První výhra sezóny v základní hrací době

Date of publication Author Lukáš Rejmon, Štěpán Hanuš

Ve 3. kole O2 ELH domácí Bílí Tygři poprvé zvítězili v základní hrací době, a to nad soupeřem z Českých Budějovic, v poměru 2:1. Hrdinou utkání se stal <b>Milan Hnilička</b>, který týmu pomohl několika fantastickými zákroky.

3. kolo, úterý 12. září 2006
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Čermák, 35. Vaic (Podkonický) - 51. Hübl (Kutlák). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:1. Diváci: 3028. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Krstev, Zíb, Rýgl - Vaic, Podkonický, Pletka - Čermák, Šachl, Tomajko - Hruška, Plodek, Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek - Vampola. <b>Trenéři:</b> Mgr. Josef Paleček, Čermák, Kapoun.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Vydarený, Toman, Kutlák, Mucha, Gřegořek, Posmyk, Vágner, Macháček - Veselý, Vak, Šimánek - Sailer, Hübl, Kotrla - Brabenec, Nedorost, Hudec - Hřebejk, Květoň, Gulaš. <b>Trenéři:</b> Mgr. Josef Jandač, Kupka.

Domácí trenér pozměnil po nepovedeném startu do sezóny útočné formace. Ke slovenskému duu do elitního útoku se přesunul aktuální reprezentant Pletka, do Plodkovy řady se přemístila nová akvizice Hruška a Tomajko skončil ve druhém útoku s Šachlem.

1. třetina:

Tygři si chtěli vynutit nápor a Čermák se hned na úvod protáhl mezi Muchou a Kutlákem a bekhendem minul branku. Vzápětí se natlačil před Turka Hruška, ale byl už příliš z úhlu a nedokázal propasírovat kotouč za ležícího gólmana Jihočechů. Pak na chvíli převzali iniciativu hosté a z nátlakové hry si vypracovali první velkou šanci zápasu, když Hudec našel zpoza branky Brabence, který z voleje s pomocí Hniličkova ramena otřel puk o pravou tyčku. Na konci 8.minuty se před Hniličkou v tísni objevil Sailer, útočník Mountfieldu se přes minimum prostoru dostal ke střele a protáhl libereckého brankáře.

K obratu vývoje úvodního dějství nastartoval Tygry čtvrtý útok, když se v 10. minutě protáhl po levém křídle Víšek a Gřegořek ho musel zahákovat. V úvodu následné přesilovky vypálil od modré Jiruš, ale v jejím zbytku Jihočeši nepustili domácí vůbec do pásma. Přesto hráči v modrém díky početní výhodě alespoň vyrovnali hru pro následující minuty. Žabka zkoušel štěstí od modré ve 14.minutě, Turek měl ale dokonalý výhled a černý nesmysl skryl v náruči. Na druhé straně se po vyhraném buly dostal ke střele z pravého kruhu Kotrla, ale ani on neuspěl. V 17.minutě udeřilo nečekaně na domácí straně. Po chybě Posmyka ujel jihočeské obraně Leoš Čermák, před Turkem si ještě položil vracejícího se Gřegořka a skvělou akci zakončil pod ležícího Turka – 1:0. Hned vzápětí mohl vyrovnat Kutlák, když z pozice obránce sjel mezi kruhy a čepelí své hole pouze lízl puk, který zamířil těsně vedle levého horního růžku domácí svatyně. Poté si Vakova formace aktivitou vynutila faul a následné vyloučení Moravce. Při ní nejprve zblízka mířil mezi Hniličkovy betony Nedorost a pak od modré pro změnu do vyrážečky Gřegořek.

2. třetina:

Po úvodní ospalé třetině vstoupil do té druhé přesilovkou hostující Mountfield. Ihned se usadil v pásmu a z pravé strany střílel prudce jen do Hniličky urostlý Šimánek. Týmy si dlouho nezahráli v pěti ani poté, co na led naskočil Moravec. Unikajícího Gřegořka zachytil u mantinelu Hruška a nabídl hostům další přesilovku. Jihočeši si dlouho hráli s domácí čtveřici hokejové bago, ale k pořádnému ohrožení domácího brankáře se nedostali. V momentě, kdy se vracel Hruška na led, sekl Pletka jednoho z Jihočechů v boji o kotouč a i on musel za katr. Českobudějovičtí se opět usadili v pásmu domácích a zahrozili prakticky okamžitě. Hnilička ovšem vystřelil pravý beton proti nebezpečnému pokusu Posmyka po ledě.včas. Pak vystartoval za pukem Vaic a Sailer ho musel podrazit. Všichni hráči přestali hrát v domnění, že sudí Husička přerušil hru, ale nakonec musel Turek ještě v ponechané výhodě čelit pokusům Vaice i Podkonického. V následné přesilovce Tygrů skončil Jirušův pokus o teč až v náručí Turka. Pak se usadila ve třetině Mountfieldu Šachlova formace a po chvíli kroužení a hledání místa se kotouč odrazil ke zcela volnému Čermákovi, který ale na svůj úspěch z první třetiny nenavázal. V závěru přesilovky ještě nahazoval před Turkovu klec téměř z nulového úhlu Procházka a trefil vzdálenější tyčku. Po chybě Moravce na modré čáře jeli zanedlouho Sailer s Brabencem na samotného Jiruše a Hnilička musel ukázat své kvality. Na opačné straně kluziště napřáhl k tvrdé ráně zase domácí obránce Zíb a div že nerozbil plexisklo za Turkovou klecí. Vzápětí nabídl další přesilovku domácímu týmu zbytečným hákováním ve středním pásmu Gřegořek. V jejím úvodu střílel třikrát po sobě ze stejné pozice Pletka, ale dvakrát ho vychytal pozorný Turek a jednou dokonce spoluhráč Plodek. V závěru přesilové hry zapomněli beci Mountfieldu na Víška, který se mohl sám před Turkem otočit s pukem, ale nestihl ho včas umístit vedle nastavené vyrážečky jihočeského brankáře. Ve slibné šanci se už při hře pět na pět ocitl Vak, když jen zvedl před Hniličkou puk ale domácí brankář si prostor mezi tyčemi pohlídal. Ve 33.minutě vystrašil Turka prudkou střelou agilní Klimenta. Hned následné vhazování vyhrál Podkonický pro Ľubomíra Vaice, který švihem vymetl pavouky v levé šibenici Turkovy branky – 2:0.

Tygrům jakoby v ten moment spadla deka z beder. Kolotoč zahájil nejprve Šachlův útok. Sám centr minul branku Romana Turka chytrou střelou jen o centimetry. Poslední minuty druhého dějství se díky odpískanému držení Žabky odehrály před Hniličkou. Domácí gólman si připsal důležitý zákrok proti Hüblovi, ke kterému se náhodně odrazil puk po střele od modré. Do brejku se okamžitě hnali Šachl s Tomajkem a Vak musel faulovat. Druhá třetina se tak dohrála se čtyřmi bruslaři na obou stranách.

3. třetina:

Závěrečnou třetinu zahájili díky končící přesilové hře Tygři tlakem. Nejprve Vaic zavezl kotouč do pásma a předal ho Žabkovi, který trefil jen hrudník jihočeského brankáře. Pak šel za nedovolené bránění pykat domácí kapitán Procházka a Šimánek s Nedorostem se snažili o vzrušení před libereckou brankou. Především šance druhého jmenovaného volala po snížení, ale tygří hrdina byl proti. Do brejku se pak hnal Žabka po příhře Tomajka a Sailer musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Místo trestného nájezdu si sudí Husička vybral variantu s menším trestem. Při hře čtyř proti čtyřem střílel od modré Zíb. Ve 48.minutě si ustlali současně na trestné Krstev s Gulašem. Po chvíli přehnal důraz u mantinelu Podkonický a nabídl soupeři krátkou ale zato výhodnou přesilovku čtyři na tři. V 51.minutě zůstal na pravém křídle nehlídaný Viktor Hübl. Proti jeho prvnímu pokusu ještě Hnilička bravurně zasáhl, ale na dorážku jihočeského centra z ostrého úhlu již nestačil – 2:1.

Hosté ucítili šanci na vyrovnání a když Jiruš zahákoval unikajícího Hübla měli další dvě minuty naděje. Rozhodčí Husička navíc brzy poté viděl další nedovolený zákrok Podkonického a hosté hráli přes minutu dvojitou přesilovku. Tu sehráli téměř celou v obranném pásmu Liberce, ale Hnilička se vždy včas přemístil proti dvěma umístěným projektilům Veselého. Když po delší době čelili obě mužstva navzájem v pěti mužích udělal velkou chybu v rozehrávce jeden z jihočeských beků a Šachl se ocitl úplně sám před Turkem, ale puk zamířil nad horní tyčku. Potom Plodek obkroužil branku, ale Turek byl u druhé tyče včas. V 57.minutě si mezi obránce nabruslil Nedorost, ale proti famóznímu Hniličkovi se tváří v tvář neporadil. Před tím ho ovšem přibrzdil jemným háčkem Kočí a rozhodčí Husička poslal domácí celek opět do oslabení. Závěr zápasu byl proto v režii Jihočechů. Posmyk od modré.pálil sice tvrdě, ale jen doprostřed branky. Nakonec ještě musel vytáhnout jednu parádu Turek, který vleže zasáhl proti střele Pletky. Zbytek utkání se dohrál již ve středním pásmu a domácí už si premiérové vítězství sezóny vzít nenechali.