Série výher končí, Šindelářovu branku dobývali Tygři marně

Date of publication Author Martin Zíta

Vítkovice/Liberec – Vítěznou sérii z konce základní části se Bílým Tygrům natáhnout v prvním zápase předkola play-off nepodařilo. Ve Vítkovicích inkasovali v samém začátku a ve zbytku duelu marně dobývali Šindelářovu svatyni. V závěru to Severočeši ještě zkusili v šesti, ale domácí poslali do prázdné branky definitivní razítko. Liberec tak do série vstoupil porážkou 0:2.

PŘ1, pondělí 10. března 2014
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Němec (Kolouch), 60. Húževka (Strapáč). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Charvát, Zavřel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4 654. Střely na branku: 22:21. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Průběh utkání: 2:0. Nejlepší hráči: Filip Šindelář – Ján Lašák.

HC Vítkovice Ridera

Šindelář – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Vandas – Šedivý, Szturc, Káňa.

Lašák – Hunkes, Vitásek, Gřegořek, Výtisk, Voráček, Čakajík, Derner – Vampola, Nedvěd, Filippi – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Urban, Vlach – Jass, Zacha, Bulíř.

Zatímco v základní části si týmy ve vzájemných zápasech většinou otevíraly střelnici, v prvním zápase předkola kralovali gólmani. Oba měli v průběhu zápasu plné ruce práce a nejeden renomovaný střelec si na nich vylámal zuby.

Ale začátek utkání tomuto průběhu moc nenahrál, už po necelých třech minutách se totiž měnilo skóre. Liberec se sice ubránil brzké přesilovce domácího celku, avšak jen několik vteřin poté získal Kolouch na útočné modré se štěstím puk a vyslal Erika Němce po křídle do útoku. Němec si srovnal kotouč a přesně zacílil do horního rohu branky.

Liberec měl v první třetině herní převahu, v koncovce mu však chyběl potřebný kus štěstí. V přesilovce propadla Šindelářovi střela od modré těsně před brankovou čáru, ovšem než se Výtisk dostal k dorážce byl puk ukryt. Podobně dopadli i jeho spoluhráči, jenž bývalému gólmanovi Liberce připravili víc než horké chvilky.

Čtyřiatřicetiletý brankář držel své kolegy i ve druhé třetině, ve které si Severočeši udrželi mírnou převahu. Liberec ve druhé dvacetiminutovce přidal i po fyzické stránce a na ledě to bylo hodně znát. Takřka po každém hvizdu byla k vidění alespoň hodně rychlá konfrontace hráčů obou soupeřů.

Na gólové šance bohaté prostřední dějství ale nebylo. Tu největší měl Bartek, který se snažil prostrčit kotouč za Šindeláře po obtočení se kolem levé tyče. Domácí muž v masce si ale všechny mezery utěsnil. Bílí Tygři tak nadále nedostali šanci k radosti a čas na vyrovnání se jim začal krátit.

Vítkovice se v závěrečných dvaceti minutách základní hrací doby, a jak se později ukázalo i zápasu, soustředily hlavně na defenzivní složku svého výkonu a na vlastní modré čáře vztyčily takřka nepřekonatelnou závoru. Tygři se ale nevzdávali a stále se snažili dostat zápas alespoň do prodloužení.

V prvním předkolovém souboji jim ale přáno zkrátka nebylo. Šindelář se spoluhráči v poli drželi těsné vedení až do samotného závěru, ve kterém hrozili rychlými výpady do otevřené liberecké defenzivy. Hostům už ostatně nic jiného nezbývalo a necelou minutu před sirénou odvolala liberecká lavička gólmana Lašáka a šelmy to zkusily v šesti.

Tento tah však vytoužené vyrovnání nepřinesl, naopak vítkovickým hráčům se podařilo získat kotouč a Peter Húževka střelou do opuštěné klece dodal jejich vydřené výhře definitivní razítko. Bílým Tygrům vstup do série nevyšel podle představ, ale už nyní se musí soustředit na zápas číslo dvě, který je čeká hned v úterý od 18:20.