konečných 7:1 a poslal Tygry do dalšího kola vyřazovací části.

Pavel Čajan

Richard Lobo
„Čtyři třetiny téhle série jsme byli šťastnějším týmem. Nedařilo se nám. Kluci byli možná trošku nervózní. Měli jsme štěstí. Od druhé třetiny dnešního zápasu jsme ale byli i lepším týmem. Z kluků to asi spadlo. Začali hrát to co jsme po nich chtěli. Makali, dřeli a dnes jsme zaslouženě vyhráli.“