Přípravný duel Tygrů s juniorskou reprezentací vyzněl mnohem lépe pro národní tým

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V úterý se v přípravném utkání na ledě Tipsport areny střetli Bílí Tygři s reprezentačním výběrem ČR do 20ti let a z jasné výhry 7:1 se radovali hráči národního týmu. Kouč Kalous poslal do utkání především hráče juniorky a Benátek, a fandy tak mohl potěšit především návrat Tomáše Haranta, který k zápasu nastoupil poprvé od zranění, které utrpěl koncem srpna.

přát., úterý 01. prosince 2009
1:7
(0:1, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 60. Skalický (Mulač) - 18. Ostřížek (Orsava), 29. Káňa (Stránský), 39. Poletín (Havlík), 50. Káňa (Orsava, Jeřábek), 54. Heřman (Ostřížek, Boháč), 56. Poletín, 57. Ostřížek (Stoklasa). Vyloučení: 11:11, navíc Kedršt (LIB) 5 + do konce za napadení. Využití: 1:3. Diváci: 531. Průběh utkání: 0:7, 1:7.

Leinonen (30. Micka) - Holub, Harant, Müller, Ton, Niko, Příkazský, Sobotka, Šefl - Špaček, Podkonický, Bárta - Markulinec, Liška, Klíma - Kedršt, Bulíř, Skalický - Filippi, Chlouba, Tondr - Mulač, Jirků, Oppelt - Mizerík.

Česká republika "20"

Francouz (30. Novotný) - Kania, Jeřábek, Boháč, Sříteský, Kempný, Látal - Káňa, Kovář, Stránský - Lev, Radil, Stoklasa - Hafenrichter, Ostřížek, Orsava - Heřman, Poletín, Havlík.

Liberečtí do zápasu nasadili sestavu složenou především z juniorů a hráčů farmy. Vlastně jen první formace byla vytvořena z borců hrajících stabilně extraligu, ta ale odehrála pouze úvodní třetinu. Bílí Tygři vstoupili do utkání o něco aktivněji než mladíci v reprezentačních dresech, hra se ale po několika málo minutách hodně vyrovnala. Trenér Šindel po první třetině určitě nemohl být spokojen s disciplinovaností svých svěřenců, protože ti nabídli Liberci hned pět přesilovek. Právě v nich si Severočeši vytvářeli největší šance. Především střely Holuba, Nika a Müllera vystrašily Francouze, podobně jako pokus Klímy z úhlu.

Reprezentační mladíci se více osmělili až ve druhé polovině první části a hned donutili Leinonena k několika ostrým zásahům. Nejprve musel strážce svatyně vyjet skoro až do kruhu na vhazování aby vychytal Hradila, poté betonem na poslední chvíli vykopl pokus Orsavy. Když ale pokračoval tlak českého výběru a Orsava se z pozice střelce přesunul na post nahrávače a parádní uličkou našel před brankou volného Davida Ostřížka, který zamířil nad ležícího Leinonena, šli hosté do vedení. Srovnání měl na hokejce po několika vteřinách Bulíř, zblízka ale zamířil nad branku Francouze, a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Prostřední část patřila české dvacítce, která se i díky několika přesilovkám dostala do tempa hned v prvních vteřinách a Leinonen měl mnohem více práce než Francouz. Za zmínku stojí zásah proti ráně Boháče nebo šance Hafenrichtera. V devětadvacáté minutě vytáhl finský brankář pokus Stránského, na dorážku nepokrytého Jana Káni, který si počkal u tyčky, už ale neměl nárok. Nedlouho na to vystřídala obě družstva brankáře a do liberecké klece nastoupil Andreas Micka, do té hostující zajel Filip Novotný.

Obraz hry se ale ani pak moc nezměnil a liberečtí mladíci se do šancí dostávali jen sporadicky. Naopak Micka musel řešit ošemetnou situaci po střele Stoklasy. Do konce druhé třetiny viděli diváci ještě jednu branku a opět padla do liberecké sítě. Češi si v přesilovce vytvořili tlak a při dalším signalizovaném faulu propálil vše před sebou přesnou bombou Michal Poletín.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky měli Tygři k dispozici přesilovku pět na tři, Harantovu tečovanou střelu dokázal ale Novotný ukrýt do výstroje, a tak se opět radovali hráči v červeném. Parádní akci zakončil střelou do takřka prázdné brány Jan Káňa. A nedlouho poté upravil už na 5:0 Radim Heřman, který tečoval pokus Ostřížka mimo dosah Micky. Necelou minutu na to, přidal další gól Michal Poletín, který se dostal po tečované střele sám před Micku a pohodlně zvýšil na 6:0. Liberečtí mladíci odpadli a do dezorientované obrany přidal další trefu David Ostřížek, který našel puk mezi kruhy a poslal ho do sítě.

Tygři se ale ještě zmohli na korekci a v přesilové hře sedm vteřin před koncem utkání poslal Mulačovu příhru za Novotného Daniel Skalický. Z vysoké výhry 7:1 se ale radovali hráči reprezentačního výběru.