Radim Vrbata zajistil Bílým Tygrům vítězství

Date of publication Author Jan Mráček, Eva Moravčíková

Divácky nepříliš pohledný hokej se hrál v rámci přípravného utkání Bílí Tygři Liberec - HC Rabat Kladno. V utkání, které sledovala asi stovka diváků, se poprvé představily letní posily ze zámoří: Vrbata, Kotalík a Nedorost. Přání trenéra Palečka vytvořit kompletní pětku postavenou z hráčů NHL tak nabývá konkrétních rozměrů. A byly to právě zámořské posily, které zařídily vítězství 2:1. Kotalík v 57. minutě připravil gól pro <B>Radima Vrbatu</b>. Bílí Tygři potvrdili trend z posledních zápasů - nepříliš produktivní útok, zato spolehlivá defenziva. Už pět utkání nedali více než tři branky, v poslední třech zápasech ale zase inkasovali vždy pouze jednou.

přát., úterý 07. září 2004
2:1
(0:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 44. Podkonický (Hanzlík), 57. Vrbata (Kotalík) - 41. Klimt Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: cca 100

Hnilička - Šmíd, Jiruš - Krstev, Duben - Moravec, Hanzlík - Holub, Víšek - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Vrbata, Kotalík, Nedorost.

Rytíři Kladno

Orct - Kasík, Jelínek, Ševc, Hořava - Zeman, Špelda - Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Patera, Procházka - Horna, Zajíc, Huml -Bílek, Havel, Frolík.

V první třetině hra divákům nepřinesla žádnou krásnou hokejovou podívanou. Začalo se hrát na obou stranách ze zabezpečené obrany. V obou týmech pak byla patrná jistá nervozita, která se odrazila na nepřesných přihrávkách a zbytečných chybách. Domácí měli více ze hry, dokázali si vytvořit i tlak v o obranné třetině hostů, ale úporné bránění Kladenských jim neumožnilo vypracovat si vyloženou šanci. Za zmínku tak stojí pouze 12. a 13. minuta, kdy se na trestné lavici ocitli hned tři hráči Rabatu a Bílí Tygři tak měli možnost hrát téměř čtyři minuty pět na tři. Tuto příležitost však trestuhodně prohospodařili, na branku soupeře totiž vystřelili pouze třikrát.

Začátek druhého dějství se nesl ve znamení první třetiny. Opět se hrálo na základech pevně postavené obrany. Ve 25. minutě se krásně uvolnil Rataj ale hostující gólman Orct se vyznamenal bravurním zákrokem. V dalších částech se pak hra líně přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Chyby a nepřesnosti diváka opravdu netěšily. Na konci druhé třetiny vyvrcholilo hokejové trápení ve vyloučení Plodka za držení. Domácí tak dohrávali se čtyřmi muži na ledě.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hosté, když ve 41. minutě překvapil brankáře domácích střelou mezi betony Tomáš Klimt. Tygři se včas z rychlé branky vzpamatovali. Ještě v téže minutě se řítil Vrbata sám na Orcta, ten ale jeho bekhendovou kličku vystihl. Ve 44. minutě se už domácí radovali. V přesilové hře se po střele Hanzlíka prosadil šikovnou tečí Podkonický. Kladenští nabídli soupeři další příležitosti ke skórování. V 57. minutě využil jejich chybu Kotalík, který Orcta sám nepřekonal, přihrál však Vrbatovi a ten střelou po ledě k pravé tyči rozhodl o vítězství domácích.