Série Znojma pokračuje

Date of publication Author Matěj Bléry

Bílí Tygři nedokázali v domácím prostředí ani podruhé v letošní sezóně vyzrát na Orly, kteří se tak radují ze zisku tří bodů. Série Znojma tak pokračuje i v osmém utkání v řadě. Liberec se sice ujal vedení střelou Jiruše v 8. minutě první třetiny, pak ale branky střílel již jen soupeř. Ve druhé třetině přišlo vyrovnání a ve třetí části i obrat po brance Urama a Hamana.

42. kolo, úterý 20. ledna 2004
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 8. Jiruš (Víšek, Klimenta) - 28. Snopek, 48. Uram (Plášek, Pucher), 59. Haman. Rozhodčí: Husička - Pácal, Unzeitig.

Svoboda - L. Šmíd, Jiruš, Čakajík, Moravec, Jiří Hanzlík, Ťupa, Ovčačík, Holub - Novák, Kašpařík, Verčík - Rolínek, Plodek, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Klimenta, Víšek, M. Hájek.

Orli Znojmo

Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Benák, Křetínský, Mojžíš, Kudělka - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Ludvík - Hradecký, Mikulík, Beroun.

První třetina byla ve znamení domácích borců i díky výhodě čtyř přesilových her, které jim nabídli často faulující hosté ze Znojma. Svoji převahu z prvních minut utkání potvrdili Tygři v 8. min. nechytatelnou bombou Jiruše od modré čáry, která mířila do levého horního rohu branky strážené Tomášem Dubou. Ten jen vztekle sáhl holí po puku třepotájícím se v síti, neboť střelu skrz hradbu těl před brankou vidět nemohl.

Hosté se i přes časté vylučování nikterak nestáhli do svého obranného pásma, naopak aktivním presinkem napadali domácí hráče, kteří tak neměli dostatečný klid k rozehrávce. Do konce třetiny už diváci nic zajímavého neshlédli, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0 pro Tygry.

Druhá třetina začala velice aktivní hrou znojemských Orlů, kteří přehrávali Tygry především svou rychlostí. Když k tomu přidala trojice Uram, Pucher, Pardavý pár technických kousků, měli svěřenci trenéra Palečka co dělat, aby ubránili nulu na kontě Oldřicha Svobody. Ten svůj tým podpořil několika výbornými zákroky. Nápor Orlů vyvrcholil ve 28. min., kdy se v přesilové hře prosadil Snopek. Znojemský obránce dorazil po chybě Hanzlíka do odkryté Svobodovy branky - 1:1.

Orli byli v této fázi utkání jasně lepším týmem a hrozili téměř z každého protiútoku. Liberec probudila až přesilová hra ze 30. min., která dala Tygrům impuls k dalšímu boji. Tygři však často naráželi na dobře chytajícího Dubu, jenž byl všude tam, kde bylo potřeba. Stav, jenž byl k shlédnutí na světelné tabuly po druhé třetině, tak dával tušit na drama v posledním dějství.

Do třetí třetiny se domácí vrhli s velkou chutí získat vítězství na svou stranu a uvítací střely Čakajíka a Nováka ve 40. min. toho byly důkazem. Ani hosté si však nechtěli odvézt z Liberce pouhý remízový bodík, a proto třetí část byla hrána v nevídaném tempu na obou stranách. Šťastnější však byli Znojemští, kteří ve 48. min. gólem Urama převážili vítězství na svou stranu - 1:2. V 59. min. už jen Haman pečetil vítězství Orlů na konečných 1:3.

Série Znojma bez jediné porážky tak trvá již osm zápasů.