První skalp! Tygři vstoupili do play-off vítězně, Indiány porazili 3:1

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Naše mužstvo má za sebou vydařený vstup do vyřazovacích bojů, v prvním čtvrtfinále porazilo Plzeň 3:1 po kvalitním týmovém výkonu a brankách Radivojeviče, Valského a Bulíře. Série však pokračuje již ve čtvrtek od 18:00, buďte u toho!

ČF1, středa 15. března 2017
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Radivojevič (Lakatoš), 12. Valský (Svačina, Vantuch), 51. Bulíř (Radivojevič, Ševc) – 48. Stach (P. Kadlec, Lev). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Bláha, Polonyi. Vyloučení: 6:6 + Vlach (LIB) 10 min úder do obl. hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:24 Hráči utkání: Branko Radivojevič - Petr Kadlec. Diváci: 7 419.

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Plodek, Vantuch – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Svačina

HC Škoda Plzeň

Machovský – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – T. Svoboda, Kratěna (C), Lev – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Schleiss, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Koreis, Kodýtek

Po třech minutách hry se k první střele zápasu odhodlali Plzeňští, Kubalík najel do útočného pásma v plné rychlosti a vyslal nepříjemnou ránu k pravé tyči, Lašák kotouč vyrazil jen tak tak do ochranné sítě. O několik chvil později při ponechané výhodě pálil nebezpečně bekhendem Krenželok, mezi tři tyče kotouč nenasměroval. Během zmíněné početní hry mohl skórovat Svačina, ale po křižné přihrávce brankovištěm zařízení minul. Diváci si tak ještě chvilku museli počkat.

Konkrétně do osmé minuty. Tygři pokračovali v tlaku i po návratu Pulpána na led. Po nahození ze středního pásma se kotouč odrazil k Branku Radivojevičovi. Ten vymetl šibenici u bližší tyče. Netrvalo to dlouho a pod Ještědem se slavilo podruhé, Vladimír Svačina naservíroval kotouč přesně na hůl osamoceného Jakuba Valského stojícího u levé tyče. Útočník Severočechů neměl se zakončením problém. Poté se ozvali také hosté, nejprve nebezpečně střílel Schleiss a v závěru třetiny pořádně zatopil defenzivě Tygrů Ondřej Kratěna, který se šikovně natlačil až před Lašáka. Liberecký gólman mu kotouč výtečným zásahem vypíchl.

Do druhé třetiny vstoupili Západočeši aktivně, Indrák se ocitl v obrovské šanci, když razantní ranou propálil Lašáka, nicméně kotouč tečovaný výstrojí gólmana proskákal pouze vedle tyče. V šestadvacáté minutě ujížděl Bartovič sám na Machovského, jenže kotouč mu v kritickém momentu poskočil na hokejce a zakončení si i proto maskovaný muž hostí pohlídal. Následně přišla série dvou trestů pro liberecké hráče. Šelmy oslabení přečkaly, navíc mohly po jejich skončení samy skórovat.

Radivojevičovi nabil mezi kruhy Lakatoš chytrou přihrávkou od mantinelu, kapitán našeho mužstva vložil do prudkého pasu hůl a Machovský měl co dělat, aby kotouč zastavil. Těsně před druhou pauzou chyběly Plzni k prvnímu přesnému zásahu pouze centimetry. Puk proskákal mezi betony Lašáka a v cestě za brankovou čáru mu zabránila až pohotová hokejka jednoho z obránců.

Utkání splňovalo všechny parametry play-off, během závěrečné dvacetiminutovky se na ledě začaly množit šarvátky. Velkou příležitost měl na hokejce Kratěna, jenž střílel téměř do poloprázdné branky, nicméně kotouč netrefil ideálně a Lašák stihl pokus zachytit včas. Tlak Západočechů se stupňoval, v jedné z přesilových her nejprve David Stach trefil boční síť a následně stejný hráč dělovkou nápřahem z levého kruhu snížil na rozdíl jednoho gólu.

Stach byl ve třetí části hodně aktivní a ve 49. minutě málem vyrovnal, zprava hned dvakrát pálil a liberecký brankář ukryl kotouč do své lapačky až na poslední chvíli. Místo drama přišlo rozuzlení v podobě třetího gólu modrobílých. Po Radivojevičově střele od modré čáry se kotouč pohyboval v brankovišti, odtud ho uklidil mezi tři tyče Michal Bulíř. Tygři si v závěru vedení pohlídali a získali tak první výhru v sérii, pokračuje se již ve čtvrtek.

Ladislav Čihák
„Zaspali jsme první třetinu, přestože úvodních tři až pět minut byl Liberec zaskočený. Chtěli jsme toho využít, chtěli jsme vytvořit tlak, ale nepodařilo se. Tygři se následně rozjezdili a z dvou chyb vytěžili dvě branky. Ve druhé třetině se to zlepšilo, měli jsme několik šancí. Jasně jsme si řekli, že se musíme víc tlačit do branky, ale část skončila 0:0. Měli jsme být aktivnější v útočném pásmu, dojít si alespoň pro faul. To se nám v třetím dějství dařilo, využili jsme přesilovku na 1:2. Neudrželi jsme ale skóre a inkasovali jsme na 1:3. To jsou chyby, které se v play-off nesmí stávat. Liberec si vedení zkušeně pohlídal. Musíme na to zapomenout, podívat se na zápas. Zítra je nový den.“

Filip Pešán
„Nemyslím si, že bychom byli na začátku duelu zaskočení, spíš opatrnější. Přesně jsme nevěděli, co s námi pauza udělá. Po úvodních pěti minutách jsme rozjezdili nohy, přičemž jsme začali bruslit a být silnější na kotouči. Ve druhé třetině se naplno projevila síla Plzně, je to tým, který je hodně ofenzivní, využil přesilovou hru v poslední periodě. Sahal po tom, aby nás v závěru hodně potrápil. Odehráli jsme bojovné utkání v čele s vynikajícím Jánkem Lašákem. Myslím, že jsme si vyhrát zasloužili.“