První skalp! Napínavou bitvu Tygři rozhodli v třetím dějství

Liberec - Svěřenci trenéra Filipa Pešána zvládli vstup do čtvrtfinálové série na výbornou, když Piráty v prvním utkání porazili 4:1. Góly si ve fantastické atmosféře připsali Michalové Birner, Řepík a Bulíř. Odveta je však na programu již zítra, buďte u toho!

ČF1, středa 16. března 2016
4:1
(1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Bakoš, Radivojevič), 47. Birner (Vampola, Krenželok), 53. Řepík (Birner, Vampola), 58. Řepík (TS) – 36. Vondrka (Červenka, Růžička). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:16. Diváci: 7 500.

Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Řepík, Bulíř, Birner – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach – Ordoš

Piráti Chomutov

Kristan (na TS v 58. minutě Strmeň) – Valach, Skinner, Peretiagin, Tejnor, Šidlík, Dlapa, Trefný – Červenka, Růžička, Vondrka (C) – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Tomica – Račuk, Kaše, Sklenář

Fantastická podívaná započala již před úvodním vhazováním, neboť k vidění byla laserová show a taneční představení doprovozené novou play-off hymnou Bílých Tygrů. Po třech minutách hry měli hosté k dispozici úvodní přesilovou hru, avšak liberecká obrana nedovolila Pirátům ani jednou vystřelit.

Do větší šance se Chomutovští dostali až v početní výhodě šelem. Defenzivě pláchl Roman Červenka, a i přestože byl atakován Radimem Šimkem, dokázal zakončit. Lašák si však s jeho přízemním projektilem ke vzdálenější tyči poradil, když ho vytěsnil mimo zařízení.

O několik okamžiků později se již ale skóre měnilo. Radivojevič přenechal kotouč Martinu Bakošovi, který krásným pasem nalezl před brankou najetého Michala Bulíře. V další obrovské šanci se šikovný forvard objevil o dalších pět minut později, tentokrát si sjel od levé strany před zařízení, bekhendovým pokusem ale na strážce svatyně Pirátů nevyzrál.

Do kabin tak po první třetině odcházeli jednoznačně spokojenější Tygři. Svěřenci trenéra Filipa Pešána vstoupili aktivněji i do druhé části, nicméně dlouho se jim na obranu Chomutova nedařilo vyzrát. Nebezpečně vypadala dělovka Martina Ševce, avšak Kristan si s projektilem poradil, když proti němu nastavil svůj beton. Na druhé straně dostal až příliš mnoho prostoru před Lašákem Vladimír Růžička, ale slovenský gólman všechny tři dorážky útočníka Chomutovských dokázal eliminovat.

Ofenzivní představení pokračovalo. Velkou příležitost ke skórování si vytvořil Birner, jenž se dostal hned ke dvěma dorážkám zpoza modrého půlkruhu určeného pro maskované muže. Jeho první pokus Kristan vyrazil, druhý z otočky zamířil těsně vedle tyče. Následně se o slovo přihlásili opět Piráti a akce to byla rovnou gólová. Červenka nalezl před brankou Michala Vondrku. Ten zacílil přesně mezi betony Jána Lašáka a bylo vyrovnáno.

Bylo jasné, že v posledním dějství bude k vidění napínavá podívaná. Pohlednou akcí se tři minuty po začátku periody prezentoval Michal Řepík, který krásnou kličkou překonal obránce a následně vypálil, Kristan si však proti přízemní dělovce připsal úspěšný zásah. Na přesilovkou souhru Vampoly s Michalem Birnerem již ale nestačil, neboť druhý jmenovaný zakončoval po přesném pasu do poloprázdné klece.

O pouhých několik okamžiků později mohl skórovat i Bakoš, který po téměř neuvěřitelné kličkované stanul osamocený před Kristanem. Ten však proti libereckému střelci vyjel a jeho šanci zneškodnil stejně jako dorážku Petra Vampoly. Nicméně obléhaní chomutovské svatyně pokračovalo. Při přesilovce 5 proti 3 se domácím střelcům nezadařilo, jenže těsně po jejím skončení už se mohla hala potřetí začít radovat.

Po Birnerově nahození se kotouč odrazil přesně na hůl Michalu Řepíkovi. Liberecký útočník již poté neměl příliš těžkou úlohu. Na ledě v druhé polovině třetí třetiny figuroval pouze jeden celek. Při další šanci byl navíc hrdina předchozích okamžiků faulován a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení.

Chomutovští na něj vyslali místo Roberta Kristana Jana Strmeňe. Tygři si naopak vyžádali oddechový čas. Po krátké poradě s trenérem brankářů Martinem Láskou zvolil Michal Řepík blafák do forhendu. Liberecký útočník nakonec trestné střílení s neuvěřitelnou lehkostí proměnil a fanoušci modro-bílých byli znovu na nohou. První domácí utkání tak šelmy zvládly na výbornou, když svého soupeře přehrály poměrem 4:1. Série však pokračuje již ve čtvrtek. Začátek utkání je stanoven opět na osmnáctou hodinu.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

„Odehráli jsme po delší pauze velmi náročné utkání. Chomutov má organizované mužstvo. Stav po dvou třetinách stav naprosto odpovídal dění v zápase. Jsem rád, že jsme udrželi aktivitu i v poslední dvacetiminutovce, a že se nám podařilo proměnit přesilovou hru. To si myslím, že zlomilo utkání na naší stranu. Nestalo se však nic víc, než že jsme jen vyhráli první zápas.“

Vladimír Růžička
„Přijeli jsme s jasnou taktikou. Chtěli jsme dobře bránit a vyrážet do protiútoků. Liberečané hráli velmi dobře, a byla škoda, že jsme se za stavu 1:1 po dvou třetinách dostali do velkého množství oslabení. Zápas jsme nezvládli.“