Rozhodující bitvu zvládl lépe Hradec. Tygři i přes obrovskou snahu končí ve čtvrtfinále

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Hradec Králové/Liberec - Sedmé čtvrtfinále nabídlo nejdelší čekání na gól v této sérii, nakonec se ve druhé třetině dvakrát prosadili Hradečtí a Tygři museli dotahovat. Svěřenci trenéra Filipa Pešána už se však prosadili pouze jednou a sezóna 2017/18 pro ně končí.

ČF7, pondělí 26. března 2018
(0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 34. Koukal (Zámorský, Červený), 38. Smoleňák (Kukumberg) - 60. L. Krenželok (Ševc). Rozhodčí: Hribik, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6890. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Mountfield HK

Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – R. Pavlík

Will – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Maier – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Bulíř – M. Kvapil, Filippi, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Jašek – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský.

Tygři si v úvodních minutách vybrali pořádnou porci smůly, když nevyužili tři šance v krátkém sledu. Nejdříve po nahození Lukáše Krenželoka ležel kotouč chvíli na brankové čáře, jako první se k němu však dostal Rudolf Červený, který jej odpálil do bezpečí. O chvíli později nebezpečně tečoval střelu jednoho z obránců Jan Ordoš, od jehož hokejky se puk odrazil jen těsně mimo. Ve třetí minutě mohl podruhé v zápase skórovat Krenželok, jenže zamířil pouze do tyče!

Po úvodním náporu Severočechů se iniciativy chopili Hradečtí. Všechny jejich šance ovšem pochytal Roman Will, jenž si poradil i s přečíslením tři na dva a následnou dorážkou Petra Zámorského. V polovině první periody putoval na trestnou lavici Dominik Graňák a Liberečtí dostali k dispozici přesilovku, kterou ale i přes několik slibných příležitostí nevyužili. Po úvodní části tak svítil na kostce bezbrankový stav.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky si početní výhodu vyzkoušeli také hráči Mountfieldu a málem ji využili. Po dělovce Petra Zámorského se puk od tyče odrazil přímo na hůl Petra Koukala, jenž zakončoval do zcela odkryté brány. Roman Will se ovšem bleskově přesunul a fantastickým zákrokem podržel svůj tým. O několik chvil později nebezpečně pálil z pravého kruhu Andris Džerinš, gólman hostů byl ale opět pozorný.

Do vedení mohl vzápětí Východočechy poslat Radek Smoleňák, naštěstí pro Tygry ale mířil pouze do brankové konstrukce. V třiatřicáté minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Dominik Lakatoš a domácí přesilovku využili. Po sražené přihrávce Petra Zámorského se puk odrazil k Petru Koukalovi, jenž si sjel před bránu a kličkou do bekhendu překonal Romana Willa. Hradečtí poté přidali ještě jeden gól, když projektil Romana Kukumberga úspěšně tečoval do sítě Radek Smoleňák.

V úvodu závěrečné periody se do samostatného úniku dostal Lukáš Cingel, který zkoušel kličku do forhendu. V rozhodující okamžik mu však kotouč sklouzl z čepele. Poté mělo naše mužstvo dvakrát výhodu jednoho muže v poli, i přes enormní tlak ale Patrik Rybár zůstával stále nepřekonán.

Severočeši pokračovali ve snaze o snížení, jenže se jim velmi těžko překonávala hradecká defenziva. Čtyři minuty před koncem si trenér Filip Pešán vybral čas na poradu a udělil svým svěřencům poslední pokyny před závěrečným náporem. Roman Will zůstal po skončení time-outu rovnou na střídačce a Tygři hráli v šesti lidech. Malou naději nakonec vykřesal Lukáš Krenželok, který za čáru dorazil puk odražený od zadního mantinelu. Ve zbývajícíh okamžicích už si ale Mounfield výhru vzít nenechal a mohl slavit postup do dalšího kola.

Bílí Tygři tak po velkém boji končí ve čtvrtfinále. Děkujeme všem fanouškům za podporu v ročníku 2017/18 a budeme se na vás opět těšit příští sezónu!

Filip Pešán
„Viděli jsme opět extrémně vyrovnaný zápas, stejně jako celou sérii. Na začátku jsme měli dvě tři tutové šance, které jsme neproměnili, což ovlivnilo úvod zápasu. Věděli jsme, že Hradec nás může porazit v přesilových hrách, což se také stalo, potrestaný byl faul na Lakatoše. Nevěřím na štěstí a smůlu, Hradci se odrážely kotouče, takže si myslím, že tomu po celou sérii šel naproti o trochu víc než my. A tím nemyslím nic mezi řádky, myslím výkon hráčů na ledě. Blahopřeju Vaškovi a přeju Hradci hodně štěstí do dalších bojů.“

Václav Sýkora
„Liberec do zápasu vletěl daleko agresivněji a vytvořil si tutové šance, ze kterých naštěstí žádná branka nepadla. Postupně jsme se zvedali, tak od poloviny třetiny jsme hru vyrovnali. Ve druhé třetině už jsme hráli velmi dobře a šli do dvoubrankového vedení, což v takovém zápase dělá hrozně moc. Věděli jsme, že Liberec do toho pak půjde po hlavě, a snažili jsme se tomu čelit co nejjednodušší hrou. Dařilo se nám to dlouho, měli jsme nějaká oslabení, ale kluci je zvládli výborně. Libereckých přesilovek jsme se přitom obávali. Liberec zase ukázal velkou sílu v tlaku a při hře bez gólmana vstřelil kontaktní branku, naštěstí už zbývalo hodně málo času a výsledek jsme udrželi. Jsme velice rádi. Série byla nesmérně náročná, zápasy vyrovnané. Výsledkově jsme vykopli dobře, ale pak přišla třízápasová šňůra proher, což pro nás bylo psychicky velmi náročné. Důležité bylo, že jsme zvládli šestý zápas v Liberci, a dneska už to bylo kdo s koho. Myslím, že oba týmy si za tím šly stejně a my jsme byli tím šťastnějším.“

ČF7, pondělí 26. března 2018
(0:0, 2:0, 0:1)