Šestnáctce generálka před play-off nevyšla. Na ledě suverénní Plzně inkasovala sedm branek

Plzeň/Liberec - Souboj prvního s druhým týmem nadstavbové skupiny A vyšel lépe pro vedoucí Plzeň, která se brzy dostala do dvoubrankového vedení. Tygři sice stihli ještě v první třetině snížit, jenže poté už dávali góly pouze Západočeši. Liberečtí se tak vrací domů bez bodu.

XX.kolo, úterý 13. března 2018
7:1
(2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Slanina (Hollar, Jiříček), 9. Soukup (Hollar, Slanina), 26. De Sousa (Kuchárik, Kvasnička), 32. Jiříček (Altrichter, Kremláček), 42. Soukup (Ženíšek), 50. Kaiser (Pánek, Ženíšek), 54. Pánek (Kvasnička, Marcel) – 16. Jiruš (Starý, Nezbeda). Rozhodčí: Hucl – Hřebík, Charvát. Vyloučení: 4:5 + Jiruš (LIB) 10 min. nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

HC Škoda Plzeň

Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Čajan – Kovář, Hampl, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhrat, Jiruš, Měchura, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan.

Utkání začalo ve velmi svižném a ostrém tempu. Už v páté minutě se příchozí diváci dočkali první branky, když se ve skrumáži před Pavlem Čajanem nejlépe zorientoval Jan Slanina, jenže protlačil kotouč za brankovou čáru – 1:0. O chvíli později už to bylo o dvě branky. Tomáš Hollar našel při přesilové hře svým pasem Dominika Soukupa a ten se trefil přesně mezi betony hostujícího gólmana – 2:0. Poté mohl skórovat De Sousa, jenže mířil pouze do tyče a o slovo se přihlásili Liberečtí. Vojtěch Jiruš vlétl po levé straně do útočného pásma a povedenou ranou z kruhu snížil na rozdíl jediné trefy – 2:1.

Indiáni si však v úvodu prostřední dvacetiminutovky vzali své dvougólové vedení zpět, když se jedovatou střelou pod břevno prosadil Maxmilián De Sousa - 3:1. Zápas poté začala kouskovat mnohá vyloučení na obou stranách. Plzeň nakonec dostala výhodu dvou hráčů v poli a nabídnutou příležitostí nepohrdla. Jakub Altrichter přihrál mezi kruhy Davidu Jiříčkovi, jenž se trefil přesně k tyči a zvýšil na 4:1 pro domácí.

V závěrečné třetině se Tygři snažili utkání aspoň zdramatizovat, branky už ovšem stříleli pouze Západočeši. Nejdříve vybídl Adam Ženíšek k zakončení Dominika Soukupa, který využil další přesilovku – 5:1. Následně se po pěkné kombinaci prosadil Daniel Kaiser - 6:1. Gólový účet zápasu uzavřel v čtyřiapadesáté minutě Tomáš Pánek, který využil clony před nešťastným Čajanem a od modré čáry poslal puk do sítě – 7:1. Svěřenci trenéra Richarda Loba bojovali až do závěrečné sirény, překonat Čecha už se jim ale nepodařilo a z Plzně se vrací bez bodu.

Kategorie U16 zakončila nadstavbovou část soutěže na druhém místě skupiny A. V play-off se střetně s kladenskými Rytíři, které vyzve dne 18.3. na jejich ledě. Čtvrtfinálová série se poté přesune do města pod Ještědem, kde se 20.3. sehraje druhé střetnutí. Případný rozhodující zápas se odehraje opět v Liberci a to 21.3.

Richard Lobo
„Soupeř nás předčil úplně ve všem. Byl o jeden až dva stupně lepší v osobních soubojích, přístupu, na kotouči, v napadání. Byla to pro nás velká škola. Doufám, že dostatečná facka, abychom se dobře připravili na první kolo play-off, kdy budeme muset nastoupit v úplně jiném rozpoložení. Doufám, že se nám to povede a s Plzní si to budeme moci rozdat na závěrečném turnaji. Přejeme soupeři, aby postoupil co nejdál, a doufám, že se ještě potkáme. “

Petr Vojan
„Tento zápas jsme brali jako generálku na play-off. Po hráčích jsme chtěli, aby už hráli proto v módu vyřazovacích bojů, což se nám myslím podařilo. Odehráli jsme hodně slušné utkání a budeme v tom chtít zůstat i pro následující nejdůležitější fázi sezony. Velkým plusem je, že jsme zvládli hrát naši hru celých šedesát minut. “