Sedm! Čisté konto Willa, Bulířova paráda a čtyřgólová výhra nad Zlínem!

Liberec - Sedmé utkání bez ztráty bodu! Tygři zvládli bitvu se zlínskými Ševci jednoznačným poměrem 4:0. Krásnou trefou se blýskl Michal Bulíř, Roman Will navíc vychytal první čisté konto v extralize!

20. kolo, neděle 13. listopadu 2016
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. P. Jelínek, 24. Lakatoš (P. Jelínek), 44. J. Vlach (D. Špaček), 52. Bulíř (Jánošík). Rozhodčí: Hodek, Horák – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6 + Kotvan (ZLN) 10 minut nesportovní chov. Využití:1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:18 Hráči utkání: Ondřej Veselý - Petr Jelínek. Diváci: 5 583.

Will – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Bartovič, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Ordoš – Špaček, Hrabík, J. Vlach – Mikyska

PSG Berani Zlín

Štůrala – Marušák, Kotvan, Blaťák, Bořuta, Matějíček, Žižka, Horák – Ondráček, Holík, Říčka – Honejsek, R. Vlach, Kubiš – Maruna, Podešva, Veselý (C) – Gago, Karafiát

Na první větší šanci diváci dlouho čekat nemuseli, ve čtvrté minutě totiž naservíroval ideální pas Krenželok Jelínkovi. Ten však z dobré střelecké pozice kotouč nenasměroval ideálně a na svou chvilku si tak musel ještě počkat. Poté zahrozili také hosté, jenže několik dobrých střeleckých pokusů Will zneškodnil.

Na začátku druhé periody dostali Tygři příležitost dohrát přesilovou hru, která se přenesla z prvního dějství. A využili ji. Petr Jelínek nalezl Radivojeviče, najel si k pravé tyči a po přesné nahrávce natřikrát překonal ležícího Štůralu. Fanoušci ještě ani nestihli vyvolat jméno úvodního střelce a skóre se měnilo znovu. Opět byl u gólu Jelínek. Tentokrát v roli nahrávače, když jeho střelu nechtěně usměrnil jeden z beků přesně na hokejku Dominika Lakatoše. Pro něj byla již následná úloha jednoduchá.

Jan Ordoš cloní před zlínskou brankou

Ve třicáté minutě napřáhl po tlaku šelem Derner a zlínský gólman jen tak tak dokázal kotouč vyrazit betonem mimo tři tyče. Berani odpověděli velkou šancí Kotvana, jemuž nabil Roman Vlach. Nicméně Will se dokázal přesunout rychle a kotouč vytěsnil mimo nebezpečné území. Skórovat mohl o několik chvil později i Bartovič. Svou dělovkou po křižném pasu přes celou šíři brankoviště nadělal Štůralovi potíže. Ten nakonec dokázal střelu lehce tečovat výstrojí, i tak puk ale skončil vedle zařízení.

Ve třetí třetině Tygři dohrávali čtyřminutovou početní výhodu, nicméně využít ji nedokázali. Bulíř totiž z otočky těsně přestřelil. Naše mužstvo nevyužitá příležitost mrzet dlouho nemusela. Hrabík se snažil zužitkovat Špačkovu přihrávku, přičemž se dostal do kolize se Štůralou. Toho si všiml Jaroslav Vlach, který téměř zpoza brankové čáry nasměroval puk do betonů zlínského maskovaného muže a následně i mezi tři tyče. Hala slavila potřetí!

Roman Will vychytal první čisté konto v extraligové kariéře!

V osmačtyřicáté minutě se aktivnější Tygři dostali do obrovské šance. Svačina zadovkou nalezl Lakatoše, najel si na pravou stranu a přesném pasu druhého jmenovaného z první pálil. Přemisťující se Štůrala však předvedl fantastický zásah a příležitost eliminoval! Poté si vzal slovo Michal Bulíř. Drzým průnikem přebruslil obránce a následně dokonal svou parádu milimetrovou střelou.

Záhy předvedl výborný zásah Will, který vleže zachytil kotouč po šanci Kubiše. Jak se později ukázalo, tento zákrok byl poslední velkou prověrkou v úloze nazvané první extraligové čisté konto v kariéře. Tygři mohli skórovat popáté v samotném závěru, když ale Jelínek nenasměroval puk mezi tři tyče, bylo jasné, že Tygři vyhrají o čtyři branky a ukořistí tak sedmou výhru v řadě!

„Věděli jsme, že musíme být trpěliví, protože Zlín hraje na hřištích soupeřů velmi dobře. To se potvrdilo, protože nám byl vyrovnaným soupeřem. Myslím si, že nás nastartoval gól v přesilové hře. Byli jsme trpěliví celých šedesát minut a lehkou nadvládu v utkání jsme přetavili v branky. Jinak to byl souboj vyrovnaný a jsem rád, že jsme ho takticky a přístupem zvládli.“

Rostislav Vlach
„První třetina byla z naší strany dobrá, ale poté se utkání zlomilo po oslabení, během něhož jsme inkasovali. V průběhu dalších čtyřiceti minut měl Liberec navrch hlavně z hlediska koncovky. Šance jsme si nějaké také vytvořili, avšak proměnit jsme je nedokázali, a proto jsme prohráli. Bez gólu se vyhrát nedá.“