Proti Kladnu tentokrát bez debaklu, ovšem opět s prohrou

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

Liberečtí vstoupili do druhého přípravného duelu lépe než proti Lítvínovu a již po pár vteřinách vedli gólem Pabišky. Otěže zápasu však postupně přebrali Středočeši a zlepšeným výkonem, především ve druhé části utkání, skóre otočili. V libereckém dresu byl dnes u všech branek v Orctově síti <b>Valdemar Jiruš</b>, jenž si připsal tři asistence.

přát., čtvrtek 31. července 2008
3:5
(1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Pabiška (Jiruš), 21. Harant (Jiruš), 52. Zíb (Jiruš) - 17. Hořava, 19. Tenkrát (Kalla), 37. Eberle (Frolík), 45. Tenkrát, 47. Stieler (Diviš). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5.

Hnilička - Harant, Jiruš, Zíb, Jareš, Hunkes, Krstev, Derner, Holub - Pabiška, Kašpařík, Pletka - Procházka, Šachl, Bartovič - Klimenta, Dušek, Víšek - Jech, Rapáč, Hruška.

Rytíři Kladno

Orct - Skrbek, Růžička, Pavlas, Hořava, Trončinský, Gudas, Nádašdi, Hájek - Horna, Kalla, Tenkrát - Tomajko, Bělohlav, Kucher - Eberle, Čurilla, Frolík - Stieler, Kazatel, Diviš.

Bílí Tygři nastoupili do svého prvního domácího duelu v podobné sestavě jako v Litvínově, úvod zápasu se ovšem oproti nedělnímu nepovedenému střetnutí odehrával v režii bílomodrých. Hned po patnácti sekundách hry dostal domácí do vedení Lukáš Pabiška, který využil Orctovo zaváhání při lehkém nahození Jiruše – 1:0.

Liberečtí se poté sice dvakrát v rychlém sledu ocitli v početní nevýhodě, ovšem středočeský soupeř se rozehříval pomaleji, a tak se ani jednou nedostal k ohrožení Hniličkovi klece. Ke slovu se tedy opět dostali Tygři a Orct musel předvést několik dobrých zákroků proti ranám Jareše či Pletky, svůj tým tak tentokrát podržel.

S blížícím se koncem první části se hra postupně vyrovnala a nezůstalo jen u toho. V sedmnácté minutě se nad levým kruhem chopil kotouče Petr Hořava a nenápadnou střelou překonal příliš pomalu reagujícího Hniličku – 1:1. Zcela zaplněná Svijanská Arena ztichla a hned za necelé dvě minuty jí přidal další důvod ke smutku obránce Krstev. Právě jeho hrubka totiž pomohla Petru Tenkrátovi k otočení stavu zápasu na 2:1.

Libereckým ovšem dnes vycházely nástupy do třetin na výbornou. Hned dvaadvacet vteřin po zahájení prostředního dějství srovnala na 2:2 nová švédská akvizice Tomáš Harant, kterému se povedlo zaskočit kladenskou obranu po bezchybně vyhraném buly v podání Kašpaříka a následné souhře s Valdemarem Jirušem.

Tygry vyrovnávací branka povzbudila a po jejich aktivitě se i více otevřela hra. Po Zíbově ráně se k dorážce dostala formace vedená Antonínem Duškem, Orct ovšem stačil zakrýt tu část branky, kam domácí forvardi mířili. Na druhé straně chtěli vyzrát na Hniličku Pavlas s Kuchlerem, avšak také bez úspěchu.

Kladenským se opět podařilo skórovat v závěru dvacetiminutovky. Martin Frolík zpoza brány vymyslel geniální pas přímo na hůl najíždějícího Jana Eberleho, a ten ho tváří v tvář Hniličkovi beze zbytku zužitkoval - 2:3.

Úvod třetí části mnoho vzruchu nepřinesl, obě strany provázela řada nepřesností, po kterých akce končily odpískaným ofsajdem nebo zakázaným uvolněním. Hosté to však dvěma rychlými brankami změnili. Nejdříve se v pětačtyřicáté minutě prosadil Petr Tenkrát a o pár minut později již prakticky rozhodl zápas David Stieler - 2:5.

Ve dvaapadesáté minutě už ale inkasoval i Zdeněk Orct. Dnes produktivní Jiruš si připsal třetí asistenci, když v dvojnásobné přesilovce nabil Lukáši Zíbovi, jenž překrásnou ranou snížil na 3:5.

Závěr utkání se již odehrál v poklidu... Na liberecké straně byl na 2+2 minuty vyloučen Bartovič, a hosté si tak vítězství již pohlídali.