Sen o bodech se rozplynul v závěru třetí třetiny

Date of publication Author Radek Vokál

Až do posledních minut zápasu bojovali <a href=marodka.asp target=_blank>zraněními sužovaní</a> Bílí Tygři o body na pardubickém ledě. Do těžkého utkání nastoupili jen se třemi útoky a s mladým Pabiškou v první formaci. Před oběma brankami bylo živo již od prvních vteřin. V páté minutě se rozsvítilo světlo za oběma brankami, za Liberec odpovídal na Blažkův gól Jiruš, jehož střelu ze středního pásma Lašák nedokázal zastavit. Mikeskův důraz v 10.minutě znamenal vedení domácích, <b>Jan Víšek</b> ale svým prvním gólem sezóny ve 22. minutě opět srovnal, když přesně vystřelil nad Lašákovo rameno. Devět tisíc diváků pak čekalo, kdo strhne vedení na svou stranu. K jejich radosti to byl ve 47.minutě Tvrdík a když Pardubice přidaly v závěru ještě dvě branky, bylo rozhodnuto. Bílí Tygři čekají už devět zápasů na výhru na cizím hřišti.

29. kolo, neděle 05. prosince 2004
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. T. Blažek (Čáslava), 10. Mikeska (Hejduk), 47. Tvrdík (Čáslava), 55. A. Novotný (Mikeska), 57. Průcha (T. Blažek) - 5. Jiruš (L. Šmíd), 22. Víšek (Fischer, Vampola). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 8924.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - Tvrdík, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Pištek - A. Hemský, T. Divíšek, Rolínek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, Duben, Fischer - Pabiška, Rataj, Štrba - Klimenta, V. Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Bílí Tygři se museli obejít v Duhové aréně bez deseti nemocných či zraněných hráčů. To bylo znát hlavně v závěru při přesilových hrách domácích, ze kterých padly dvě rozhodující branky. I přesto však podali sympatický výkon, který dělal domácím hráčům nemalé problémy.

Milan Hnilička byl v permanenci hned od prvních vteřin, musel zasahovat proti tvrdé ráně Tvrdíka. Tom, že Bílí Tygři rozhodně nebudou v Duhové aréně jen bránit, prokázali hned za chvíli Nedorost se Sailerem, jejichž rychlý útok zastavil skvělým obranným zákrokem Novotný. Poté však již zaúřadoval domácí Moeller. Čáslava viděl před brankou dobře stojícího Blažka, který jeho střílenou přihrávku zručně tečoval- 1:0. Ovšem už za 40 vteřin udeřilo i na druhé straně. Kousek za půlící čarou napřáhl Jiruš a jeho lehká střela skončila, k údivu všech, až za překvapeným Lašákem - 1:1. Bílí Tygři po gólu ožili a vzápětí mohla otočit skóre opět dvojice Nedorost, Sailer. Svůj nájezd 2 na 1 však nedotáhla do gólového konce. V 10. minutě hrály domácí Pardubice přesilovku, kterou potrestal před brankou důrazně dorážející Mikeska - 2:1. Na gól mu přihrála hvězda NHL Milan Hejduk. V závěru třetiny hráli přesilovku i Bílí Tygři. Velmi blízko brance byl útočník Víšek, který baseballovým úderem ohrozil domácí branku. Branka by však zřejmě uznána nebyla. Závěr třetiny poznamenala pouze menší šarvátka v brankovišti domácích, kterou vyřešil sudí Rejthar šalamounsky a poslal na trestnou lavici po jednom hráči z obou týmů.

V úvodu druhé části se zaskvěl opět Milan Hnilička, který kryl šanci Hejdukovi. Poté už udeřilo! Rychlý brejk po ose Fischer - Víšek druhý jmenovaný zakončil nekompromisní střelou do horního rohu Lašákovy branky - 2:2. Poté hráli Bílí Tygři po zákroku Novotného u hrazení třetí přesilovku v řadě, i tentokrát však byla obrana domácích precizní. Už při hře v plném počtu se ocitl sám před Lašákem Plodek, ale gólman Pardubic sklapl betony včas. Po jednom z verdiktů hlavního rozhodčího se na ledě trochu přiostřilo, domácí přidali pod kotlem a Hnilička se měl co ohánět. Výborně zasáhl při šancích Pištěka i Průchy. Poté zahrozili i Bílí Tygři. Ovšem šanci Rataje ze závěru druhé třetiny skvěle zlikvidoval Lašák. To bylo ze druhé třetiny vše.

Hned v úvodu 3. třetiny šel za "katr" Fischer a Čáslava ranou z voleje poslal domácí potřetí do vedení 3:2. V této chvíli byla obrana Liberce pod velkým tlakem a jen díky Hniličkovi byl stav stále jen o gól pro domácí. Trochu vzruchu na stadionu přinesl forčekující Klimenta, který lehce narazil do brankáře Lašáka. Hrozící nepříjemnosti však zažehnal včasnou omluvou. Sedm minut před koncem se nechal hloupě vyloučit Vampola a nabídl tak domácím další přesilovou hru. Domácí Moeller skvěle zahrál přesilovkový vzorec a Novotný dělovkou od modré překonal Hniličku po čtvrté - 4:2. Domácí tak využili ve třetí třetině druhou přesilovku ze dvou. Poslední ránu oslabeným Bílím Tygrům zasadil Průcha, na jehož střelu z pravého kruhu nestačil Hnilička zareagovat - 5:2. Závěr utkání se již dohrával v klidu a domácí zápas dovedli k vítězství.