První zápas v novém roce na domácí půdě Tygři zvládli

L i b e r e c - Po šestizápasové pauze se vrátila extraliga znovu pod Ještěd. Tygři přivítali hráče Zlína a i díky skvělému výkonu <b>Marka Pince</b>, který udržel čisté konto, si s nimi dokázali poradit dvoubrankovým rozdílem, a stáhli tak náskok prvních Českých Budějovic na tři body.

39. kolo, úterý 08. ledna 2008
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Zíb (Klimenta), 37. Klimenta (Pabiška). Rozhodčí: Jeřábek - Kis, Padevět. Vyloučení: . Využití: 1:0. Diváci: 5183. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 2:0.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Rýgl - Vantuch, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Pabiška, Víšek - Bartovič, Šachl, Procházka - Rapač, Dušek, Špaček.

PSG Berani Zlín

Biegl - Bořuta, Ďurák, Galvas, Hamrlík, Klouček, Lučka, Nosek, Vosátko - Andrašovský, Balán, Balaštík - Čech, Kubiš, Leška - Mokrejš, Okál, Pšurný M. - Pšurný R., Rachůnek, Záhorovský.

První utkání po šestizápasové šňůře venku začali Tygři velmi aktivním přistupem k hráčům a pozorným bráněním modré čáry. Do první šance se i přes to dostal hostující Pšurný, ale rychlou střelou zápěstím Pince nepřekvapil. V čase 04:47 dostali jako první v utkání možnost přesilové hry hráči Zlína, když byl na dvě minuty za držení hole vyloučen bek Angel Krstev. Zlínským ale dělalo problém hlavně usazení v útočném pásmu, a tak Liberec bez problémů vyhazoval a první oslabení přestál bez úhony. V osmé minutě si hosté vytvořili další vyloženou šanci, ale tu jim v poslední chvíli překazil Hunkes, když do střely Balaštíka vložil svou hůl, a kotouč tak skončil vysoko nad. O minutu později dostali hosté další možnost početní výhody. Dvě minuty za zdržování hry dostal Jan Holub, ale domácí tým opět držel Zlínské daleko od své svatyně, a tak si Pinc nepřipsal ani jeden zákrok.

Hra byla v této části hry poměrně neurovnaná, s řadou nepřesností na obou stranách. Ve třinácté minutě se sám před Pincem objevil po příhře Balaštíka Petr Leška, ale tuto šanci mu překazil včasným pádem do rány Lukáš Zíb, a puk tak skončil v rohu hrací plochy. V čase 12:52 dostali i Tygři možnost první přesilovky, ale i přes naplněné ochozy, které je hnaly k první brance, se jim ani v této situaci skórovat nepodařilo. Hra se odehrávala především ve středním pásmu nebo za brankami obou týmů, a tak byly gólmani téměř bez práce. Do konce třetiny byl ještě vyloučen podruhé Angel Krstev, ale hosté si početní výhody příliš neužili, protože o necelých šedesát sekund později dostal dvouminutový trest Klouček. Ani jeden z týmů však branku nevstřelil, a tak odcházely oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Do prostřední části vstoupili Tygři tou správnou tlapou. Od modré dvakrát nebezpečně pálil Zíb, ale obě jeho střely minuly cíl. Poté si do šance nabruslil rychlík Milan Bartovič, ale i tu mu Radovan Biegl zneškodnil betonem. V čase 24:09 dostal dvě minuty za nedovolené bránění Stanislav Balán a s touto početní výhodou si již dokázali Tygři poradit. O sedmnáct sekund později totiž na modré napřáhl sniper Lukáš Zíb a trefil se přesně nad levý Bieglův beton. 1:0. Tipsport arena se tak ponořila do tmy a domácí fanoušci měli důvod k oslavě. Minutu poté ale mohlo být pro domácí zle. Jaroslav Balaštík poslal zpoza branky přesný pas na Martina Záhorovského, který si sjel mezi kruhy, ale v klíčové fázi mu kotouč přeskočil hůl. Zlín se poté zvedl, ale Tygry držel spolehlivě chytající Marek Pinc.

V jedenatřicáté minutě dostal dvě minuty za podražení Lukáš Zíb, který sice nejdříve zasáhl kotouč, ale sudí Jeřábek byl toho názoru, že je třeba vylučovat, a tak si šel domácí bek posedět na dvě minuty na trestnou lavici. Hosté si dokázali vytvořit tlak, ale k vážnějšímu ohrožení Pince se nedostali. Ihned po skončení zlínské početní výhody přišla na řadu další. Dvouminutový trest za hákování si šel odsedět Václav Pletka. V nadějné pozici před Pincem se tentokrát objevil Karel Rachůnek, ale domácí svatyni snad o dva metra přestřelil, a tak mu po nevydařeném pokusu nezbývalo nic jiného, než prozkoumat strop Tipsport areny.

O minutu později si Rachůnek mohl vyčítat svoji promarněnou možnost ještě víc. Přesněji v čase 36:32 si před branku hostí nabruslil Tomáš Klimenta a po nahrávce Lukáše Pabišky se trefil nad lapačku Radovana Biegla. 2:0. Liberečtí byli viditělně v pohodě a jejich spokojenost navíc podtrhl dalším vyloučením Stanislav Balán. Od modré opět střílel Lukáš Zíb a jeho dělovka málem protrhla mantinel za Bieglovou brankou. Do konce druhé dvacetiminutovky si již Tygři zkušeně pohlídali vydřené dvoubrankové vedení, a do té třetí tak vstupovali spokojenější

Poslední část hry začala poměrně zostra. V jedenačtyřicáté minutě se po několika odrazech puku objevil před prázdnou tygří klecí Petr Mokrejš, ale této situace se nejspíše zalekl a poslal puk až za branku. V čase 41:48 dostali hosté další možnost ke snížení skóre. Dvě minuty si šel odpykat za sekání Milan Bartovič. Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale Tygři je včasným přístupem nepouštěli do šancí. A když už se dostali ke střele, zastavila je zeď jménem Marek Pinc. Tygři si bez problémů hlídali náskok a hra se odehrávala převážně ve středním pásmu.

V jedenapadesáté minutě se do šance dral Václav Pletka, ale jeho snahu zastavili sudí, kteří odpískali postavení mimo hru. Ve třiapadesáté minutě se řítili tři na jednoho Rapač, Špaček a Dušek, ale puk do branky se jim z bezprostřední blízkosti protlačit nepodařilo. V klíčové fázi totiž prvně jmenovanému kotouč sjel z hole, a skončil tak vedle branky. O tři minuty později najížděl na branku Zlína Angel Krstev spolu s Milanem Bartovičem, který tento útok zakončil nepovedenou střelou mimo Bieglovy tyče. Do konce utkání si již Tygři tříbodový zisk bez vážnějších problémů pohlídali, a stáhli tak náskok prvních Českých Budějovic na tři body.