Rekordní zápis ozdobila kanonáda! Tygři rozstříleli Zlín 8:4 a zajistili si Prezidentský pohár!

Liberec - To byl ale večer! Bílí Tygři mohli proti Zlínu překonat extraligový rekord v počtu získaných bodů během základní části a za svým cílem vykročili ve velkém stylu. Po dvou třetinách vedli již 7:0 a nakonec zvítězili 8:4. Se ziskem 112 bodů se tak stali novými rekordmany české nejvyšší hokejové soutěže a hlavně si zajistili zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části!

50. kolo, neděle 28. února 2016
8:4
(3:0, 4:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 7. Valský (Radivojevič, Bulíř), 10. Derner (Bakoš, Mojžíš), 14. Plodek (Derner), 32. Řepík (Vampola, Mojžíš), 33. Stránský (Valský), 35. Bakoš, 35. Vampola (Řepík, Birner), 52. J. Vlach (Ordoš, Šimek) – 41. Holík, 44. Štumpf (R. Vlach, Veselý), 57. Veselý (Urbanec), 58. R. Vlach (Čachotský). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Flegl, Polonyi.. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 806. Střely na branku: 0:0. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2, 8:4.

Schwarz – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Plodek, Krenželok – Ordoš, Stránský, J. Vlach.

PSG Berani Zlín

Zavadil (od 33. Haloda) – Řezníček, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Horák, Stuchlík, Kobylík – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, R. Vlach, Veselý "C" – Ondráček, Cibák, Maruna – Čachotský, Šťastný, Čech.

Tygři vlétli do utkání velkým tlakem a gólman Zavadil se od prvních minut musel pořádně ohánět. Stránského sice ještě vychytal, na bekhendové zakončení Jakuba Valského v přesilové hře už však byl krátký a naši hráči se tak od sedmé minuty ujali vedení. To bylo navíc brzy již dvoubrankové. Jen o tři minuty dostal Lukáš Derner na modré kotouč a dělovým příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě.

Liberec v té době na ledě zcela dominoval a Zlínští se převážně bránili obrovskému tlaku domácích. Během něj vybojoval Lukáš Derner za brankou kotouč, okamžitě ho poslal do předbrankového prostoru a tam ho veterán Jan Plodek přesně uklidil za záda gólmana.

Pro Ševce mohlo být do konce první třetiny dokonce ještě hůř, když se v 17. minutě dostal do šance opět Jakub Valský. Jeho střelu totiž Zavadil pouze vyrazil nad sebe a kotouč následně proskákal jen těsně kolem tyče. V samém závěru první dvacetiminutovky ještě zahrozili hosté, když Schwarze vyzkoušel z pravého kruhu Ondráček, liberecký gólman však nezaváhal.

Branko Radivojevič tváří v tvář Kubišovi

V kabině Zlína se evidentně po první třetině odehrála pořádná bouřka, hosté totiž nastoupili do druhého dějství mnohem lépe. Tygry dokonce dokázali sevřít v jejich pásmu, překonat Schwarze se jim však nedařilo. Ten se postupně vytáhl proti Bukartsovi i Holíkovi a nehodlal přijít o čisté konto. Na druhé straně zahrozil v úniku Bulíř, tísněn obranou však zakončit nedokázal.

A pak přišla snová pětiminutovka našeho týmu. Vše odstartovala akce, při níž Petr Vampola zpoza branky nabil Michalu Řepíkovi a jeho střela zapadla až do sítě. Uplynula sotva minuta a Home Credit Arena bouřila znovu, když Jan Stránský při povedené akci proklouzl obranou až před na hranici kruhu a propálil Zavadila. Na toho už byla pátá branka příliš a zklamaný brankář přepustil místo Ondřeji Halodovi.

Tygři se příliš nezdržovali jeho rozchytáním a hned po dvou minutách od výměny brankářů opět skórovali. Martin Bakoš se dostal ke kotouči v mezikruží a ranou mezi betony zvyšoval na 6:0. To ovšem stále nebylo vše, po patnácti sekundách přihrál Michal Řepík skrz útočné pásmo na pravý kruh Petru Vampolovi a ten se postaral již o sedmou branku ve zlínské síti. Hala bouřila a do kabin odcházeli naši hráči za bouřlivého potlesku.

V úvodu třetího dějství se však zdálo, jako by Tygři trochu usnuli na vavřínech. Už po 38 sekundách ujel obraně Petr Holík, objel branku a o Schwarze zasunul kotouč do sítě. Nastartovaní Ševci navíc o tři minuty později udeřili i podruhé, když Daniel Štumpf využil přihrávku Romana Vlacha k přesné ráně mezi beton a vyrážečku.

Martin Bakoš ujíždí protihráčům

Naši hráči se však dokázali postupně zklidnit a opět to byli oni, kdo na ledě začal dominovat. Valský ani Vlach sice svými pokusy ještě nepřekonali, následovala však akce dva na nikoho, kdy Ordoš před brankářem našel Jaroslava Vlacha a ten už neměl problém zakončit do odkryté klece.

Tygři se i nadále tlačili do útoku a brzy mohl přidat devátou branku Branko Radivojevič, z mezikruží však orazítkoval břevno Halodovy branky. Vzhledem k tomu, že už bylo skóre prakticky rozhodnuto, koncentrace obou celků poněkud opadala a otevíraly se skuliny v obraně. Jedné z nich využil Ondřej Veselý, který v akci dva na jednoho nekompromisně zavěsil kotouč do šibenice.

Tím se však gólový účet neuzavřel. V závěru totiž dokázal Zlín v přesilové hře ještě jednou snížit, když Roman Vlach přesnou ranou počtvrté rozvlnil síť Schwarzovy branky. Další změnu stavu už tato přestřelka nepřinesla, Tygři se tak mohli radovat z dalšího přepisu historických tabulek extraligy, když si do tabulky v základní části připsali 112. bod a překonali dosavadní rekordní počin Pardubic. Svůj účet navíc mohou v dalších dvou duelech ještě navýšit. Jedno je však již jisté – Prezidentský pohár najde v sezoně 2015/16 majitele pod Ještědem!

„Myslím si, že kluci předvedli skvělý výkon. Makali celých šedesát minut, tvrdě šli za vítězstvím a neponechali nic náhodě. Jsem rád, že se nám podařilo získat tři body před domácím publikem a že jsme získali Prezidentský pohár.“

Rostislav Vlach
„Musím říct, že jsme přijeli do Liberce s problémy se skládáním sestavy. V týmu řádí nějaký chřipkový virus, kvůli kterému nemohli hrát někteří klíčoví hráči. Někdo dnes dokonce hrál s teplotou. Bylo to pro nás hodně těžké, do hry musel naskočit třetí brankář. Připsal si teprve druhý extraligový start a hráči mu navíc moc nepomohli. Liberec hrál výborně. Byli jsme jen rádi, že jsme to mohli zkorigovat čtyřmi brankami. Domácí dnes vyhráli zaslouženě.“