S mistrem se Bílí Tygři rozešli smírně

Date of publication Author Jiří Beníšek, Radek Šenk

V dalším zápase Tipsport Cupu byl soupeřem Tygrů úřadující mistr ČR, Slavia Praha. Domácí tým začal utkání velmi aktivně, vypracoval si několik šancí a dvě také zužitkoval. První dějství tedy skončilo 2:0 pro Liberec, když si gól a asistenci připsal <b>Lubomír Korhoň</b>. Dva body zaznamenal také Jan Plodek. Ve druhé třetině se hosté zvedli, a výsledkem jejich aktivnější hry bylo snížení libereckého náskoku na 2:1. Poslední třetina je zatím v přípravě noční můrou Bílých Tygrů - z posledních třetin jejich dosavadních šesti zápasů totiž mají hrozivé skóre 1:11. V duelu se Slavií tuto třetinu opět ztratili, naštěstí jen 0:1. To stačilo hostům na vyrovnání, utkání skončilo smírně 2:2.

TsC2, středa 06. srpna 2003
2:2
(2:0, 0:1, 0:1)

Branky: 9.Plodek (Korhoň), 18.Korhoň (Plodek, Rozsíval) - 30.Kučera (Chrenko), 55.Šaffer. Rozhodčí: Bolina - Stulák, Richter. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 650

Svoboda - Nedvěd, Šmíd, Jiruš, Krstev, Jareš, Moravec, Kočí - Kropáč, Straka, Procházka - Korhoň, Plodek, Rozsíval - Kašpařík, Musil, Novák - Kudrna, Hájek, Verčík.

HC Slavia Praha

Hronek - Kučera, Novák, Kolařík, Schneider, Graňák, Špelda, Štrach - Antoš, Beránek, Chrenko -Sup, Martinec, Hruška - Dlouhý, Kopecký, Jaroš - Borovanský, Fadrný, Čermák - Šaffer.

Opatrný vstup do utkání byl patrný na obou stranách. Až do 5. minuty, kdy byl vyloučen domácí obránce Moravec, se hráči spíše seznamovali s ledem, který byl velmi měkký a tradiční rozbruslení před utkáním tak hráči museli absolvovat v malé, tréninkové hale. Lépe se adaptovali Bílí Tygři a z první vážnější situace před slávistickou brankou se mohli radovat, neboť Plodek našel skulinu mezi Hronkovými betony 1:0. I další průběh první třetiny nasvědčoval, že by se Tygři mohli konečně dočkat výhry. Ve 12. minutě nepříjemně vystřelil Moravec, dvojice Kašpařík Musil ani nadvakrát nedokázala již bezmocného slávistického gólmana přehodit.
Pak se osmělili také hosté. Nejprve to byl Sup s Beránkem, po vyloučení Krsteva za sekání stáli při Svobodovi všichni svatí. To kolem jeho pravé tyče právě prosvištěla střela Antošova. A že otřepané nedáš dostaneš platí stále, se mohli přesvědčit Růžičkovi svěřenci hned z následující akce. Rozsíval zavezl puk do útočné třetiny, našel Plodka, ten ideálně stáhnul dva soupeřovi obránce a přenechal z druhého sledu najíždějícímu Korhoňovi. Pro rychlíka nebyl problém slávistického brankáře Hronka, přemísťujícího se k pravé tyči, prostřelit. Útok Korhoň, Plodek, Rozsíval se vůbec na ledě parádně našel a permanentně se staral o pozornost obrany Pražanů. V samém závěru prvního dějství se ke slovu přihlásil ještě Rado Kropáč. Dvě sekundy před koncem vystřelil na Hronkovu lapačku a ta nejistě máchla po kotouči tak, že puk jen těsně prolétl vedle pravé tyče a ještě o přestávce bylo slyšet slávistické oddechnutí.

Druhou třetinu zahájili ve velkém stylu opět domácí Bílí Tygři. Plodek se probil před Hronka a jeho střele mířené do pravého horního rohu chyběly jen milimetry. Vzápětí všem ujel Rozsíval a musel být zastaven jen za cenu nedovoleného zákroku. Přesilovka ale domácím vůbec nevyšla a Slávisté se začali probouzet. Nejprve vyzkoušeli pozornost veterána Svobody Beránek s Antošem, liberecký gólman však chytá s přehledem a dokazuje, že jeho angažování bylo správným tahem. Ve 29. minutě putuje za katr střelec druhého gólu Korhoň a z početní výhody se radují hosté. Kučerova střela projde skrz clonícího Beránka a Svoboda nedokáže včas zareagovat 2:1. V dalších šancích se ocitají domácí Plodek a kapitán Straka s obráncem Moravcem, za Slavii je to Kučera a Chrenko.
Oldřich Svoboda však drží šance domácích pevně ve svých rukou i při následném kolotoči, který rozpoutá třetí pětka Slavie. Ti si vynutí takový tlak, že i přes signalizované vyloučení dokáží puk točit v obranné třetině Tygrů další minutu. Oslabení Bílí Tygři ale Slavii moc šancí na srovnání nedávají, naopak hrozí z hole Novákovy.

V posledním dějství je Svijanská aréna svědkem taktické bitvy, když se domácí pokouší udržet jednobrankové vedení. Obranný val však má trhliny a tak se před Svobodou ocitá Šaffer s Hruškou. V další přesilové hře zle zatápí domácím hokejistům Čermák, který se dostal hned do dvou dobrých příležitostí. Slávia přidává na důrazu a je jen otázkou času, kdy nad domácí val vyzraje. V 53. minutě míří Chrenko, posila z Nitry mezi betony libereckého brankáře. Ten je ještě dokáže sklapnout včas. Poté nebezpečně tečuje Kolaříkovu střelu Kopecký. Když ani tato šance není dostatečným varováním bere si slovo Adam Šaffer a po tradičním zaváhání Krsteva nedává Svobodovi šanci 2:2. V závěru to zkouší ještě Kropáč s kapitánem Strakou, hrajícím se zlomeným malíkem na ruce. Ani oni však nedokáží strhnout vítězství na stranu Bílých Tygrů.