Série pokračuje! Tygři díky dvěma trefám Radima Šimka zdolali Třinec

Date of publication Author Dominik Jakubec

Třinec - Také po reprezentační pauze dokázali Bílí Tygři prodloužit svou sérii výher. V pátek si připsali cenný skalp lídra tabulky z Třince. O vítězství rozhodl dvěma brankami obránce Radim Šimek, svého prvního extraligového bodu se pak dočkal sedmnáctiletý Kryštof Hrabík.

19. kolo, pátek 11. listopadu 2016
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 27. Dravecký (M. Doudera, Kreps) – 12. R. Šimek (Hrabík, J. Vlach), 36. R. Šimek (Svačina, Vantuch). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 873. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Nosek, Jank, Galvas – Petružálek (A), Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Sýkora, Špirko, Jašek.

Will (Kváča) – Ševc (A), Šimek, Derner, Mojžíš (A), Vitásek, Jánošík, Pyrochta – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Bartovič – Ordoš, Vantuch, Svačina – Vlach, Hrabík, Stránský – Špaček.

Tygři začali od prvních minut aktivně a nehodlali se vedoucího týmu extraligy zaleknout. Přesto se do první výraznější šance dostali domácí. Krenželok smolně zlomil hůl a Třinečtí vyrazili do úniku tři na dva, Růžička však trefil jen boční síť. Na druhé straně se osmělil Ordoš, který však z mezikruží minul branku. Přesto to byli Tygři, kdo šel do vedení. Kryštof Hrabík zavezl puk do pásma a nabil Radimu Šimkovi, který od modré propálil vše včetně brankáře Hrubce. Mladík Kryštof Hrabík tak díky asistenci zaznamenal první bod v extralize.

Domácí mohli zareagovat v přesilové hře, ale Roman Will si se všemi pokusy soupeře poradil. Stejně si v první početní převaze vedli také Tygři, ani Hrubec nehodlal podruhé inkasovat. Přestože tak Třinec v prvním dějství naše hráče přestřílel 13:5, byli to právě Tygři, kteří odcházeli do kabin spokojenější s vedením 1:0.

Hned po změně stran se k dobré příležitosti dostal Bartovič, který tečoval Mojžíšovo nahození, Hrubec však puk kryl. Na druhé straně zase Derner lehce tečoval Polanského střelu a Will se musel pořádně natáhnout, aby puk vyrazil nad branku. Třinec se však přesto dočkal vyrovnání. Po další ze střel vyrazil mladý gólman puk pouze před branku, kotouč se odrazil zpět do brankoviště a Vladimír Dravecký ho velmi nekompromisním způsobem i přes Romana Willa dotlačil do branky.

Lukáš Derner v souboji s hráčem Třince

Následující minuty poznamenala série vyloučení na obou stranách. Po půlhodině hry mohl k první asistenci přidat Kryštof Hrabík také první gól v extralize, ale Hrubec puk vyrazil. O druhý zásah Tygrů se tak postaral znovu Radim Šimek. Po bleskovém zrychlení se dostal do úniku na branku a z mezikruží propálil třineckého gólmana. I přes několik vážných šancí Třince si toto vedení náš tým přenesl i do třetí periody.

V jejím úvodu se domácí snažili opět vyrovnat, ale naráželi na dobře zformovaný obranný blok Liberce. Vše si navíc komplikovali hrou v oslabení, kdy po slepených vyloučeních hráli prakticky čtyři minuty v kuse ve čtyřech. Svěřenci trenéra Pešána však tuto příležitost k navýšení skóre nedokázali využít. Přesto byli Tygři i nadále pozorní a nepouštěli Třinecké do výraznějších šancí.

Závěr utkání se tedy nesl převážně v duchu bezchybného taktického výkonu šelem. Domácí se pokoušeli s výsledkem něco udělat, Tygrům se však rovněž otevíral prostor k protiútokům. Po jednom z nich v dobré pozici pálil Vlach, na Hrubce však nevyzrál. O chvíli později zase do neobvyklého samostatného úniku vyrazil Ondřej Vitásek, který však nedokázal zakončit ideálně. Třinečtí vsadili vše na jednu kartu a zkusili hrát v šesti, ani závěrečný tlak však kýženou branku nepřinesl. Tygři si tak z třineckého ledu přivezli velmi cenné tři body a prodloužili sérii výher na šest zápasů.

Petr Jelínek se snaží ujet hráči Třince

René Mucha
„V přípravě před utkáním bylo jedním z témat to, že nesmíme liberecké obránce nechat střílet. Bohužel jsme z první střely od modré dostali gól. Pak jsme se dostali do hry, srovnali. Bohužel jsme pak špatně přebrali hráče na útočné modré čáře a nechali jsme, shodnou okolností, obránce, který to dobře přečetl, ujet. Ten gól byl rozhodující. Soupeř odvedl skvělou práci především v defenzívě. Dokázal eliminovat naše útoky, když už jsme se dostali na dostřel, tak ty rány blokoval.“

Karel Mlejnek
„Do utkání proti respektovanému soupeři jsme vstoupili s určitým záměrem. Ten se nám v průběhu utkání dařilo držet, trpělivou a disciplinovanou hrou se nám povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Hráči za to od nás dostávají velkou pochvalu.“

19. kolo, pátek 11. listopadu 2016
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky

HC Oceláři Třinec